خانه / دسته‌بندی نشده / شرکت‌ها خواستار بازپرداخت تسهیلات دریافتی از حساب ذخیره ارزی شدند

شرکت‌ها خواستار بازپرداخت تسهیلات دریافتی از حساب ذخیره ارزی شدند

به گزارش خبرنگار اقتصادی کمال مهر؛ فعلان بخش خصوصی و مدیران شرکت‌هایی که از تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای تاسیس و یا توسعه‌ی کارخانه جات تولیدی و صنعتی استفاده کرده‌اند، در گردهمایی امروز در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران خواسته‌های خود را جهت باز پرداخت تسهیلات دریافتی از حساب ذخیره ارزی با حفظ و تداوم تولید، افزایش اشتغال، جلوگیری از تعطیلی کارخانه جات و ورشتکستگی صاحبان صنایع به شرح زیر اعلام نمودند.

1. با توجه ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری به قوای سه گانه که حمایت از صناعی و تولیدات داخلی در اکثر بنده‌های 24 گانه آن تاکید شده است، اجبار نمودن صاحبان صنایع به پرداخت بدهی‌های ارزی خارج از نرخ روز گشایش که توجیه اقتصادی، مالی و فنی طرح‌های صنعتی در مبنای آن صورت گرفته، منجر به کاهش تولید، افزایش بیکاری و مالا توقف و ورشکستگی صنایع خواهد شد.

2.چون کلیه‌ی بدهی‌های ارزی تهاتر شده توسط چهار بانک (صادرات، ملت، رفاه و تجارت) که به نرخ روز مبادله و تهاتر، تبدیل به ریال و برابر بخش نامه شماره‌ی 91/310/632 مورخ 18/11/91 مندرج درماده 19 بخش نامه شماره‌ی 60/1019 مورخ 24/12/92 محاصبه و در سررسید اقتصات آن مطالبه می‍شود، انتظار داریم که شورای محترم پول و اعتبار با عنایت به بند ط تبسره ی 5 قانون بودجه سال جاری در جهت رفع تبعیض از تسهیلات گیرندگان حساب ذخیره ارزی برای تصیفه‌ی بهدی سایر بانک‌ها از نظر تعیین نرخ مدت زمان باز پرداخت، نحوه‌ی تصویه و بخشودگی(مانند چهار بانک فوق) تصمیم عادلانه ای اتخاذ نمایند.

3. اعتبارات اسنادی و بروات اعئم از ریفاینانس، مدت دار، نقدی و حواله جات از منابع مختلف بانک‌ها و حساب‌ ذخیره ارزی به جهت واردات مواد اولیه و ماشین آلات و تامین پروژه‌های صنعتی خدمات فنی مهندسی پرداخت شده است، بر اساس نرخ روز گشایش تصویه شود.

کاهش تورم، خروج از رکود، رشد تولید و صادرات، افزایش اشتغال و کاهش بیکاری، توسعه‌ی اقتصادی و رفاه و آساش ملت شریف ایران در پناه اسلام و قرآن آرزوی ما است.

انتهای پیام/

درباره‌ی کمال مهر

همچنین ببینید

ابراز احساسات وصف ناشدنی کودک چینی هنگام اذان گفتن + فیلم

کودکی که علاقه بسیاری به اذان گفتن دارد، هنگام این کار احساسات خود را به شکلی غیر قابل وصف نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.