رییس جدید هسته گزینش آموزش و پرورش استان البرز معرفی شد

14
0

به گزارش ایرنا، داود الموسوی چهارشنبه شب در مراسم تودیع و معارفه رییس هسته گزینش آموزش و پرورش استان البرز با اشاره به اینکه آموزش و پرورش و هسته گزینش همواره در جامعه مظلوم بوده است، افزود: به موازات این امر نیز گزینش سایر نیروهای ماده ۲۸، نیروهای حق التدریسی، استخدام نیروی پیمانی در کشور انجام شده است.
دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در آینده ای نزدیک ۱۰۰ هزار پرونده نیروهای مهد کودک و همچنین مدارس غیر دولتی در هسته گزینش استان ها باید مورد رسیدگی قرار گیرد.
الموسوی تاکید کرد: معلم نقش تاثیرگذار در جامعه دارد لذا در گزینش این نیروی مهم در استانها باید دقت شود.
مشاور وزیر و دبیر هیأت مرکز گزینش وزارت آموزش و پرورش نیز در این مراسم گفت: گزینش در آموزش و پرورش بسیار مهم و حساس است زیرا نتیجه آن به تعلیم و تربیت دانش آموزان برمی گردد.
سید امیر محمد خرازانی افزود: قضاوت کار سختی است که حق فرد و حق نظام است و نتیجه دنیوی و آخرتی دارد. هسته گزینش در هر استانی مرکز تحول در آموزش و پرورش است چراکه نیروی انسانی مورد نیاز آن از این هسته عبور می کند پس باید از امکانات و تجهیزات مورد نیاز برخوردار باشد.
وی یادآورشد: آموزش و پرورش در یک پیچ تارخی خاصی قرار دارد زیرا تعداد زیادی معلم بازنشسته دارد که در ۲ سال گذشته به دلایل مختلفی از جمله رتبه بندی و یا به دلیل نیاز دعوت به کار شدند اما آموزش و پرورش نیاز به نیروی جدید دارد.
خرازانی ادامه داد: همه نیروهایی که جذب آموزش و پرورش می شوند باید گزینش شوند و جذب این نیروها، آنهم در زمان بسیار کوتاه، کار هسته گزینش را بسیار سخت کرده است.
مشاور وزیر و دبیر هیأت مرکز گزینش وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: هسته گزینش در استانها نیاز به توجه دانشگاه فرهنگیان در آماده سازی شایط مناسب برای جذب و مصاحبه نیرو و همچنین نوسازی در تامین فضای مناسب دارد.
وی تاکید کرد: رتبه بالای استان در هسته گزینش کشور باید حفظ شود که این موضوع مهم به تداوم کار کیفی که دراین مجموعه وجود دارد، بستگی دارد.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز در ادامه گفت: هسته گزینش بدنه ای مهم در آموزش و پرورش است که نیروی انسانی تعلیم و تربیت توسط نیروهای این هسته انتخاب می شوند.
علی حجرگشت به جمعیت ۵۳۰ هزار نفری استان البرز پرداخت و افزود: ۲۶ هزار نیرو دراین استان مشغول فعالیت هستند که همگی از هسته گزینش عبور کرده اند.
وی بیان داشت: استان البرز ۲هزار و ۱۰۰ کد مدرسه با ۱۸ هزار کلاس درس دارد که به دلیل مهاجرت پذیری و کمبود فضای آموزشی، کلاس های درس پرتراکم نسبت به میانگین کشوری دارد.
وی تصریح کرد: تا کنون دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان در مرحله دوم المپیادهای علمی دانش آموزی کشور موفق به کسب ۲۱ مدال شده است وهنوز نتیجه پنج رشته اعلام نشده است.
حجرگشت یادآورشد: کارهسته گزینش سنگین است و ازهمه کارکنان این هسته در آموزش و پرورش استان البرز انتظار داریم نیروهای توانمند و متعهد برای شغل معلمی انتخاب کنند.
در آیین از زحمات رضا فلاحتکار تقدیر شد و محمد حسن فلاحتکار به عنوان رییس جدید هسته گزینش آموزش و پرورش استان البرز معرفی شد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x