اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

فرماندار به عنوان نماینده عالی دولت ملزم به اجرای حکم دیوان است

فرماندار فردیس گفت: حکم دیوان عدالت اداری در خصوص ۶ عضوی که به شوراهای فردیس و مشکین دشت بازگشتند، موقتی است و فرمانداری به عنوان نماینده دولت فقط مسوولیت اجرای این حکم را داشته است.
برای آگاهی دیگران به اشتراک بزارید

به گزراش کمال مهر ، ابوالفضل اینانلو، فرماندار فردیس، در خصوص روند انتخابات تا بازگشت ۶ عضو شورای اسلامی شهرهای مشکین دشت و فردیس، اظهار کرد: پس از انتخابات بر اساس وظیفه قانونی و شمارش آراء، اطلاعیه انتخاب شورا ها را اعلام کردیم و اسامی ۹ نفر به عنوان اعضای شورای فردیس، ۷ نفر به عنوان اعضای مشکین دشت و  ۵ نفر به عنوان عضو علی البدل برای هر کدام از شوراهای این دو شهر  اعلام شد.

وی افزود: پس از انتخابات شایعاتی در مورد خرید و فروش رای در خارج از شعب اخذ رای و خیابان‌های اطراف  وجود داشت که مورد بررسی قرار گرفت. اما‌ هیچ مورد شکایتی در  خصوص نحوه برگزاری و عوامل برگزاری انتخابات در شعب اخذ رای از سوی مردم و نهادهای نظارتی  نداشتیم.

فرماندار فردیس با اشاره به بررسی شکایات توسط هیات های  اجرایی و نظارت در شهرستان و هیات نظارت استان،  اضافه کرد: پس از ارسال  پرونده‌ها به هیات های نظارت شهرستان، استان و کشور، آرای ۳ نفر از نمایندگان شورای فردیس و ۳ نفر از نمایندگان شورای مشکین دشت از سوی هیات نظارت مرکزی  باطل اعلام شد.‌

وی با اشاره به اینکه فرمانداری ملزم به اجرای نظر هیات نظارت مرکزی است؛ گفت: در این راستا و به منظور پیشگیری از مشکلات احتمالی امنیتی نشست شورای تامین شهرستان تشکیل و تذکراتی به افرادی که قرار بود طبق نظر هیات نظارت مرکزی از لیست شورا خارج شوند، داده شد؛ مبنی بر اینکه  به رعایت موارد قانونی  توجه داشته باشند و کار را از مجرای قانونی که شکایت در دیوان عدالت اداری است، پیگیری کنند.

اینانلو ادامه داد:  این افراد مسیر شکایت را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کردند و دیوان پس از بررسی‌ها در ۱۶ آبانماه  دستور موقت  توقف آرای باطل شده این نمایندگان  در شوراهای فردیس و مشکین دشت  را به فرمانداری ابلاغ کرد. با توجه به اینکه  فرمانداری ملزم‌ به اجرای رای دیوان است، اجرای این رای با تمهیدات لازم و در آرامش کامل  انجام شد.

وی با بیان اینکه ۶ عضو خارج شده از شواهای فردیس و مشکین دشت با حکم موقت دیوان عدالت اداری به شورا بازگشتند؛ در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است نظر دیوان تغییر کند یاخیر؟ گفت: نمی‌دانم؛ مستندات را ندیده ام که در خصوص احتمال تغییر نظر دیوان نظر بدهم. اما این رای موقت است و توسط دیوان دوباره بررسی می‌شود.

فرماندار فردیس با اشاره به اینکه فرماندار به عنوان نماینده عالی دولت ملزم به اجرای حکم دیوان است، بیان کرد: در این راستا نشستی برگزار شد و در هر دو شورای مشکین دشت و فردیس ۳ نفری که باید طبق نظر دیوان خارج می‌شدند، محترمانه رای دیوان را پذیرفتند و فعلا ۳ نفری که در لیست اولیه انتخاب بودند و رای آنها توسط هیات نظارت مرکزی باطل اعلام شده بود؛ وارد شورا شدند.

انتهای پیام/ج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x