تارخ انتشار: دوشنبه 24 دسامبر 2018 - 15:55
کد خبر : 219866
چاپ خبر

تهدیدهای ابر کلاهبردار قبل از اجرای حکم اعدام؛

باقری درمنی: یا شکایت را پس بگیر یا سر دو هفته برکنارت می‌کنم/ علت جلسات نماینده “سلطان قیر” با مدیر عامل نفت جی

پس از جلسه‌ای بین نماینده باقری درمنی و مدیر نفت جی برای معرفی اموال و انصراف این شرکت از شکایت، بررسی‌ها مشخص می‌کند که این املاک یا دارای قیمت‌های پایینتری بوده و با قیمتی بالاتر ارزشگذاری شده‌اند

ارسال پرونده باقری درمنی از دادگاه رسیدگی کننده به اجرای احکام

به گزارش «کمالمهر»، یکی از اقدامات باقری درمنی که در پیشبرد اهداف مجرمانه او بسیار موثر بوده ایجاد یکی از بزرگترین شبکه‌های جعل سند و ضمانت نامه است که با بکارگیری جاعلان حرفه‌ای نسبت به آن اقدام می‌کرده است؛ به طوری که در رسیدگی به پرونده این فرد مشخص شد او به صورت نمونه در یک اقدام از ۴۷ سند جعلی برای اخذ ضمانت‌نامه بانکی و یا ترهین معامله و ۳۶ فقره ضمانت‌نامه جعلی و ۱۰۲ فقره ضمانت‌نامه بدون پشتوانه، ۳۳ فقره چک‌های مخدوش با مبالغ سنگین و جعل در اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد کشور استفاده کرده است.

باقری درمنی با تشکیل شرکت‌های شش‌گانه برای کلاهبرداری، پس از تنظیم قراردادها، بابتتضمین پرداخت، این اسناد جعلی را در رهن شرکت قرار می‌داده است. در یک نمونه قراردادی با موضوع فروش قیر به مقدار ۱۶۵ هزار تن بین شرکت نفت جی و شرکت فجرگستر نوین تنظیم می‌گردد که بابت تضمین پرداخت ثمن پالایشگاه پرنده آبی جهان واقع در بوشهر در رهن شرکت نفت جی قرار داده می‌شود. مهمّ این است که این پالایشگاه که در سال ۱۳۹۰ به مبلغ حدود ۴۰ میلیارد تومان توسط باقری درمنی خریداری شده است به فاصله اندی در همان سال از طریق کارشناسان به مبلغ بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان به صورت غیرواقعی ارزیابی می‌شود و در رهن شرکت نفت جی قرار می‌گیرد و از این طریق، مقادیر قابل توجهی قیر بیش از ۱۰۰ هزار تن، توسط گروه باقری درمنی تحصیل می‌شود.

آنطور که قاضی عباسی بازپرس پرونده گفته است در این پرونده به کرّات می‌توان قرائن و مستندات متعدد مبنی بر غیرواقعی بودن خرید و فروش‌های قیر توسط مجموعه باقری درمنی و وقوع کلاهبرداری شبکه‌ای و سازمان یافته از شرکت نفت جی را پیدا کرد. از قرائن صوری و غیرواقعی بودن قراردادهای خرید و فروش و تبانی و همراهی مسئولین وقت شرکت پالایش نفت جی با گروه باقری درمنی، می‌توان به مواردی همچون؛ تبدیل معاملات و خریدهای نقدی در بورس به معاملات و خرید اعتباری در شرکت نفت جی، تحویل و فروش‌های مکرر با وجود عدم پرداخت ثمن معاملات گذشته، فروش قیرهای تحصیل شده در بازار به ۳۰ درصد زیر قیمت بازار توسط عوامل و مجموعه باقری درمنی، پرداخت وجوه کلان توسط گروه باقری درمنی به مسئولین وقت شرکت پالایش نفت جی، عدم اقدام برای پیگیری مطالبات توسط مسئولین وقت شرکت پالایش نفت جی و در مواردی حتی تحویل قیر توسط مسئولین وقت نفت جی قبل از تنظیم و تهیه قرارداد، که همگی با قرائن و مستندات کافی محرز شده است، اشاره کرد.

با رو شدن دست این ابرکلاهبردار، ۱۲ شهریور سال ۹۱ وکیل شرکت پالایش نفت جی در دادسرای ناحیه ۱۸ تهران اعلام شکایت کرد و مدعی شد که از اوایل سال ۱۳۹۰ شرکت‌های شش گانه تحت عنوان انیس قائم کوثر، معتمد بازرگان قائم، طلوع اقتصاد مازند، اعتماد گستر سهیل، حافظان انرژی شایان، پرشین نام گستر و دو شرکت شکوه آبیدر و آریا برج با توسل به عملیات متقلبانه اقدام به اخذ ۱۷۸ هزار تن قیر از شرکت نفت جی و تحصیل نامشروع اموال شرکت مذکور کرده‌اند و اینگونه پرونده حمیدرضا باقری درمنی و مرتبطین وی مشتمل بر ۱۵۶ جلد و بیش از ۲۵ هزار برگ، با شکایت شرکت پالایش نفت جی و در ادامه بانک ملی، بانک گردشگری، صرافی اقتصاد نوین و سامان مجد در دادسرای عمومی و انقلاب تهران در جریان رسیدگی قرار گرفت.

