زندان‌ها به خارج شهرها منتقل می‌شوند/ انتقال زندان‌ها در اصلاح و تربیت زندانیان نقش موثری دارد

0
بازدیدها: 116
کمال مهر:

“غلامحسین اسماعیلی” در خصوص انتقال زندان‌های داخل شهر به خارج شهر، اظهار داشت: انتقال زندان‌های داخل شهر به خارج شهر به منظور کاهش تبعات منفی آنهاست که این امر از سیاست‌های کلی سازمان زندان‌های کشور است.

وی ادامه داد: از آنجایی که وجود زندان برای همسایگان و مجاورین، تبعات منفی بسیاری دارد، این سیاست در دستور کار ما قرار گرفت و  با تمهیدات انجام شده و هماهنگی‌های لازم این زندان‌ها به خارج شهرها منتقل می‌شود.

اسماعیلی تصریح کرد: زندان‌های داخل شهر دارای بافتی قدیمی و فرسوده هستند و به لحاظ فرسودگی و محدودیت فضا پاسخگوی نیازهای زندانیان نیستند.

وی افزود: انتقال زندان به خارج از شهر در چرخه اصلاح تربیت زندانیان نقش بسزایی دارد، چرا که از این طریق علاوه بر رسیدگی به امور کلی زندانبانی فضاهایی برای اشتغال و حرفه آموزی زندانیان فراهم می‌شود.

اسماعیلی تصریح کرد: برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و معنوی و کارگاه‌های مختلف آموزشی در استفاده بهینه از دوران سپری شدن حبس زندانیان، نیازمند اختصاص اعتبارات لازم توسط مسئولان است.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور خاطرنشان کرد: برای پیگیری سیاست کلی انتقال زندان‌ها به خارج از شهر، این موضوع را به دولت و مجلس منعکس کردیم و چنانچه آن‌ها اعتبار اولیه را به ما دهند، تا ظرف سه سال، ۸ زندان بزرگ کشور را به خارج از شهر منتقل می‌کنیم تا در ‌‌نهایت قطار انتقال زندان‌ها به خارج از شهر‌ها روی ریل قرار بگیرد.
 

 

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید