ترامپ مدعی شد: اسرائیل با تهدید ایران هسته ای روبروست/ وحشت نتانیاهو از جمله «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود»+تصاویر

دونالد ترامپ در نشست خبری مشترک خود با نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد اسرائیل با تهدیدات فراوانی از جمله ایران هسته ای مواجه بوده است.

به گزارش  گروه بین الملل«کمال مهر» به نقل از فاکس نیوز ، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نشست خبری مشترکی را با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برگزار کرد.

ترامپ در آغاز این نشست خبری مشترک مدعی شد اسرائیل با تهدیدات فراوانی از جمله تهدید «ایران هسته‌ای» مواجه بوده است.

دونالد ترامپ گفت: یکی از بدترین توافق‌هایی که تا به حال دیده ام ،توافق هسته‌ای ایران است.دولت من برای همیشه -تأکید می‌کنم برای همیشه- از دستیابی ایران به سلاح اتمی جلوگیری خواهد کرد. دولت تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کرده و بعد از این هم اقدامات بیشتری برای جلوگیری از دستیابی ایران به «سلاح اتمی» انجام خواهد داد.

ترامپ درخصوص مناقشه میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان، خطاب به نتانیاهو گفت: دو طرف باید از برخی از خواسته‌هایشان عدول کنند. ما هرگز درد و رنجی را که یهودیان تحمل کرده‌اند، فراموش نخواهیم کرد. اقدامات یک‌جانبه سازمان ملل متحد علیه اسرائیل بسیار ناعادلانه است.

ترامپ با اشاره به اینکه آمریکا به صلح میان اسرائیل و فلسطینیان تشویق می‌کند اما گروه‌ها باید درباره آن مذاکره کنند، از رژیم صهیونیستی خواست برای مدت زمان کوتاهی شهرک‌سازی را در سرزمین‌های اشغالی متوقف کند. اسرائیل باید در مذاکرات خود با فلسطینیان انعطاف پذیرتر باشد. دولت آمریکا با تشکیل دو کشور مستقل اسرائیل و فلسطین در سرزمین های اشغالی مخالفتی ندارد.

رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد اسرائیل و آمریکا سابقه‌ طولانی همکاری در مبارزه علیه تروریسم دارند.

ترامپ تصریح کرد فلین شخصی فوق‌العاده و عالی بود که از سوی رسانه‌های دروغین، مورد بی‌عدالتی واقع شد.

ترامپ همچنین درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی گفت: من خواهان آن هستم که این کار اتفاق بیفتند. ما این موضوع را به طور جدی پیگیری می‌کنیم.

نتانیاهو نیز در آغاز نطق خود تأکید کرد اسرائیل و آمریکا متحدی بهتر از یکدیگر ندارند. با رهبری ترامپ، روند مقابله با «افراط‌گرایی اسلامی»، تقویت خواهد شد.

نتانیاهو همچنین خواستار تقویت هر چه بیشتر روابط میان آمریکا و رژیم صهیونیستی شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد کشورهای عرب منطقه، اسرائیل را نه به عنوان یک دشمن؛ بلکه به عنوان یک متحد می‌دانند.

نتانیاهو گفت: ایران به دنبال ساخت یک زرادخانه هسته‌ای است.ایران می‌گوید موشک‌هایش علیه هیچ کشوری نیست اما برروی آنها به زبان عبری می‌نویسد اسراییل باید از صفحه روزگار محو شود.

وی خاطرنشان کرد اسرائیل از مواضع دولت ترامپ در قبال برنامه موشکی ایران و حمایت این کشور از تروریسم (مقاومت) در منطقه استقبال می‌کند.

وی سپس خطاب به ترامپ گفت: من برای دوستی تو با مردم اسرائیل، ارزش بسیار زیادی قائلم.

ترامپ مدعی شد: اسرائیل با تهدید ایران هسته ای روبروست/ وحشت نتانیاهو از جمله «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود»+عکس

ترامپ مدعی شد: اسرائیل با تهدید ایران هسته ای روبروست/ وحشت نتانیاهو از جمله «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود»+عکس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *