تارخ انتشار: سه‌شنبه 27 دی 1401 - 06:45
کد خبر : 281675
بازدیدها: 7

ترین‌های نیم فصل نخست لیگ برتر از نگاه ایمنا

با پایان یافتن نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال، برترین‌های نیمه ابتدایی لیگ ۲۲ را بررسی خواهیم کرد

به گزارش گروه ورزشی «کمال مهر» :

به نقل از خبرنگار ایمنا، نیم فصل نخست لیگ برتر در حالی به پایان رسید که پرسپولیس با ۳۲ امتیاز موفق شد صدرنشین رقابت‌ها در پایان نیم فصل لقب بگیرد. پرسپولیس که امسال در رقابتی نزدیک با استقلال بیشترین هزینه را در فصل نقل و انتقالات داشت مطابق انتظار جزو مدعیان بود و در حالی که فصل را خوب آغاز نکرد اما در انتهای فصل با یکی دو پیروزی سرنوشت‌ساز خود را از مدعیان جدا کرد و به تنهایی به صدر جدول تکیه زد.

هرچند از پرسپولیس با بیشترین مهره در بین تیم‌های مدعی انتظاری جز این نمی‌رفت اما نباید اعتبار کاری که یحیی گل محمدی در این فصل، به خصوص در هفته‌هایی که دو مهاجم خارجی و اصلی این تیم در دسترس او نبودند را زیر سوال برد. پرسپولیس درست در هفته‌هایی که از نبود مهاجم رنج می‌برد گوی سبقت را از رقبا ربود و به نوعی بدون مهاجم صدرنشینی نیم فصل را جشن گرفت.

گل‌گهر، سپاهان و استقلال دیگر تیم‌های بالانشین در پایان نیم فصل بودند که برای قهرمانی در نیم فصل دوم کار سخت‌تری نسبت به پرسپولیسی دارند که با اختلاف امتیاز در صدر جدول حضور دارد. غیر از این چهار تیم، باید به مس رفسنجان و تراکتور نیز اشاره کرد که رتبه‌های پنجم و ششم جدول را تصاحب کرده‌اند و به دنبال کسب سهمیه آسیایی خواهند بود.

در پایین جدول سه تیم برای قرار نگرفتن در منطقه سقوط رقابت می‌کنند. مس کرمان، صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان در حالی رتبه‌های چهاردهم تا شانزدهم جدول را تصاحب کرده‌اند که در نیم فصل دوم کار سختی برای فرار از این منطقه دارند و چه بسا اگر خوب امتیاز کسب کنند ملوان نیز که نیم فصل را با رتبه سیزدهمی به پایان رساند به جمع مدعیان سقوط اضافه شود.

با برگزاری دیدار معوقه آلومینیوم و گل‌گهر چینش نهایی جدول لیگ برتر در پایان نیم فصل مشخص شد. در ایمنا نگاهی خواهیم داشت بر برترین تیم، سرمربی و بازیکنان در هر پست در نیم فصل نخست لیگ برتر.

ترین‌های نیم فصل نخست لیگ برتر از نگاه ایمنا

تیم نیم فصل: پرسپولیس

صدرنشین لیگ در پایان هفته پانزدهم شروع خوبی در لیگ بیست و دوم نداشت و در دو هفته آغازین لیگ دو تساوی متوالی مقابل ذوب آهن و فولاد کسب کرد. با این حال بردهای شاگردان گل‌محمدی از هفته سوم و دیدار با آلومینیوم در اراک آغاز شد و با وجود اینکه در برخی دیدارها امتیازاتی از دست دادند در نهایت نیم فصل لیگ را با دو پیروزی متوالی ارزشمند مقابل گل‌گهر و نساجی به پایان رساندند تا با چهار امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم حاشیه امنیت مناسبی قبل از شروع نیم فصل دوم ایجاد کرده باشند.

راز صدرنشینی پرسپولیس در پایان نیم فصل اول عملکرد خوب و شکست ناپذیری در بازی‌های خارج از خانه و دوم نباختن در دیدارهای شش امتیازی مقابل سه مدعی دیگر یعنی سپاهان، استقلال و گل‌گهر بود.

شاید امتیازآورترین بازیکن پرسپولیس در نیم فصل نخست کسی نبود جز یورگن لوکادیا، مهاجمی که در همان بازی‌های اندکی که برای پرسپولیس به میدان رفت بسیار مثمرثمر بود و در پنج پیروزی پرسپولیس در میانه فصل مقابل صنعت نفت آبادان، هوادار، نفت مسجد سلیمان، مس رفسنجان و ملوان به طور مستقیم تأثیرگذار بود. با این حال پرسپولیس در پنج بازی پایانی نیم فصل بدون او دچار چالش شد و با وجود اینکه از این بازی‌ها به سلامت عبور کرد، مشخص نیست در نیم فصل دوم بدون او تا چه حد بتواند موفقیت نیم فصل اول را تکرار کند.

