پیغام و پسغام گردو خاکیِ کریمی و ابتکار ادامه دارد +عکس

حرف‌ها و گلایه‌های گرد و خاکیِ علی کریمی خطاب به رئیس سازمان محیط زیست همچنان ادامه دارد.
پیغام و پسغام گردو خاکیِ کریمی و ابتکار ادامه دارد +عکسبه گزارش «کمال مهر»؛ این روزها مسئله ریزگردها در اهواز دغدغه بسیاری از مردم از جمله هنرمندان و ورزشکاران شده است به طوری که هر روز شاهد انتشار پست‌ها و پیام‌های عده‌ای از آنها در فضای مجازی هستیم. یکی از این افراد علی کریمی است که روز گذشته در پستی اینستاگرامی ناراحتی و گلایه‌اش را از ریزگردها و حال و روز ناخوشایند مردم این شهر خطا به خانم ابتکار بیان کرد.
روابط عمومی سازمان حفاظت از محیط زیست پس از انتشار این پست جوابیه‌ای برای کریمی آماده و در سایت این سازمان منتشر کرد که به شرح زیر است:
“جناب اقای کریمی ضمن تشکر از توجه شما نسبت به معضلات محیط زیستی کشور، از آنجا که به عدم همدلی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با مردم خوزستان حتی در ظاهر و با قراردادن یک پست در اینستاگرام اشاره کرده اید، به اطلاع می رساند که اگر ملاک خدمت، پست گذاری در اینستاگرام باشد، خانم ابتکار طی سه هفته گذشته، پست های متعددی در مورد خوزستان در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده که در دسترس همگان است.
اما مهم تر از پست گذاشتن برای یک مسئول، حضور وی در استان و پیگیری مشکلات است که خانم ابتکار ۱۴ بهمن ماه در اهواز و شادگان حاضر شدند و مسئولان مربوطه و مقامات بین المللی را نیز برای تاکید بر جایگاه تالاب های خوزستان با خود همراه کردند. به علاوه در همین سفر، شورای اداری استان با حضور استاندار و همه مدیران ذی ربط کارگروه مقابله با گرد و غبار تشکیل، اقدامات انجام شده تشریح و راهبردهای کوتاه مدت و بلندمدت مشخص شد.
اما باید توجه داشته باشید که سازمان حفاظت محیط زیست عهده دار وظایف مطالعه، سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت است که همه این ها در خصوص مقابله با گرد و غبار استان خوزستان انجام شده و وظیفه اجرا نیز بر عهده دستگاه های دیگری است. همچنین ارایه گزارش و وضعیت موجود به مقامات عالی کشور در این زمینه برای پیگیری و اقدام های عملی از دیگر امور مهم بوده که اینکار را هم در هیات وزیران انجام دادند.
لازم به ذکر است که بیشترین تعداد سفر استانی معصومه ابتکار در سه و نیم سال گذشته به استان خوزستان بوده و بیشترین هزینه کرد استانی سازمان حفاظت محیط زیست نیز برای خرید تجهیزات پایش آلودگی برای استان خوزستان بوده است. و البته همه این اخبار برای راستی آزمایی قابل جستجو و در دسترس است.
مجددا از دغدغه شما برای هموطنان خوزستانی تشکر می شود”.
اما علی کریمی مجدداً پس از انتشار این جوابیه در کانال تلگرام خود خطاب به معصومه ابتکار نوشت:
:سركار خانم ابتكار وظيفه من در قبال هموطنانم بدليل نداشتن پست و مقام ، در حد يه پست اينستگرامى ميتواند باشد و كار ديگه اى هم جز دعا كردن نميتوانم بكنم، ولى شما كه  وظيفتون تحقيق  و سياست گذارى  است و بايد بر ان نظارت كنيد كه انجام شود،  ودر ٣/٥ گذشته بارها سفر كردين به قول خودتون، نبايد ١٪‏ وضع بهتر شده باشد، چرا نتايج تحقيق و سياست گذاريتون هر روز بد تر از ديروز   شده است،  با اين اوضاع هوا من فكر ميكنم سفر هاى اين  ٣/٥   سال گذشتتون بيشتر به خاطر اون حس نوستالژى  لب كارون بوده (كه اون هم از بين رفته )تا تحقيق و  ريشه يابى و علت يابى اين معضل، در كل فكر ميكنم در حال حاضر  شما بايد بيشتر وقتتون را براى حل اين معضل بزرگ   وديگر معضلها نظير تخليه شدن  فاضلابها به درياى خزر و خليج فارس بزارين نه اينكه پيگير پستهاى اينستگرامى من و امثال من باشين، مطمىن باشين اگه  شما وظيفتون رو به نحو احسن انجام دهيد، ما  و تمام مردم ايران  از شما  سپاسگذاريم همچنين ميتوانيد دكتر روحانى كه به شما اعتماد  كرد را رو سفيد  كنيد ، در ضمن منظور از كامنت من زير پست دكتر روحانى ، يك پست براى همدردى  با مردم  خوزستان بود وگرنه  ماشالله پر تلاش هستين !! به اميد روزى  كه بجاى حرف زدن  ، مرد عمل باشيم”.
حال و روز اهوازی‌های خونگرم و صبور این روزها آنقدر ناخوش است که معلوم نیست این پیغام و پسغام‌ها تا کی ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *