تارخ انتشار: یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۸
کد خبر : 137020
چاپ خبر

همسرتان را در هر شرایطی تنها نگذارید

۴۵۰۹۸۱۸_۲۷۲

حمایت همسر در مسائل مالی، مشکلات اقتصادی و شغلی می تواند باعث تقویت روحیه و افزایش صمیمیت بین زوجین شود

   «کمال مهر»؛   وجیهه مشهدی نبی روان شناس و مشاور خانواده ، اظهار داشت: بعضی از رفتار مردان در زندگی مشترک باعث رنجش همسر می شود و از این رو می توان آن موارد را نقطه ضعفی در خانم ها دانست که باید سعی شود با بکارگیری راهکارهایی این ضعف ها را برطرف کرد.
وی با بیان اینکه وابستگی مرد از نظر مالی به همسر یکی از موارد نارضایتی همسران است، تصریح کرد:  وابستگی مرد از نظر مالی به همسر، که به علتی قادر به رفتن سرکار نباشد و یا حتی درآمد خانم بیشتر از وی باشد، در این شرایط مرد احساس ضعف و ناکارآمدی کرده و باعث ایجاد واکنش از جانب او خواهد شد.
مشهدی نبی افزود: در چنین شرایطی که مرد کارش را از دست داده یا دارای مشکلات مالی است، همسرش می تواند با نشان دادن عشق و حمایت او ثابت کند که در هر وضعیتی کنار او است و در یک زندگی مشترک میزان درآمد طرفین نیز هرچقدر باشد مشترک است.
این روان شناس در پایان گفت: دادن این اطمینان به همسر که در هر شرایطی همراه وی هستید و نقش او در زندگی شما همچنان مهم است و همچنین قدردانی و ارزش قائل شدن برای زحمات و تلاش هایی که برای حفظ زندگی و آرامش شما دارد، نقش مهمی در استحکام روابط و صمیمیت میان شما خواهد داشت.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net