پیشنهاد شغلی عجیب یک ثروتمند

0
بازدیدها: 82


به گزارشکمال مهر، عصر ایران با این مقدمه در ادامه نوشت: “کارلوس سلیم” میلیاردر مکزیکی پیشنهاد کرد روزهای کاری تنها به ۳ روز در هفته کاهش یابد اما ساعت کاری روزانه به ۱۱ ساعت افزایش و سن بازنشستگی هم به ۷۰ سال ارتقا یابد.
این پیشنهاد ثروتمندترین فرد جهان در نشستی در اوروگوئه مطرح شد. در اکثر کشورهای جهان، ساعت کاری، ۵ روز کاری در هفته است.

وی ادامه داد: افراد باید برای سال های طولانی تری یعنی تا ۷۰ یا ۷۵ سالگی کار کنند اما کار آنها در هفته فقط سه روز و روزانه ۱۱ ساعت باشد.

کارلوس که هم اکنون مالکیت شرکت های بزرگ مخابراتی به نام های “آمریکا موویل”، “تلمکس” و “تل‌سل” را برعهده دارد تغییراتی را در سن بازنشستگی کارکنانش ایجاد کرده است.

در این شرکت ها افراد با شرایطی در سن ۵۰ سالگی بازنشسته می شوند و پس از رسیدن به سن بازنشستگی می توانند با چهار روز کار در هفته، دستمزد کامل دریافت کنند.

او ادامه داد: کار هر روز، لذت بردن از زندگی را سخت می کند. کاهش روزهای کاری به سه روز به معنی افزایش زمان برای استراحت، زندگی راحت تر و پرداختن به علاقه مندی هاست.

کارلوس سلیم یک مکزیکی لبنانی تبار است که براساس آمار مجله فوربس آمریکا با داشتن ثروتی به ارزش ۷۹٫۶ میلیارد دلار در جایگاه ثروتمندترین فرد جهان قرار دارد. پس از او بیل گیتس با داشتن ثروتی به ارزش ۷۹٫۱ میلیارد دلار در رتبه دوم است.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید