تارخ انتشار: جمعه 24 تیر 1401 - 06:19
کد خبر : 233695
بازدیدها: 69

طرز تهیه اسموتی موز؛ نوشیدنی سریع و خوشمزه با طعم های مختلف

سلام به شما همراهان عزیز، خبر خوشی برایتان داریم! شما نیز می توانید همانند یک باریستا، در خانه چند نوع اسموتی موز خوشمزه و کافی شاپی تهیه کنید. کافیست این پست را تا انتها مطالعه کنید تا با طرز تهیه اسموتی موز در طعم های مختلف آشنا شوید

به گزارش «کمال مهر»؛ساده ترین نوشیدنی کافی شاپی را که می توان در منزل تهیه کرد، اسموتی موز است. البته اسموتی دارای انواع مختلفی می باشد اما اسموتی موز چیز دیگری است! به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این پست آموزش آشپزی از سایت کمال مهر طرز تهیه اسموتی موز به چند روش را به شما آموزش دهیم. به علاوه می توانید طرز تهیه کافه گلاسه کافی شاپی را در کمال مهر مطالعه کنید.

طرز تهیه ی اسموتی موز

اسموتی موز را می توان در کنار برخی میوه ها، قهوه و یا بستنی تهیه کرد. در ادامه می خواهیم چند رسپی متداول از اسموتی موز نظیر طرز تهیه اسموتی موز ساده، اسموتی موز و شکلات، اسموتی موز و بستنی، اسموتی موز و توت فرنگی، اسموتی موز و انبه و اسموتی موز و قهوه را با شما به اشتراک بگذاریم تا این نوشیدنی خوشمزه را در منزل تهیه کنید.

فهرست مطالبطرز تهیه اسموتی موز سادهطرز تهیه اسموتی موز و شکلاتطرز تهیه اسموتی موز و بستنیطرز تهیه اسموتی موز و توت فرنگیطرز تهیه اسموتی موز و انبهطرز تهیه اسموتی موز و قهوه

طرز تهیه اسموتی موز ساده

این نوع اسموتی موز بین انواع دیگر آن کمترین مواد اولیه را دارد.

مواد لازم برای تهیه اسموتی موز ساده

عسل3 قاشق غذاخوریموز2 عدد متوسطماست1.5 لیوانشیر نارگیلکمی کمتر از 1 لیوان

روش تهیه اسموتی موز

زمان مورد نیاز: 10 minutes. خرد کردن موز موز را پوست کنده و خرد می کنیم و در ظرفی می ریزیم تا برای تهیه اسموتی موز ساده آماده باشد. تهیه اسموتی موز ساده موز را در میکسر می ریزیم و فعلا روشن نمی کنیم. ریختن شیر نارگیل در این مرحله از طرز تهیه اسموتی موز ساده، شیر نارگیل را به موز اضافه می کنیم. اضافه کردن ماست ماست را در مواد فوق می ریزیم. افزودن عسل عسل را می ریزیم و میکسر را روشن می کنیم تا زمانی که همه ی مواد با هم ترکیب شوند.

نکات مهم برای درست كردن اسموتي موز

بهتر است از ماست پرچرب استفاده کنید.برای تهیه اسموتی موز اگر شیر نارگیل در دسترس نداشتید، از شیر یا شیر بادام استفاده کنید.افراد دیابتی بهتر است به جای موز زرد از موز سبز استفاده کنند.برای خوشمزه تر شدن اسموتی موز ساده، پودر دارچین اضافه کنید.شکر را می توان جایگزین عسل کرد.اگر می خواهید اسموتی موز شما رقیق تر باشد، شیر بیشتری بریزید یا برای غلیظ تر شدن میزان شیر را کمتر کنید.همچنین برای خنک تر شدن اسموتی موز به جای شیر، بستنی وانیلی بریزید. البته می توانید همراه باشیر یخ بریزید.از لیوان های زیبا استفاده کنید تا این نوشیدنی مقوی برای افراد و به خصوص بچه ها جذاب باشد.برای تزیین اسموتی موز می توانید از پسته خرد شده یا موز خرد شده استفاده کنید.

اگر می خواهید همیشه طعم موز تازه را بچشید، روش آماده کردن کمپوت موز را بیاموزید.

طرز تهیه اسموتی موز و شکلات

اسموتی موز و شکلات

این نوع اسموتی برای دوستداران شکلات انتخاب فوق العاده ای است.

مواد لازم برای تهیه اسموتی موز شکلات

سس شکلات4 قاشق غذاخوریموز5 عدد کوچکشیر3.5 لیوانیخبه میزان لازم

دستور تهیه اسموتی موز با شکلات

آماده کردن موز : موز را پوست کرده و خرد می کنیم و در میکسر می ریزیم.اضافه کردن شیر : شیر را به آن اضافه می کنیم.ریختن سس شکلات : در این مرحله از طرز تهیه اسموتی موز، سس شکلات را در مواد فوق می ریزیم.افزودن یخ : یخ را در مواد بالا می ریزیم.تهیه اسموتی موز و شکلات : میکسر را روشن کرده و بعد از اینکه همه ی مواد بالا با هم ترکیب شدند، خاموش کرده و در لیوان می ریزیم.

نکات طلایی برای تهیه اسموتی موز شکلاتی

برای تزیین این نوع اسموتی موز، از پودر کاکائو استفاده کنید.همچنین می توانید پودر کاکائو را با کمی شیر ترکیب کرده و جایگزین سس شکلات کنید.شیر را می توان با شیر نارگیل جایگزین کرد.اگر اسموتی موز شما شیرین نبود کمی عسل یا شکر بریزید.در صورت تمایل به جای یخ از بستنی وانیلی استفاده کنید.همچنین می توانید بستنی شکلاتی بریزید.

مطالب پیشنهادی :

آیس پک شکلاتی به سبک کافی شاپ

ترکیب شیر با موز خوب است یا بد؟

طرز تهیه اسموتی موز و بستنی

اسموتی موز و بستنی

این نوع اسموتی موز خنک ترین نوع آن است پس طرفداران نوشیدنی خنک با ما همراه باشید و این اسموتی موز را تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه اسموتی موز با بستنی

موز3 عدد متوسطبستنی وانیلی5 اسکوپیخ3 قالب کوچکشیرنصف لیوانشکر2 قاشق غذاخوری

دستور تهیه اسموتی موز و بستنی وانیلی

تهیه اسموتی موز و بستنی : موز خرد کرده را در میکسر می ریزیم.اضافه کردن شیر : شیر را به آن اضافه می کنیم.ریختن یخ : در این مرحله از طرز تهیه اسموتی موز و بستنی، یخ ها را در مواد بالا می ریزیم.افزودن بستنی وانیلی : حال بستنی وانیلی را اضافه می کنیم.افزودن شکر : شکر را یخته و میکسر را روشن می کنیم. بعد از اینکه مواد بالا با هم ترکیب شدند، اسموتی موز شما آماده است.

نکات کلیدی برای تهیه اسموتی موز و بستنی

می توانید شیر را حذف کرده و بستنی را جایگزین آن کنید.بستنی بهتر است وانیلی باشد اما هر طعم دلخواهی نیز مشکلی ایجاد نمی کند.

همچنین بخوانید : روش تهیه دسر موزی بینظیر

طرز تهیه اسموتی موز و توت فرنگی

اسموتی موز و توت فرنگی

با ما همراه باشید تا یکی دیگر از انواع خوشمزه اسموتی موز را بیاموزید که دارای توت فرنگی است.

مواد لازم برای تهیه اسموتی موز با توت فرنگی

موز 3 عدد بزرگتوت فرنگی20 عدد کوچکشیر1.5 لیوانبستنی5 اسکوپسس شکلاتی (اختیاری)به میزان دلخواه

دستور تهیه ی اسموتی موز و توت فرنگی

آماده کردن موز : موز را بعد از پوست گرفتن به شکل حلقه حلقه خرد می کنیم.خرد کردن توت فرنگی : توت فرنگی را نیز پاک کرده و می شوییم سپس از وسط نصف می کنیم تا برای تهیه اسموتی موز و توت فرنگی آماده باشد.تهیه اسموتی موز و توت فرنگی : موز و توت فرنگی را در ظرف میکسر می ریزیم.ریختن شیر : در این مرحله از طرز تهیه اسموتی موز و توت فرنگی، شیر را به مواد بالا اضافه می کنیم. اضافه کردن بستنی : بستنی را می ریزیم و میکسر را روشن می کنیم تا همه ی مواد فوق با هم ترکیب شوند. سپس در لیوان موردنظر ریخته و با توت فرنگی خرد شده و سس شکلات تزیین می کنیم.

پیشنهاد می کنیم بخوانید :اسموتی هندوانه و توت فرنگی

نکات مهم برای تهیه اسموتی موز با توت فرنگی

برای تهیه اسموتی موز و توت فرنگی می توانید عسل را جایگزین شکر کنید.همچنین می توان در اسموتی موز و توت فرنگی، به جای شیر، شیر بادام بریزید.در برخی رسپی ها کمی ماست چکیده و پرچرب می ریزند.می توانید از موز و توت فرنگی فریز شده استفاده کنید.برای خنک تر شدن اسموتی موز و توت فرنگی چند قالب یخ را به همراه مواد در میکسر بریزید.در برخی رسپی ها، در این اسموتی چند عدد بادام می ریزند.

طرز تهیه اسموتی موز و انبه

اسموتی موز و انبه

انبه میوه ای پرطرفدار است و وجود آن در یک اسموتی موز، طعم آن را عالی می کند.

مواد اولیه برای تهیه اسموتی موز انبه

انبه2 عدد موز3 عدد متوسطبستنی وانیلی4 اسکوپ

روش آماده کردن اسموتی موز با انبه

آماده کردن انبه : انبه را پوست کرده و هسته آن را جدا می کنیم.فریز کردن موز و انبه : موز خرد شده را به همراه انبه پوست کرده در فریزر می گذاریم. برای خوشمزه تر شدن اسموتی موز و انبه، لازم است این میوه ها 4 الی 5 ساعت در یخچال بمانند.تهیه اسموتی موز و انبه : حال میوه ها را در میکسر می ریزیم و حسابی هم می می زنیم تا پوره شوند.ریختن بستنی : در این مرحله از طرز تهیه اسموتی موز و انبه، بستنی را به مواد فوق اضافه کرده و 3 دور دیگر هم می زنیم تا به خوبی با هم مخلوط شوند.

نکات طلایی برای طرز تهیه اسموتی موز و انبه با بستنی

اگر اسموتی شیرین نبود، مقداری شکر یا عسل بریزید.دارچین طعم اسموتی موز و انبه را بینظیر می کند.اگر زمان کافی برای تهیه اسموتی موز نداشتید، می توانید از موز و انبه تازه و فریزر نشده استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : اسموتی برای چاق شدن

طرز تهیه اسموتی موز و قهوه

اسموتی موز و قهوه

قهوه یکی از پر مصرف ترین و محبوب ترین نوشیدنی ها می باشد و به همین دلیل می خواهیم اسموتی موز و قهوه را به عنوان یکی دیگر از انواع اسموتی موز به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای تهیه اسموتی موز با قهوه

موز5 عدد متوسطقهوه ترک2 قاشق چایخوریشیر3 لیوانوانیلکمی کمتر از 1 قاشق چایخوریکره بادام زمینی6 قاشق غذاخوریپودر کاکائو1 قاشق چایخوری

دستور تهیه اسموتی موز خوشمزه

آماده کردن موز : موز را پوست کرده و خرد می کنیم و در فریزر می گذاریم. برای این اسموتی موز لازم است 4 ساعت موز در فریزر بماند.دم کردن قهوه : از روش دم کردن قهوه ترک روی گاز، استفاده کرده و قهوه را برای تهیه این نوع اسموتی موز آماده کنید.تهیه اسموتی موز و قهوه : موز یخ زده را در ظرف مخلوط کن می ریزیم و پودر کاکائو را به آن اضافه می کنیم.اضافه کردن کره بادام زمینی : در این مرحله از طرز تهیه اسموتی موز و قهوه، کره بادام زمینی را می ریزیم.ریختن وانیل : همچنین وانیل را می ریزیم.ریختن قهوه : قهوه دم کرده را به مواد بالا اضافه می کنیم.اضافه کردن شیر : شیر را ریخته و تمام مواد بالا را با هم میکس می کنیم تا اسموتی موز یکدست شود.

آفوگاتو با قهوه ترک

اسموتی سیب و طالبی

نکات کلیدی برای تهیه اسموتی موز و قهوه

می توانید هر قهوه دم کرده ی دلخواهی را جایگزین قهوه ترک دم کرده کنید.اگر لازم بود برای تهیه اسموتی موز و قهوه، می توانید میزان شیر را کم یا زیاد کنید.برای تزیین می توانید از شکلات رنده شده، شکلات چیپسی و خامه فرم گرفته استفاده کنید.برای خنک تر شدن اسموتی موز و قهوه کمی یخ در آن بریزید.توجه کنید که به دلیل وجود قهوه طعم این نوع اسموتی موز، شیرینی کمی دارد و در صورت تمایل کمی شکر یا عسل بریزید تا شیرین تر شود.سعی کنید حتما موز را در فریزر قرار دهید تا اسموتی خوشمزه تر شود.برای خوشمزه تر شدن اسموتی موز و قهوه، به ازای هر یک لیوان اسموتی 1 قاشق غذاخوری تخم کتان اضافه کنید.اگر مخلوط کن شما کمی ضعیف است، حتما شیر بیشتری بریزید تا مواد اسموتی موز بهتر و راحت تر مخلوط شوند.

همچنین بخوانید :

نوشیدنی های خنک تابستانی

یخ در بهشت خنک

طرز تهیه اسموتی موز؛ نوشیدنی سریع و خوشمزه با طعم های مختلف
0
0
رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
”QR:
<div id="pos-article-display-72533"></div>
 • آخرین اخبار
 • کشاورزان البرزی محصولات خود را در برابر یخبندان حفظ کنند
  بودجه عمرانی و خدماتی مدیریت شهری کرج ۶۰ میلیارد تومان افزایش یافت
  دستگیری سارقان کابل مخابرات در کرج
  کشف حدود ۱۰ کیلوگرم هرویین و مرفین در ماهدشت
  آتش سوزی خوابگاه دانشگاه خوارزمی بدون خسارت جانی مهار شد
  «کریم باوی» درگذشت
  تردد موتورسیکلت ها در راه های بارانی البرز ممنوع است
  صدور حکم اعدام برای ۵ متهم ‌در پرونده شهید عجمیان
  پیش بینی یخبندان و وارونگی دما برای البرز
  یک‌ چهارم نهایی در دست نمایندگان لیگ برتر انگلیس
  طرح تردد زوج و فرد در بافت مرکزی کرج اجرا شود
  جعل نماد اعتماد الکترونیکی تله برای کاربران مجازی است
  هر کیلومتر اجرای قطار شهری کرج یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
  در دیدار فتح‌الله‌زاده و رییس سازمان توسعه مطرح شد:
  حساب ویژه الاهلی روی احمدنور برای تداوم صدرنشینی
  جایگاه ایران در میان بدترین بازنده‌های جام جهانی
  کشتی‌ گرفتن با آمریکایی‌ها ساده است
  واکنش سرمربی اسپانیا به حذف از جام جهانی
  تفریحات لاکچری جورجینا در روز بازی رونالدو+ عکس
  عجیب‌ترین عکس رونالدو در جام جهانی قطر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...
  0
  افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
  ()
  x