سرقت خودروهای مدل بالا برای سفر به شمال کشور/سرقت به عنف در نیمه‌های شب+عکس

1
0

 

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی کمال مهر، اواخر سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری 137 نصر به مأموران اعلام کرد که خودرو پژو 206 وی از سوی سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید و به شیوه تصادف ساختگی سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت به عنف” و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : ساعت 23 و 30 دقیقه در مسیر بازگشت به منزل بودم که در بزرگراه شیخ فضل الله به سمت گیشا یک دستگاه خودرو پراید نقره ای رنگ به شماره پلاک مشخص از عقب با ماشین من تصادف کرد . برای بررسی میزان خسارت از ماشین پیاده شدم که دو سرنشین جوان خودرو پراید به سمت من حمله ور شدند . یکی از آنها افشانه ای را که در اختیار داشت به صورتم زد و نفر دوم نیز در حالیکه چاقو به همراه داشت ، پشت فرمان 206 شد و هردو نفرشان با به جای گذاشتن خودرو پراید از محل متواری شدند .

در اولین مرحله رسیدگی به پرونده ، دستور توقیف خودرو 206 در سیستم جامع پلیس ثبت و در ادامه ، با بررسی سوابق خودرو پراید به جا مانده در محل سرقت مشخص شد که این خودرو نیز دارای سابقه سرقت بوده و چند روز  پیش از آن ، در منطقه نازی آباد به سرقت رفته است .

با توجه به اظهارات تکمیلی مالباخته مبنی بر اینکه سارقان اقدام به برداشت مبلغ 4 میلیون تومان وجه نقد داخل حساب عابر بانک وی کرده اند ، کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته موفق به شناسایی یک مغازه فروش گوشی تلفن همراه در منطقه نازی آباد شدند .

در مراجعه به مغازه موبایل فروشی ، تصاویر دوربین های مداربسته این محل مورد بررسی قرار گرفت  و تصویر زن جوان حدود 20 ساله ای در اختیار کارآگاهان قرار گرفت که وی را در حال خرید گوشی تلفن همراه با استفاده از عابربانک مالباخته نشان می داد .

با به دست آمدن تصویر زن جوان و در تحقیقات میدانی از کسبه محل ، وی به نام “مریم . ت”17 ساله مورد شناسایی قرار گرفت که در مراجعه به محل سکونتش در منطقه نازی آباد مشخص شد که وی مدتی است از محل سکونت خود خارج و دیگر در این محل ترددی ندارد .

با توجه به بلامکان بودن مریم ، تحقیقات پلیسی برای شناسایی محل تردد وی آغاز و سرانجام “بوستان اندیشه” واقع در 20 متری بعثت به عنوان محل تردد وی مورد شناسایی قرار گرفت . با شناسایی بوستان اندیشه به عنوان محل تردد مریم ، این پارک تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام در حین تردد در داخل بوستان ، شناسایی و دستگیر شد .

با دستگیری مریم، وی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که عابر بانک را فردی به نام “حسام” در اختیار او قرار داده بود . وی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : یک روز حسام با مراجعه به من عنوان کرد که قصد دارد تا یک گوشی تلفن همراه گران قیمت برای من بخرد. به این بهانه و سوار بر یک دستگاه خودرو 206 به در یک مغازه فروش گوشی تلفن همراه در منطقه نازی آباد رفتیم. حسام به بهانه پیدا نشدن محل پارک از ماشین پیاده نشد و پس از دادن کارت عابر بانک از من خواست تا خودم گوشی تلفن همراه را انتخاب و خریداری کنم . من نیز با مراجعه به داخل مغازه یک گوشی تلفن همراه مدل بالا خریداری و از مغازه خارج شدم اما به محض سوار شدن به ماشین ، حسام گوشی تلفن همراه از من گرفته و مرا از ماشین به بیرون انداخت و از محل دور شد .

با شناسایی “حسام . الف” 23 ساله ، وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار که در سال های گذشته نیز چندین بار به اتهام “سرقت های به عنف” و “ایراد ضرب و جرح عمدی” دستگیر و روانه زندان شده ، مورد شناسایی قرار گرفت و مالباخته نیز پس از مشاهده تصاویر به دست آمده از سوابق گذشته حسام ، وی را به عنوان یکی از سارقان خودرو مورد شناسایی قرار داد .

همزمان با شناسایی “حسام” به عنوان یکی از اعضای اصلی گروه سرقتهای به عنف خودرو، شناسایی دیگر عضو گروه نیز در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت . با انجام تحقیقات پلیسی ، علاوه بر شناسایی مخفیگاه و محل تردد حسام در منطقه باغ آذری یکی از دوستان وی به نام “شاهین . ک” 20 ساله نیز به عنوان دیگر متهم پرونده مورد شناسایی قرار گرفت .

سرانجام با انجام مراقبت های نامحسوس از مخفیگاه دو متهم و اطمینان از حضور هر دو متهم در مخفیگاهشان ، عملیات دستگیری متهمان 28 آذر انجام و در حالیکه متهمان قصد داشتند تا با ایجاد درگیری از محل متواری شوند ، هر دو نفر دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

شاهین در اظهارات اولیه خود با اعتراف به سرقت خودرو پراید بجای مانده در محل سرقت خودرو 206 ، با طرح این موضوع که طرح و پیشنهاد سرقت خودرو 206 را حسام مطرح کرده ، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: چند ساعت قبل از سرقت خودرو 206 ، حسام در داخل قهوه خانه به سراغ من آمد و گفت: بیا بریم یک خودرو 206 سرقت کنیم تا برای تفریح به شمال برویم که در زمان سرقت ، حسام اقدام به زدن افشانه به صورت صاحب خودرو کرد و همزمان خودش نیز در پشت فرمان ماشین نشست و هر دو نفر از محل فرار کردیم .

حسام نیز در اعترافات اولیه به سرقت خودرو 206 اعتراف و عنوان داشت که خودرو را به قیمت 3 میلیون تومان به یکی از افراد سابقه دار منطقه شوش فروخته و پس از آن اطلاعی از سرنوشت خودرو ندارد که با شناسایی خریدار خودرو ، این فرد دستگیر و در ادامه تحقیقات نیز خودرو 206 سرقتی کشف شد .

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند ، معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: با بررسی پرونده سرقت های مشابه تعداد دیگری از مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفتند. از جمله این افراد ، مالباخته ای پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی عنوان داشت که متهمان علاوه بر سرقت خودرو 405 وی، با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت کیف پول ، عابر بانک و گوشی تلفن همراهش کرده اند.

وی در پایان این خبر با اشاره به اعتراف متهمان به سرقت های به عنف از مراکز تجاری به ویژه در تاریکی شب، عنوان داشت: از تمام شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت خودرو و یا مراکز تجاری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x