مهدى‏ موعود خواهد آمد و اسلام را سربلند خواهد كرد

«يكى از مشكلات ما در سرِ راه تبليغ مسيحيّت و پيشرفت استعمار در شمال آفريقا و منطقه‏ى تونس و مغرب اين است كه اين مردم اعتقاد دارند كه مهدى‏ موعود خواهد آمد و اسلام را سربلند خواهد كرد».

به گزارش گروه مهدویت وآخرالزمان «کمال مهر»؛ در نظردارد فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون امام عصر(عج)انتظار و منتظر را از ابتدای رهبری ایشان منتشر نماید.که در ادامه می خوانید:

ما آرزو داريم كه اين يك ميليارد مسلمان، حقيقتاً يك واحد باشند؛ نه اينكه دولت ها و كشورها وجود نداشته باشند. چنين چيزى، على‏الظّاهر، تا قبل از ظهور ولىّ‏عصر أرواحنا فداه، نخواهد شد.بيانات در ديدار كارگزاران نظام، به‏مناسبت سالروز ولادت رسول اكرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) 24/6/1371

راجع به امام‏ زمان اين‏همه اثر هست و در اغلبِ اين‏ها گفته مى‏شود كه آن بزرگوار تشريف بياورند تا اينكه جهان را پر از عدل كنند. بيش از آنچه كه گفته شده «پُر از دين حق كنند» گفته شده «پر از عدالت كنند». يعنى آن چه كه در درجه‏ى اوّل مطرح است، «عدالت» است كه بايد انجام گيرد.

بيانات در ديدار «هيئت دولت» در آغاز كار دوره‏ى دوم رياست جمهورى آقاى «هاشمى رفسنجانی)3/6/1372

اين گزارش، مربوط به گروههاى تبليغى در شمال آفريقاست. گزارشگر مى‏نويسد: «يكى از مشكلات ما در سرِ راه تبليغ مسيحيّت و پيشرفت استعمار در شمال آفريقا و منطقه‏ى تونس و مغرب اين است كه اين مردم اعتقاد دارند كه مهدى‏ موعود خواهد آمد و اسلام را سربلند خواهد كرد». گزارشگر، اين را در گزارش رسمى خود مى‏نويسد و براى هياتى كه مسئول رسيدگى به اين كارهاست، مى‏فرستد. بنابراين، نفس اعتقاد به مهدى‏ موعود، باعث ايجاد مشكل براى استكبار و استعمار شده بود؛ در حالى كه اعتقادى كه برادران ما در آن مناطق دنيا دارند، به روشنى و وضوح اعتقادى كه ما امروز در اينجا داريم نيست؛ بلكه بيشتر ابهامات و كلّى گويى وجود دارد تا تعيين مصداق و مورد و نام و خصوصيّات. درعين‏حال، استعمارگران از اين اميد ترسيدند.

بيانات در جمع اقشار مختلف مردم در روز ميلاد پربركت حضرت ولى عصر (عجّل الله تعالى فرجه) 17/10/1374 

گردآورنده : مهدی یزدیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *