انسانهای شاخدار + تصاویر

عجایب جهان خلقت:یکی از پدیده های نادر در حوزه پزشکی رشد ضایعه‌ای به شکل شاخ بر روی سر انسان است که اصطلاحاً "سندرم اسب شاخدار" نام دارد.

به گزارش «کمال مهر» به نقل از باشگاه خبرنگاران ،
انسانهای شاخدار انسانهای شاخدار انسانهای شاخدار انسانهای شاخدار انسانهای شاخدار

نارسایی‌های ژنتیکی گاهی به شکل‌های بسیار عجیب در بدن ظاهر می‌شود. در ادامه با مواردی آشنا می‌شوید که به شکل ضایعه شاخ‌مانند در بدن بروز یافته و پزشکان را انگشت به دهان کرده است.
پیرزنی با شاخ اسب شاخدار
پزشکان چینی با یک پدیده عجیب و غریب بر روی سر یک زن مسن مواجه شدند. بر روی سر این زن چینی یک ضایعه شبیه شاخ به طول پنج اینچ رشد کرده بود.
تصویر این زن شاخدار در اینترنت و فضای مجازی به سرعت با عنوان “زنی با شاخ اسب شاخدار” منتشر شد. پزشکان این زن چینی به نام “لیانگ” این عارضه را یک تومور پوست شاخی معرفی کردند که جراحی تنها گزینه از بین بردن آن است.

مردی چینی با شاخی پشت سرش
مردی چینی به نام “هوانگ یوآن فان”، یک شاخ عجیب و غریب بر روی سرش رشد کرده بود که حدود سه اینچ اندازه این شاخ در حال رشد بود. پزشکان به این مرد چینی گفتند که این شاخ در صورت جراحی باز هم رشد می‌کند و او چاره ای جز تحمل ندارد و خطری برای سلامتی او محسوب نشده و می تواند به زندگی خود ادامه دهد.
این مرد اکنون در سن 84 سالگی بدون هیچ مشکلی به زندگی خود ادامه می دهد.

مادربزرگ 100 ساله چینی
یک زن 101 ساله در چین با رشد شش سانتیمتری یک شاخ بر روی سرش موجب حیرت بستگان خود شد، برای اولین بار شاخ روی سر این مادربزرگ چینی در سال 2009، با بروز یک تکه از پوست سفت در سمت چپ پیشانی اش دیده شد.

شاخ بز روی سر یک هنرمند
هنرمندی در جامائیکا یک شاخ بز واقعی بر روی سرش رشد کرده بود که در نهایت مجبور به انجام عمل جراحی برای از برداشتن این شاخ ها شد.

زنی با شاخ 24 سانتیمتری
یک زن فرانسوی در اوایل قرن 19 یک شاخ 24.9 سانتی متری بر روی پیشانی اش رشد کرده بود که قبل از انجام جراحی مدلی از صورت او ساخته شد و این مدل تاکنون در موزه موتر در کالج “پزشکان فیلادلفیا” نگهداری می شود.

مردی با شاخ قوچ
یک مرد 69 ساله ای بیست سال از زندگی خود را با یک شاخ در حال رشد بر روی سرش گذارنده و سال ها شاخ 17 سانتی متر شبیه شاخ قوچ را بر روی سرش تحمل کرده بود که در نهایت پزشکان، پس از بیست سال آن را با جراحی از روی سرش برداشتند.

پسر 5 ساله ای با شاخ مادرزادی
این کودک در چهار سالگی زیر تیغ جراحی رفت و این شاخ از روی سرش برداشته شد.

شاخ روی گردن
بیش از 30 سال، یک مرد چینی با یک شاخ در حال رشد بر روی گردن خود زندگی می کرد.

منبع:ODDEE
انتهای پیام/ج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *