تارخ انتشار: یکشنبه 18 دی 1401 - 03:41
کد خبر : 281471
بازدیدها: 22

۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه شبکه آب البرز جذب شد

مدیرعامل شرکت آبفا استان البرز اعلام کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات مصوب دور نخست سفر رییس جمهور برای توسعه شبکه تامین آب البرز جذب شد

ذوالفقار مهدی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این اعتبار صرف ساخت مخازن جدید آب استان البرز می شود ضمن آنکه ۶۰۰ میلیارد تومان مابقی اعتبار تصویبی سفر رییس جمهور برای بخش آبفا البرز به تدریج جذب خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز با اشاره به اختصاص ۷۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رییس جمهور به شرکت آبفا این گفت: بیش از هفت پروژه مهم و اساسی از محل این اعتبار در البرز تکمیل و بهره برداری می شود.
وی اظهار کرد: پنج مصوبه برای ایجاد زیرساخت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در سفر رییس جمهور داشتیم که با تکمیل و بهره برداری از پروژه های مصوب، شاهد ارتقای خدمات و افزایش تاب آوری تأسیسات آب و فاضلاب در سطح استان خواهیم بود.
در بخش آب شهری احداث مدول سوم تصفیه خانه آب شماره ۲ کرج با ظرفیت ۵۷۰ لیتر بر ثانیه و ساخت ۵۰ هزار مترمکعب مخازن جدید در این کلانشهر طی سه سال با سرجمع اعتبار مصوب ۴۰۰ میلیارد تومان از جمله پروژه های شاخص است که با اجرای این پروژه ها ، امکان استفاده از سهمیه جدید آب سطحی و افزایش سرانه ذخیره به منظور تأمین آب پایدار و افزایش تاب آوری تأسیسات آبرسانی محقق می شود.
مهدی زاده گفت : در این راستا قرارداد ساخت تصفیه خانه آب شماره سه کرج به مبلغ پیمان ۳۳۴ میلیارد تومان ابلاغ شده و مراحل تجهیز کارگاه پروژه در دست اقدام است. همچنین عملیات اجرایی ساخت ۴۲ هزار متر مکعب از ۵۰ هزار متر مکعب مخزن جدید در کرج بزرگ شروع شده و دارای پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد است.
از دیگر مصوبات مهم و اثرگذار سفر رییس جمهور می توان به تکمیل مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر کرج با ظرفیت ۵۸ هزار متر مکعب در شبانه روز با پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصد و مبلغ اعتبار مصوب ۱۰۰میلیارد تومان اشاره کرد که در زمان حاضر تمام تجهیزات این پروژه خریداری شده و فرایند انتخاب پیمانکار برای اجرای باقیمانده پروژه در دستور کار شرکت آبفا قرار دارد.
بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده پروژه مذکور در شهریورماه سال ۱۴۰۲ به بهره برداری خواهد رسید. با بهره برداری از این پروژه افزون بر رفع مشکلات زیست محیطی منطقه ، امکان استفاده از ۶۷۰ لیتر بر ثانیه پساب با کیفیت برای مصرف در بخش های مختلف صنعت و کشاورزی مهیا می شود که این موضوع می تواند تأثیر شگرفی در توسعه استان البرز داشته باشد.
در بخش روستایی مصوبات سفر رییس جمهور شامل اختصاص ۱۰۰میلیارد تومان برای اجرای پروژه های آبرسانی به روستاها و ۱۵۰ میلیارد تومان برای ایجاد تأسیسات فاضلاب روستاهای واقع در حوضه آبریز سدهای کرج و طالقان طی مدت سه سال است.
با اختصاص اعتبارات ، تأسیسات آبرسانی در ۳۰ روستای استان با جمعیت حدود ۱۳ هزار نفر اصلاح و بازسازی شده و شاخص جمعیت تحت پوشش استان از ۸۲ درصد به ۸۷ درصد (فراتر از متوسط شاخص کشور) ارتقا خواهد یافت.
همچنین در ۱۲ روستای اولویت دار واقع در حوضه سدهای کرج و طالقان تأسیسات جمع آوری و تصفیه فاضلاب احداث می شود که این موضوع می تواند در جلوگیری از آلودگی رودخانه های کرج و طالقان نقش به سزایی داشته باشد.
آخرین مصوبه سفر رییس جمهور در بخش آبفا البرز ، تسریع در اخذ مجوزهای ماده ۲۳ طرح های فاضلاب اشتهارد و نظرآباد است که ردیف های اعتباری جدیدی برای ۲ طرح فاضلاب شهرهای یاد شده ایجاد می شود و تعداد شهرهای دارای ردیف اعتباری فاضلاب استان از ۲ شهر به چهار شهر افزایش می یابد.
در سفر ۱۸ فروردین ماه امسال رییس جمهور و هیات دولت به استان البرز ۱۷۲ طرح و برنامه توسعه ای در تمام بخش های عمرانی ، فرهنگی و زیربنایی با اعتباری حدود ۱۰ هزار و ۷۴۳ میلیارد تومان برای استان مورد تصویب قرار گرفت، همچنین پیشنهاد ارتقا سه شهر کمالشهر، محمدشهر و ماهدشت به شهرستان نیز مطرح شد که مورد استقبال رییس جمهور قرار گرفت و دراین زمینه دستور ویژه صادر کردند.
موافقت با اختصاص ۲۳ هزار و ۲۴۴ میلیارد تومان تسهیلات و ۶۱ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و بانک ها برای پیشبرد پروژه ها از دیگر رهاوردهای سفر رییس جمهور به استان البرز بود که باید تصویب اعتبار برای ی ۵۴ طرح در بخش زیربنایی استان با ۶ هزار و ۶۰۱ میلیارد تومان اعتبار، ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلات و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و بانک ها را نیز اضافه کرد.
در سفر یک روزه رییس جمهور به البرز در بخش صنعت و معدن نیز ۶ توافق با اعتباری حدود ۱۵۵ میلیارد تومان و ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات صورت گرفت.
در حوزه فرهنگی و آموزشی و ورزشی نیز ۳۹ توافق با اعتباری حدود یک هزار و ۷۶۸ میلیارد تومان و در بخش رفاهی و اجتماعی ۱۶ توافق با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان و ۲۰۵ میلیارد تومان تسهیلات مصوب شد و در حوزه بهداشت و درمان نیز ۱۳ توافق با اعتباری بیش از ۷۵۵ میلیارد تومان و در حوزه آب، خاک و کشاورزی ۲۹ توافق با اعتباری حدود ۷۳۸ میلیارد تومان انجام شد.
براساس گزارش استاندار البرز در سفر رییس جمهور به این استان در حوزه اشتغال چهار توافق با اعتباری حدود ۳۴۰ میلیارد تومان و تسهیلات به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان و در حوزه های امنیتی، انتظامی و قضایی نیز ۹ توافق با اعتبار ۲۵۱ میلیارد تومان صورت پذیرفت و در مجموع نیز سرمایه گذاری و مشارکت بانک ها طی ۲ توافق به ۲۲ هزار و ۸۹۴ میلیارد تومان مورد موافقت قرار گرفت.

۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه شبکه آب البرز جذب شد
0
0
رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
”QR:
<div id="pos-article-display-72533"></div>
 • آخرین اخبار
 • انقلاب دهه هشتادی‌ها در دانشگاه
  عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه ۶ بهمن ماه
  فقط اغتشاشگران «هم‌میهن» شما هستند؟!
  ظاهر شدن در ژست کارشناس به جای پاسخگویی!
  برگزاری هفتمین جلسه دادگاه تجدید نظر حمید نوری در سوئد
  کارشناس اوکراینی: اروپا توان تحریم ایران را ندارد
  هر تلاش فکری و عملی برای نشان دادن ارزش نماز کاری در جهت نورانی کردن دل انسان‌ها است
  اعدامیِ کُما رفته‌، سر از مرز درآورد/ صفر تا صد ماجرای حسن فیروزی
  نمازگزاران واقعی اهل کم‌کاری، فساد و روابط ناسالم اداری نیستند/ اهانت به قرآن ضدآزادی بیان است
  این جماعت نیاز به دلسوزی دارند+ عکس
  فاز ۱۴ پارس جنوبی افتتاح می‌شود
  تجمع تهرانی‌ها در محکومیت اهانت به قرآن بعد از نمازجمعه
  ناگفته‌هایی از عملیات‌ کمونیست‌ها برای تصرف آمل/ ماجرای حمله چریک‌های خلق چه بود؟ + تصاویر
  پیشنهاد مجلس به دولت برای افزایش حقوق و دستمزدها
  انتقاد آیت الله سبحانی از گرانی کاغذ/ فعالیت های قرآنی گسترش یابد
  وزیر کشور: آسیب‌های اجتماعی با نماز حل می‌شود
  سکوت کر کننده مدعیان حقوق بشر در برابر هتک حرمت قرآن کریم
  اسرائیل یک پروژه است نه یک کشور/ مخالفت ملت‌های منطقه با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی
  قالیباف: برنامه هفتم باید مسئله محور باشد
  توضیحات کنعانی در پی اعلام فهرست تحریمی ایران علیه اتحادیه اروپا
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...
  0
  افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
  ()
  x