تارخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
کد خبر : 142133
چاپ خبر

قتل مرد ثروتمند برای تصاحب گاراژ میلیاردی تهرانسر+جزییات و تصاویر

دو دوست که برای تصاحب گاراژی در تهرانسر دستبه جنایت زده بودند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند

به گزارش  گروه اجتماعی«کمال مهر»؛، ششم اردبیهشت ماه فردی با مراجعه به کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس به مأمورین عنوان داشت که برادرش بنام “ایرج” (متولد ۱۳۴۳) از مدتی پیش ناپدید شده ، به تماس های مکرر آنها پاسخگو نبوده و هیچگونه اطلاعی نیز از سرنوشت وی ( ایرج ) وجود ندارد .
پرونده در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “فقدان افراد” و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
قتل مرد ثروتمند برای تصاحب گاراژ میلیاردی تهرانسر+جزییات و تصاویر
اظهارات برادر فقدانی :
شاکی پرونده پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص فقدان برادرش به کاراگاهان گفت : “ایرج به تنهایی در خانه اش در منطقه سعادت آباد زندگی می کند و مالک یک گاراژ در منطقه تهرانسر است که آنرا اجاره داده است ؛ … ؛ وی از مدتی پیش عنوان کرده بود که قسمتی از سقف گاراژ نیاز به انجام تعمیرات اساسی دارد و به همین علت مشغول فراهم نمودن مقدمات تعمیرات گاراژ بود که ناگهان ناپدید شد ! ؛ ابتدا تصور بر آن بود که طبق روال همیشگی او برای مدتی کوتاه به خارج از کشور رفته اما پس از گذشت چند روز بی خبری و عدم تماس از سوی ایرج ، به ناچار مجبور به طرح شکایت در خصوص فقدان وی شدیم ” .
تحقیقات از محل سکونت فقدانی :
کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به محل زندگی فقدانی در منطقه سعادت آباد – میدان کاج به تحقیقات از همسایگان فقدانی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که فقدانی آخرین بار در  ۲۷ فرودین ماه با خودرو ۲۰۶ شخصی اش به شماره انتظامی ایران ۳۳ – *** ی ۱۵ از مجتمع مسکونی محل سکونتش خارج شده و دیگر مراجعتی به آنجا نداشته است .
تحقیقات از مستأجر گاراژ :
کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به محل گاراژ متعلق به فقدانی به تحقیق از مستأجر فقدانی بنام “امید . س” ( ۳۴ ساله ) پرداختند .
قتل مرد ثروتمند برای تصاحب گاراژ میلیاردی تهرانسر+جزییات و تصاویر
امید در اظهارات اولیه به کارآگاهان عنوان داشت : ” فقدانی در ۲۷ فرودین ماه به گاراژ مراجعه کرده بود تا در خصوص نحوه ی هزینه کردِ تعمیرات سقف گاراژ با یکدیگر صحبت کنیم که ناگهان شخصی با وی تماس گرفت ؛ پس از پایان تماس تلفنی ، فقدانی از من خواست تا ماشین پژو ۲۰۶ شخصی اش را به منطقه اکباتان برده و به خانمی تحویل دهم ؛ من نیز در ساعت ۱۶:۰۰ جهت تحویل دادن خودرو شخصی متعلق به فقدانی به شهرک اکباتان رفته و در آنجا خانمی جوان با ظاهری آراسته به محل پارک خودرو مراجعه نمود و ماشین را از من تحویل گرفت ؛ پس از آن دیگر فقدانی را ملاقات نکرده و از سرنوشت وی نیز هیچ اطلاعی ندارم ” .
کشف خودرو ۲۰۶ متعلق به فقدانی :
در ادامه رسیدگی به پرونده ، دستور توقیف خودرو پژو ۲۰۶ متعلق به فقدانی در سیستم جامع پلیس ثبت و چند روز پس از آن خودرو ۲۰۶ متعلق به فقدانی توسط گشت آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در شهرک اکباتان به صورت رها شده کشف شد .
طرح ادعای خرید سه دانگ از گاراژ فقدانی :
در ادامه تحقیقات ، “امید . س” با ارائه اسناد و مدارکی مدعی شد که فقدانی سه دانگ گاراژ را به وی فروخته و در ازای آن قطعات یدکی خودرو تحویل گرفته است .
“امید” در این خصوص به کارآگاهان گفت : “از مدتی پیش فقدانی پیشنهاد خرید سه دانگ گاراژ را مطرح کرده بود و بنده نیز با قبول این پیشنهاد قبول کردم تا مبلغ مورد معامله ( ۸۰۰ میلیون تومان ) را در قالب تهیه قطعات یدکی خودرو به ایشان ، پرداخت نمایم ؛ پس از تحویل قطعات یدکی خودرو مورد درخواست فقدانی ، قولنامه ای نیز مابین ما دو نفر مبنی بر فروش سه دانگ گاراژ تنظیم شد ” .
قتل مرد ثروتمند برای تصاحب گاراژ میلیاردی تهرانسر+جزییات و تصاویر
تحقیقات در خصوص ادعای خرید سه دانگ گاراژ :
با توجه به اسناد و مدارک ارائه شده در خصوص تنظیم قولنامه مابین ” امید . س” و فقدانی ، کارآگاهان به تحقیق از خانواده فقدانی ( شاکی پرونده ) پرداخته و اطلاع پیدا کردند که وی هیچگونه نیاز مالی و یا قصدی جهت فروش سه دانگ گاراژ خود نداشته است ؛ در ادامه مشخص شد که ارزش گاراژ حداقل سه میلیارد تومان است که بنا بر اظهارات “امید . س” و متن قرارداد تنظیم شده ، تنها ۸۰۰ میلیون تومان و آن هم به شکل تحویل دادن قطعات و لوازم خودرو به فقدانی پرداخت شده بود !! ضمن آنکه “امید . س” نیز قادر به ارائه اسناد و مدارکی در خصوص نحوه تحویل قطعات خودرو و یا نوع قطعات به کارآگاهان نبود .
انکار هرگونه مسافرت به شهرستان ساوه :
در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات پلیسی ، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که “امید . س” به صورت ناگهانی مسافرتی به شهرستان ساوه داشته و پس از انجام این مسافرت نیز به شاگرد گاراژ تأکید نموده که هیچ کس نباید از این مسافرت اطلاع پیدا کند !. با ارائه اسناد و مدارک از سوی کارآگاهان ، امید که ابتدا منکر هرگونه مسافرتش به شهرستان ساوه شده بود ، به ناچار به این موضوع اعتراف اما مدعی شد که صرفا جهت انجام تفریح و خوشگذرانی و بدون اطلاع خانواده اش ، به باغ یکی از دوستانش بنام مهدی رفته است .
دستگیری امید . س :
با توجه به تحقیقات بعمل آمده در طول رسیدگی به پرونده و تناقضات متعدد در اظهارات “امید . س” ، با هماهنگی بازپرس پرونده ” امید . س” در دوازدهم خرداد ماه دستگیر و جهت انجام تحقیقات پلیسی به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .
داستان سرایی امید :
“امید . س” پس از انتقال به اداره یازدهم و پس از چند روز سکوت به ارتکاب جنایت توسط یکی از دوستانش بنام “مهدی” اعتراف کرد و عنوان داشت : ” مهدی در کار قاچاق سلاح است و فقدانی نیز در زمینه خرید و فروش موادمخدر فعالیت دارد ! ؛ آنها قصد معامله با یکدیگر را داشتند و به همین علت ، من بهمراه فقدانی به شهرستان ساوه رفتیم تا آنها با یکدیگر معامله داشته باشند ؛ پس از رسیدن به شهرستان ساوه ، فقدانی بهمراه مهدی برای دیدن اسلحه ها از باغ خارج شدند و من نیز جهت استراحت در باغ باقی ماندم ؛ بعدازظهر ۲۸ فرودین ماه ، مهدی به تنهایی به باغ بازگشت و عنوان کرد که ایرج ( فقدانی ) را کشته است و اگر من نیز در این خصوص حرفی به کسی بزنم ، مرا نیز خواهد کشت ” .
کشف جنایت :
با توجه به اظهارات “امید . س” در خصوص ارتکاب جنایت توسط “مهدی . ع” ( ۲۵ ساله ) ، کارآگاهان اداره یازدهم با اخذ نیابت قضایی به شهرستان ساوه رفته ، “مهدی ” را دستگیر و جهت انجام تحقیقات به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .
“مهدی . ع” در اعترافاتش به مرگ فقدانی اعتراف کرد اما در خصوص اظهارات امید مبنی بر معامله سلاح با فقدانی ، منکر هرگونه خرید و فروش سلاح و موادمخدر با فقدانی و یا حتی فعالیت خود در زمینه خرید و فروش سلاح شد و عنوان داشت که پیشنهاد ارتکاب جنایت توسط “امید . س” مطرح و در داخل همان محل گاراژ واقع در منطقه تهرانسر انجام شده است .
قتل مرد ثروتمند برای تصاحب گاراژ میلیاردی تهرانسر+جزییات و تصاویر
اعترافات مهدی :
“مهدی” در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : “۲۷ فروردین ماه با طرح و نقشه قبلی ، امید به بهانه صحبت کردن با ایرج در خصوص نحوه بازسازی سقف گاراژ ، از وی دعوت کرد تا شخصا به گاراژ بیاید ؛ در داخل گاراژ ، با کمک امید دست و پای “ایرج . ک” را بسته و با تهدید اقدام به گرفتن امضاء و اثر انگشت بر روی قولنامه ی فروش سه دانگ گاراژ نمودیم . پس از گرفتن امضاء و اثر انگشت ، امید عنوان داشت که امکان آزاد کردن ایرج وجود ندارد چراکه وی پس از آزادی به پلیس مراجعه نموده و از ما شکایت خواهد کرد ؛ با طرح این موضوع از سوی امید ، وی (امید) پیشنهاد داد تا فقدانی را کشته و جسدش را به ساوه منتقل کنیم . سرانجام قبول کردم تا ایرج را به قتل برسانیم ؛ پس از خفه کردم ایرج ، جسدش را با خودرو پراید ( متعلق به مهدی ) به نزدیکی روستایی بنام اصفهانک در شهرستان ساوه برده و در آنجا دفن کردیم ؛ خودرو ۲۰۶ متعلق به ایرج را نیز به شهرک اکباتان برده و در آنجا رها کردیم ” .
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه این خبر گفت : ” با توجه به اعتراف صریح متهمین در خصوص ارتکاب جنایت ، هماهنگی های لازم قضایی انجام و کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به شهرستان ساوه اعزام ، در ساعت ۰۸:۳۰ روز گذشته موفق به کشف جسد متعلق به فقدانی پرونده ( ایرج . ک ) در داخل گودالی حفره شده  توسط متهمین – حدودا ۲ متری – شدند ” .
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، در پایان این خبر عنوان داشت : ” با توجه به کشف جسد متعلق به فقدانی و تشکیل پرونده با موضوع قتل عمـد ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و هر دو متهم جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند ” .
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • عکس/ تیپ جالب مهدی رحمتی
  چهره جالب کامیابی‎نیا بعد از جشن تولدش+عکس
  مخمصه شوم عروس باردارایرانی در اتریش
  معترضان به حذف یارانه نقدی اینجا کلیک کنند
  مهران مدیری وقتی دانش آموز ابتدایی بود +عکس
  علت جدایی‌ام را بگویم استقلال بدجوری به هم می‌ریزد
  پیشنهاد شرم آور دونالد ترامپ به ملکه زیبایی در هتل+عکس
  «ضدهوایی» سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شد+عکس
  سخنگوی غیر رسمی دولت روحانی در آمریکا کیست؟!/ اگر هاشمی نبود «افغانستان» می‌شدیم؛ اگر برجام نبود «ونزوئلا»!
  عکس/عینک بزنید!
  وقتی آرامگاه عمار یاسر با خاک یکسان شد + تصاویر ماهواره‌ای
  عکس/ رضائیان از پرسپولیس رفتنی شد
  تعطیلی پنج شنبه در بهبود آلودگی کرج موثر است/ ۲ میلیون لیتر مازوت را در نیروگاه منتظر قائم پلمپ کردیم
  هدستی با صدای دالبی ۷.۱ کاناله مخصوص حرفه ای ها
  گوگل بلاخره کوتاه آمد!
  علی کریمی در تیم منتخب بایرن+تصویر
  امکانات باید درتمام شهرها عادلانه تقسیم شود/ مشکلات مردم شهرستان فردیس مطرح شد
  با این غذا فرزندتان هرکول می‌شود + دستورالعمل
  بازگشایی جاده ابریشم +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net