البرز بیشترین شمار حاشیه نشین های کشور را به خود اختصاص داده است

1
0

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، علیرضا عباسی در بازدید یکروزه از اماکن فرهنگی و هنری کرج که با حضور جمعی از فعالان فرهنگی وهنری و مسوولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انجام شد، ضمن آشنایی با ظرفیت هنری استان در جریان مشکلات و زیرساخت‌های فرهنگی این مراکز قرار گرفت.
وی با  اشاره به فقر سرانه‌های فرهنگی و هنری استان البرز اظهار داشت: یکی از حوزه‌های مهم مغفول مانده در حوزه شهرستان کرج حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی است که متاسفانه مورد کم لطفی و بی‌مهری قرار گرفته است.
فرهنگ پاشنه آشیل کشور محسوب می‌شود
عباسی  افزود: از آنجایی که انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است باید توجه ویژه و جدی به حوزه فرهنگ و ارشاد شود چرا که حوزه فرهنگ پاشنه آشیل کشور محسوب می‌شود و تاکیدات مقام معظم رهبری نیز موید این امر است.
وی  با بیان اینکه ‌یکی از ضعف‌های فرهنگی ما عدم تبیین نظام به نسل نوجوان است، گفت: معتقدیم اگر در حوزه فرهنگ اقدامات موثری صورت گیرد و دستاوردهای فرهنگی به‌خوبی به نمایش درآید، قادر خواهیم بود نسل جوان را از این منظر بیمه کنیم.
این نماینده  مجلس شورای اسلامی افزود:  استان البرز ظرفیت‌ بسیار خوبی از نظر نیروی انسانیِ ماهر و هنرمندان سرآمد دارد ولی از نظر زیرساخت‌ها و شاخص‌ سرانه‌های‌ فرهنگی وضعیت مطلوبی ندارد. لذا لازم است با تمام توان ظرفیت‌های فیزیکی و سرانه‌های فرهنگی استان را ارتقا دهیم .
وی هدف از این بازدید را آشنایی بیشتر با ظرفیت‌های فرهنگی و احصا کمبودها در جهت رفع مشکلات عنوان کرد و گفت: فرهنگ مقوله‌ای بسیار گسترده و قدرتمند و زبان گویایی برای کارآمدی نظام محسوب می‌شود. امید است با پیگیری موارد احصا شده شاهد نتایج خوبی باشیم.
اولین گام در بهبود سرانه‌های فرهنگی رفع حاشیه‌نشینی است
عباسی با اشاره به تفاوت سرانه‌های فرهنگی در مناطق مختلف شهر کرج گفت: استان البرز در تمام سرانه‌ها نسبت به سایر استان‌ها به ویژه در بخش آموزش و فرهنگ با کمبود روبرو است؛ اما تفاوت‌ سرانه فرهنگی از یک منطقه به منطقه دیگر مشهود است و این امر وقتی از شهر کرج به سمت شهرهای اقماری حرکت‌ می‌کنیم بیشتر است.
عضو مجمع نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی  خاطرنشان کرد: استان البرز در دیگر سرانه‌ها نیز شاخص مناسبی ندارد که امیدوارم با هم‌افزایی دستگاه‌های متولی در استان و به میدان آوردن ظرفیت‌های ملی بتوانیم کم و کاستی‌های موجود در استان را برطرف کنیم.
در این بازدید فرهنگی که با حضور جمعی از فعالان فرهنگی و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صورت گرفت، از ۱۰ نقطه فرهنگی از جمله نگارخانه میلاد، فرهنگسرای جوان و ساختمان پردیس تئاتر کرج و برخی پلاتوهای موجود تمرین تئاتر، هنرستان هنرهای زیبا (پسرانه و دخترانه) کرج، ساختمان تئاتر شهر، فرهنگسرای آسمان نما، فرهنگسرای خط و تذهیب کرج، نگارخانه و آموزشگاه آزاد مهارت‌های تجسمی کیانمهر و امثال بازدید به عمل آمد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x