باقری درمنی که در برای قرارداد با نفت جی پالایشگاه ۴۲ میلیاردی را به قیمت ۱۲۳ میلیارد ارزشگذاری نموده بود، در طول رسیدگی به پرونده برای ایجاد مانع و اختلال در مسیر تحقیقات و جمع آوری دلایل و مستندات، تلاش زیادی می‌کرد تا به این طریق برای خود فرصت بخرد و خود را از محاکمه دور کند.

در همین زمینه درمنی حدود ۱۱ ماه پیش و قبل از برگزاری جلسات محاکمه، نماینده‌ای را برای حل و فصل مسائل مطرح شده بین او و شرکت نفت جی تعیین می‌کند.

در یکی از روزهای زمستان ۹۶ جلسه‌ای بین نماینده باقری درمنی و مدیرعامل کنونی نفت جی در دفتر مدیرعامل این شرکت برگزار شده و نماینده این مفسد اقتصادی، اراضی و املاکی از باقری درمنی را معرفی می‌نماید تا به این طریق مسئولان نفت جی از شکایت خود منصرف شوند؛ اما پس از بررسی‌ها مشخص می‌شود که این املاک یا دارای قیمت‌های پایین‌تری بوده و با قیمتی بالاتر ارزشگذاری شده‌اند و یا اینکه مالکیت معارض دارند. مثلا در یک مورد ملکی در لواسان با ارزش اعلامی ۳۶ میلیارد تومان از سوی باقری درمنی به شرکت نفت جی معرفی می‌شود. با حضور کارشناسان دادگستری در محل ارزش ملک ۴۲ میلیارد تومان اعلام می‌شود، اما زمانی که استعلام صورت می‌گیرد مسئولان نفت جی متوجه می‌شوند این ملک از سوی بانک پارسیان دارای سند مالکیت معارض است و به این طریق راه برای مذاکره با نفت جی بسته می‌شود اما نکته جالب ماجرا اینجاست که باقری درمنی در زمان حیات و وکلای وی پیش از اجرای حکم مدعی بودند ملک لواسان از سوی نفت جی مورد قبول واقع شده و به عنوان بخشی از بدهی از سوی شرکت پالایش نفت جی برداشته شده است.

بعده‌ها مشخص می‌شود، درمنی با ارائه این اسناد و املاک مشکل‌دار به دنبال خرید زمان به نفع خود در طول پرونده بوده‌ است.

در همان زمان درمنی که همچنان خود را صاحب نفوذ در برخی دستگاه‌ها میدانسته، همزمان با مذاکره برای بدست آوردن رضایت شکات، اقدام به تهدید نیز می‌کرده است.

باقری درمنی در تماس تلفنی با مدیر یکی از بنگاه‌های اقتصادی شاکی پرونده بدون هیچ مقدمه‌ای با حالت تهدید به این مدیر می‌گوید: “یا شکایت را پس بگیر یا سر دو هفته برکنارت می‌کنم”!

البته این تهدید باقری درمنی که ریشه در شخصیت وی در برخورد با مدیرانی که جلوی تخلف‌های وی قرار می‌گرفتند داشت راه به جایی نبرد.

منبع: میزان

پاسخی بگذارید »

 • آخرین اخبار
 • واکنش آذری جهرمی به سورپرایز شنبه و یکشنبه روحانی | علت تبریک روحانی مشخص شد؟
  عملیات رهگیری پهپادهای آمریکایی زیر نظر کدام مقام بلندپایه ارتش بود؟
  تدبیر جدید سپاه و بسیج برای برخورد با اراذل و اوباش
  نحوه خرید و توزیع سیم‌کارتهای‌ دانش‌آموزی اعلام شد
  خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت
  از بانک صادرات ایران وام بدون قسط بگیرید
  مصطفی ادیب، مامور تشکیل کابینه لبنان شد/ نخست وزیر جدید لبنان کیست؟
  پهپادهای مجهز به موشک سپاه و ارتش آماده حمله مرگبار به دشمن /موشک «تاپ اتک» ارمغان فطرس برای تانک‌های مهاجم
  ورود به مازندران در روز های تاسوعا و عاشورا ممنون شد
  جزئیات طرح پیش‌فروش جدید ایران‌خودرو
  عملکرد فراتر از حد انتظار انویدیا در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۰
  گوگل با ابزاری جدید، خواندن و نوشتن خط هیروگلیف مصری را به کاربران آموزش می‌دهد.
  رونمایی از موشک بالستیک «شهید قاسم سلیمانی» و موشک کروز «ابومهدی المهندس»، بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان داشت.
  اتمام اعتبار مجوز همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی برای این شرکت چینی دردسرساز شد
  وضعیت کلان‌شهر تهران در ابتلا به کرونا
  فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران: امسال سخت‌ترین پاییز را تجربه خواهیم کرد
  هند از مشارکت هواوی و ZTE در توسعه شبکه ۵G جلوگیری می‌کند
  تاریخ معرفی و عرضه آیفون ۱۲ اپل توسط جان پراسر فاش شد
  فیسبوک بزرگترین گروه طرفداران افراطی ترامپ با ۲۰۰ هزار عضو را حذف کرد
  سرگیجه کنکور
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...