سرمربی نیم فصل: یحیی گل‌محمدی (پرسپولیس)

سرمربی موفق پرسپولیس در نیم فصل نخست به خوبی از ستاره‌های این تیم بازی گرفت تا آنچه از پرسپولیس مهره انتظار می‌رفت رخ بدهد. یحیی در این فصل ستاره‌هایی مثل بیرانوند، پورعلی‌گنجی، اسماعیلی‌فر، سروش رفیعی، سعید صادقی، شیخ دیاباته و یورگن لوکادیا را به جمع مهره‌هایی مثل مهدی ترابی و وحید امیری اضافه کرده بود تا تیمی مخوف تشکیل دهد و در نهایت نیز با گذر از پیچ سخت هفته‌های پایان نیم فصل موفق شد تیمش را در صدر جدول تثبیت کند. اوج کار یحیی گل محمدی در پنج هفته پایانی بود که دو مهاجم خارجی تیمش را در اختیار نداشت اما با این وجود بازی شش امتیازی مقابل گل‌گهر را در سیرجان برد تا به لطف امتیاز از دست داد رقبا در صدر جدول جایگاه خود را مستحکم کند.

ترین‌های نیم فصل نخست لیگ برتر از نگاه ایمنا

دروازه‌بان نیم فصل: علیرضا بیرانوند (پرسپولیس)

علیرضا بیرانوند که در ابتدای فصل به پرسپولیس بازگشت هفته‌های خوبی در ترکیب پرسپولیس گذراند. دروازه‌بان شماره یک تیم ملی که در ۱۵ هفته نیم فصل، سه بار به عنوان دروازه‌بان هفته از نگاه ایمنا انتخاب شد نقش اساسی در صدرنشینی پرسپولیس در پایان نیم فصل ایفا کرد، اوج کار بیرانوند در دیدار هفته چهاردهم مقابل گل‌گهر بود جایی که پنالتی کاپیتان گل‌گهر را در دقیقه هشت مهار کرد تا در ادامه تیمش با دو گل موفق به شکست گل‌گهر در سیرجان بشود و همان‌جا اختلاف امتیاز بالایی را با تیم‌های سپاهان و استقلال ایجاد کند.

در نیم فصل نخست لیگ محمدرضا اخباری، سنگربان تراکتور و محسن پورحمیدی، دروازه‌بان آلومینیوم هم دیگر دروازه‌بان‌های شایسته بودند.

مدافع نیم فصل: رامین رضائیان (سپاهان)

بهترین خرید ابتدای فصل سپاهان کسی نبود جز رامین رضائیان، مدافع راستی که به تنهایی امتیازات زیادی برای سپاهان آورد و با سه گل و سه پاس گل درخشان‌ترین مدافع لیگ در طول نیم فصل بود. رضائیان در ابتدای فصل به جای یکی از بهترین بازیکنان فصل گذشته سپاهان یعنی دانیال اسماعیلی‌فر خریداری شد و در نیم فصل عملکردی بهتر از او در ترکیب سپاهان به نمایش گذاشت.

رامین که افتخار گلزنی در جام جهانی را هم در قطر بدست آورد در همه بازی‌های سپاهان به صورت ثابت در سمت راست خط دفاعی به بازی گرفته شد و به جز یک بازی مقابل پیکان، در سایر دیدارها عملکرد درخشانی از خود به جا گذاشت.

رامتین سلیمان‌زاده دیگر مدافع برتر لیگ در پایان نیم فصل بود، مدافعی که شاید تأثیر زیادی در پنجمی مس رفسنجان در پایان نیم فصل داشت.

هافبک نیم فصل: ریکاردو آلوز (تراکتور)

یکی از بهترین بازیکنان خارجی که در سال‌های گذشته به ایران آمده است بدون شک ریکاردو آلوز، ستاره خط میانی تراکتور است. آلوز که با هشت پاس گل در نیم فصل به تنهایی صدر جدول بهترین پاسورهای لیگ را مال خود کرده است از تاثیرگذارترین بازیکنان تیم رده ششمی تراکتور در پایان نیم فصل بود. آلوز اگر در یکی از چهار تیم مدعی قهرمانی حضور داشت شاید آماری بهتر از این را هم ثبت می‌کرد. نکته جالب در مورد آلوز اینکه تراکتور در دو دیداری که مقابل نساجی و مس کرمان او را در اختیار نداشت تنها یک امتیاز خانگی کسب کرد.

ریکاردو آلوز زیر نظر هر دو مربی تراکتور در طول نیم فصل درخشید و نشان داد عملکرد خوبش تنها مربوط به یک مربی نیست. علاوه بر ریکاردو آلوز در نیم فصل محمود قائدرحمتی، هافبک آلومینیوم نیز دیگر هافبک برتر نیم فصل بود.

ترین‌های نیم فصل نخست لیگ برتر از نگاه ایمنا

مهاجم نیم فصل: شهریار مغانلو (سپاهان)

شهریار مغانلو که دومین فصل حضورش را در سپاهان تجربه می‌کند به نظر در این فصل عملکردی بهتر به نمایش گذاشته است. مغانلو در همه بازی‌های نیم فصل برای سپاهان به میدان رفت و در طول نیم فصل نخست با چهار گل و دو پاس گل از تاثیرگذارترین بازیکنان سپاهان بود. او با هماهنگی خوبی که با دیگر بازیکنان این تیم پیدا کرده بود روی اکثر گل‌های سپاهان اثر خود را می‌گذاشت. مغانلو شاید از معدود مهاجمان تقریباً کامل لیگ برتر ایران است و سپاهان به خوبی قدر چنین ستاره‌ای را می‌داند. مغانلو که در دیدارهای پایانی نیم فصل تازه موتورش روشن شده بود در دیدار جام حذفی نیز برابر سایپا برای اولین بار در پیراهن سپاهان هتریک کرد تا با خاطره‌ای خوش نیم فصل را به پایان برساند. محمد عباس‌زاده و یورگن لوکادیا که با شش گل آقای گل فعلی لیگ برتر به شمار می‌روند دیگر مهاجمان برتر نیم فصل بودند.

ترین‌های نیم فصل نخست لیگ برتر از نگاه ایمنا

گل نیم فصل: رضا دهقانی (نفت مسجد سلیمان)

در نیم فصل نخست لیگ برتر گل‌های زیبایی به ثمر رسید از جمله گل سامان نریمان جهان، مهاجم نفت مسجد سلیمان به پرسپولیس، گل سینا اسدبیگی، هافبک پرسپولیس به گل‌گهر سیرجان یا گل کریم اسلامی، مهاجم نساجی به مس کرمان اما در نهایت گل رضا دهقانی با پیراهن نفت مسجد سلیمان به تراکتور به عنوان گل برتر نیم فصل از نگاه ایمنا انتخاب شد که در ادامه مشاهده می‌کنید:

ترین‌های نیم فصل نخست لیگ برتر از نگاه ایمنا
0
0
رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
”QR:
<div id="pos-article-display-72533"></div>
 • آخرین اخبار
 • تصادف اتوبوس در البرز ۲ کشته و ۱۱ مصدوم داشت
  ابتلا به کرونا در البرز ثابت ماند/ مردم واکسیناسیون را فراموش نکنند
  ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری البرز زیر پوشش شبکه گاز طبیعی است
  انقلاب دهه هشتادی‌ها در دانشگاه
  عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه ۶ بهمن ماه
  فقط اغتشاشگران «هم‌میهن» شما هستند؟!
  ظاهر شدن در ژست کارشناس به جای پاسخگویی!
  برگزاری هفتمین جلسه دادگاه تجدید نظر حمید نوری در سوئد
  کارشناس اوکراینی: اروپا توان تحریم ایران را ندارد
  هر تلاش فکری و عملی برای نشان دادن ارزش نماز کاری در جهت نورانی کردن دل انسان‌ها است
  اعدامیِ کُما رفته‌، سر از مرز درآورد/ صفر تا صد ماجرای حسن فیروزی
  نمازگزاران واقعی اهل کم‌کاری، فساد و روابط ناسالم اداری نیستند/ اهانت به قرآن ضدآزادی بیان است
  این جماعت نیاز به دلسوزی دارند+ عکس
  فاز ۱۴ پارس جنوبی افتتاح می‌شود
  تجمع تهرانی‌ها در محکومیت اهانت به قرآن بعد از نمازجمعه
  ناگفته‌هایی از عملیات‌ کمونیست‌ها برای تصرف آمل/ ماجرای حمله چریک‌های خلق چه بود؟ + تصاویر
  پیشنهاد مجلس به دولت برای افزایش حقوق و دستمزدها
  انتقاد آیت الله سبحانی از گرانی کاغذ/ فعالیت های قرآنی گسترش یابد
  وزیر کشور: آسیب‌های اجتماعی با نماز حل می‌شود
  سکوت کر کننده مدعیان حقوق بشر در برابر هتک حرمت قرآن کریم
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...
  0
  افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
  ()
  x