این موزه‌ها بیشترین بازدیدکننده را در دنیا دارند+تصاویر

وقتی به سفر های سیاحتی می‌روید قاعدتا اولین مکان‌هایی که در لیست گردشگری شما قرار می‌گیرد، موزه‌ها هستند. اما طبیعی‌ است که بعضی موزه‌ها جذابیت خاص‌تری دارند.

 

 

 

 

 

این موزه‌ها بیشترین بازدیدکننده را در دنیا دارند+تصاویر

 

کمال مهر – موزه بازتاب تاریخ، فرهنگ و آدام و رسوم یک جامعه و کشور است و آثار به نمایش گذاشته شده در یک موزه نمایی کلی از سناریوی تاریخ یک ملت را نشان می دهد.

با وجود فراوانی مراکز بزرگ تفریحی و سیاحتی امروزه مردم رغبت زیادی به بازدید از موزه ها ندارند.

با این حال موزه ها همچنان از مراکز مهم توریستی کشورها به حساب آمده و جذابیت های زیادی داشته و نقش مهمی را برای توریست هایی که قصد آشنایی با فرهنگ و تاریخ یک کشور را دارند ایفا می کنند.

در ادامه به لیست برترین و پربازدیدترین موزه های دنیا اشاره خواهیم کرد.


1. موزه لوور ، پاریس
تعداد بازدید کننده در سال : 000. 720. 9
هزینه ورود : 15 دلار

لوور بزرگترین موزه دنیا است که در شهر پاریس در فرانسه واقع شده است . شروع به کار این موزه از سال 1793 بوده و بیش از 35000 شیئی تاریخی و دیدنی در این موزه به نمایش گذاشته شده است.


موزه ملی تاریخ طبیعی ، واشنگتن
تعداد بازدید کننده در سال : 000. 600. 7
هزینه ورود : رایگان

درهای این موزه 365 روز سال بر روی بازدیدکنندگان باز بوده و بزرگترین موزه تاریخ طبیعی دنیا است. این موزه فعالیت خود را از سال 1910 آغاز کرده و بیش از 126 میلیون گونه جانوری ، گیاهی ، سنگ ها و فسیل ها در این موزه نگه داری می شود.

موزه ملی هوا فضا ، واشنگتن
بازدیدکننده در سال : 000. 800. 6
هزینه ورود : رایگان
آغاز به کار این موزه از سال 1946 بوده و دارای بزرگترین مجموعه هواپیماها و فضاپیماهای تاریخی در زمینی به وسعت 14 هزار متر مربع می باشد. موزه به نوعی مرکز تحقیقات و مطالعات هوایی و فضانوردی نیز محسوب می شود.

موزه هنر متروپلیتن ، نیویورک
بازدید کننده در سال : 000. 116. 6
هزینه ورود : رایگان
موزه هنر متروپلین کار خود را از سال 1870 توسط گروهی از هنرمندان و تجار آغاز کرد. این موزه یکی از بزرگترین گالری های هنری در امریکا محسوب می شود و از لحاظ وسعت بزرگترین موزه در امریکای شمالی می باشد.

موزه بریتانیا ، لندن
بازدید کننده در سال : 000. 576. 5
هزینه ورود : رایگان
موزه بریتانیا که در لندن واقع شده است و در زمینه تاریخ فرهنگ بشری فعالیت می کند از زمان شروع به کار این موزه در سال 1759 بیش از 8 میلیون اثر در آن به نمایش گذاشته شده است.

موزه تات ،‌لندن
بازدید کننده در سال : 000. 319. 5
هزینه ورودی : رایگان
موزه هنرهای معاصر تات در لندن از بزرگترین گالری های هنرهای معاصر در دنیا به حساب می آیند. این موزه همچنین خانه کلکسیون آثار هنری بریتانیای کبیر از سال 1500 تاکنون می باشد.

مجموعه موزه های واتیکان ، واتیکان سیتی
بازدید کننده در سال : 000. 065. 5
هزینه ورودی : 21 دلار
این موزه که در مرکز شهر واتیکان واقع شده میزبان مجموعه آثار کلیساهای کاتولیک در طی قرن ها به همراه بسیاری از مجسمه های تاریخی و بزرگ و هنرهای عهد رنسانس می باشد. این موزه در قرن 16 توسط پاپ ژولیوس دوم تأسیس شد.

موزه تاریخ طبیعی امریکا ، نیویورک
بازدید کننده در سال : 000. 000. 5
هزینه ورودی :‌ 19 دلار
این موزه واقع در منطقه منهتن نیویورک دارای 27 ساختمان مرتبط و 45 سالن نمایش به علاوه یک کتابخانه مرکزی می باشد. بیش از 32 میلیون از گونه های جانوری و گیاهی و فسیل ها در این موزه که در سال 1869 تاسیس شده است نگهداری می شود.

 

9
خوشم آمد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *