گردشگران به حریم رودخانه های البرز ورود نکنند

2
0

عباسعلی کیخایی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت : طبق پیش بینی هواشناسی این سامانه بارشی طی امروز و ۲ روز آینده در استان البرز فعال است که با احتمال بالا آمدن آب رودخانه های کرج ، کردان ، برغان ، طالقان و رودخانه های فصلی استان همراه است.
وی ادامه داد: اکنون تیم های حفاظتی شرکت آب منطقه ای استان البرز در حاشیه رودخانه کرج مستقر شده ضمن آنکه تابلوهای هشداری در حریم این رودخانه نصب شده است.
کیخایی گفت : توقف یا زدن خیمه در حریم رودخانه های دائمی و فصلی استان البرز با خطرات جانی همراه است و انتظار می رود گردشگران نوروزی از این جریان های آبی فاصله بگیرند.
مسوول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان البرز یادآور شد: طی سال های گذشته بی توجهی به هشدارهای کارشناسان سبب تلفات جانی و خسارات مالی فراوانی به مردم و گردشگران در حوضه های آبریز استان البرز شد.
تابستان سال گذشته براثر وقوع سیل به پنج روستای شهرستان طالقان خساراتی وارد شد و ۷۰ دستگاه خودرو گردشگران که در حاشیه یک رودخانه فصلی متوقف شده بود از بین رفت .
همچنین بارش ۱۱ دقیقه ای تیرماه سال ۹۴ در روستای سیجان واقع در حاشیه رودخانه کرج سبب مرگ هشت نفر و از بین رفتن ۱۰۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین گردشگران شد و خسارات فراوانی به بار آمد.
شرکت آب منطقه ای استان البرز مسوولیت حفاظت از رودخانه های دائمی و فصلی این استان را بر عهده دارد.
طبق گزارش هواشناسی استان البرز سامانه جدید جوی همراه با بارش برف ، باران ، رعدو برق و وزش باد شدید از امروز جمعه تا روز یکشنبه هفته آینده در این استان فعال است و دمای هوای البرز ۱۰ درجه کاهش می یابد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x