الن دی‌جنرس با توضیحات خود درباره‌ی طرح داستان انیمیشن “در جستجوی دوری” از ترامپ انتقاد کرد

الن دی‌جنرس در برنامه‌ی روز دوشنبه، با یادآوری کردن پیام‌های فیلم در جستجوی دوری، سیاست ترامپ در ممنوعیت ورود مهاجران از هفت کشور مسلمان به ایالات متحده را هدف گرفت.

به گزارش کمال مهر : الن دی‌جنرس از طریق خلاصه‌ی طرح انیمیشن در جستجوی دوری، در مورد سیاست ریاست جمهوری اظهار نظر کرده است. وی اخبار روز را در قالب داستان در جستجوی دوری، انیمیشن طنز دیزنی در مورد یک ماهی فراموشکار، بیان کرد. این انیمیشن انتخاب دونالد ترامپ برای اولین فیلمی بود که در روز یک‌شنبه در کاخ سفید به نمایش درآمد.

الن دی‌جنرس در برنامه‌ی روز دوشنبه، با یادآوری کردن پیام‌های فیلم در جستجوی دوری، سیاست ترامپ در ممنوعیت ورود مهاجران از هفت کشور مسلمان به ایالات متحده را هدف گرفت.

الن دی‌جنرس توضیح داد: «دوری یک استرالیایی است که به دنبال پدر و مادرش در آمریکا می‌گردد. من نمی‌دانم که آن‌ها چه دینی دارند اما پدرش کمی به یهودیان شباهت دارد. زیاد فرقی نمی‌کند…»

وی در ادامه گفت: «… ظاهراً در طرح این داستان، دوری و دوستانش یکبار در آمریکا برای عبور از دیواری بزرگ منع می‌شوند.

همه‌ی آن‌ها باید از دیوار عبور کنند؛ اما باورش سخت است که آن دیوار تقریباً هیچ تاثیری در وارد نشدن آن‌ها ندارد…

پس از عبور ماهی‌ها از شکاف، دوری حیوانات هم نوع خود را برای کمک در جستجو صدا می‌زند…، آن‌ها به دوری کمک می‌کنند؛ حیواناتی که به دوری احتیاجی ندارند یا اصلاً او را نمی‌شناسند، یا حتی حیواناتی که رنگ‌های کاملاً متفاوتی نسبت به دوری دارند. زیرا هنگامی که کسی به ما احتیاج دارد، به او کمک می‌کنیم.»

الن دی‌جنرس این طور نتیجه می‌گیرد که: «دوری را نه با موانع فیزیکی و نه با تبعیض نژادی می‌توان منصرف کرد.»

در روز یک‌شنبه، هم بازیگرِ دی‌جنرس، آلبرت بروکس نیز این ناهمگنی غیرعادیِ ترامپ را متذکر شد.

مترجم: محمّدحسین ناطقی

منبع: گاردین / 31 ژانویه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *