اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

تخصیص اعتبار ۱۰۸ میلیاردی برای چهارباغ

فرماندار چهارباغ گفت: بودجه ۴۰ میلیاردتومانی از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای شهرستان پیش بینی شده است؛ همچنین از محل مناطق محروم نیز اعتبار ۵۱ میلیاردی برای شهرستان در نظر گرفته شده؛ در همین راستا هشت میلیارد نیز به منظور احداث فرماندهی انتظامی تخصیص یافته است.
برای آگاهی دیگران به اشتراک بزارید

به گزارش کمال مهر ، قدرت الله شمیرانی، فرماندار چهارباغ، پیش از ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان، ضمن تاکید بر اخلاق‌ مداری در ادارات، گفت: توسعه و پیشرفت شهرستان در سایه حمایت و همدلی همه جانبه مسؤولان صورت گرفت که جای قدردانی و تشکر دارد.

فرماندار چهارباغ با اشاره به اینکه باید اقدامات خود را به جامعه گزارش کنید، افزود: اطلاع رسانی در میان مدیران اجرایی شهرستان بسیار ضعیف است گویی که در شهرستان اتفاقی نمی‌افتد، ادامه این روند خوشایند نیست و انتظار می‌رود ارائه خدمات حتما در رسانه‌های معتبر بازنشر شود.

فرماندار چهارباغ با بیان اینکه بودجه ۴۰ میلیاردتومانی از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای شهرستان پیش بینی شده است، افزود: کشاورزی و حمل و نقل هر کدام یک چهارم از بودجه را از آن خود کردند در همین راستا زیرساخت های فرهنگی بخش عمده‌ای از بودجه را به خود اختصاص داده است.

شمیرانی راه‌اندازی نیروی انتظامی و پلیس‌های تخصصی در چهارباغ را یکی از اقدامات مهم و موثر در امر ایجاد آرامش و امنیت برشمرد و اظهار کرد: اعتبار هشت میلیاردی برای احداث ساختمان نیروی انتظامی شهرستان به حساب فرماندهی انتظامی استان واریز شده است.

این مقام مسؤول ادامه داد: اعتبار ۵۱ میلیاردی از محل مناطق محروم به چهارباغ ابلاغ شده است که پس از وصول رسمی سرفصل‌های این اعتبار تعیین و تخصیص خواهد شد.

ضرب‌الاجل فرماندار به اداراتی که هنوز مستقر نشده‌اند

وی با تاکید بر اهمیت استقلال و استقرار ادارات در چهارباغ در راستای توسعه شهر و رایزنی برای پیشبرد اهداف، یادآور شد: ضرب‌الاجل ۱۰ روزه برای اداراتی که هنوز مستقر نشده‌اند تعیین می‌کنیم و اگر هرچه زودتر اقدام صورت نگیرد از طریق استاندار،نماینده مجلس موضوع را با وزرا در میان خواهیم گذاشت هم‌چنین از تریبون نمازجمعه قصورکنندگان به مردم معرفی می شوند.

فرماندار چهارباغ با بیان اینکه مقدمات یک جهش در چهارباغ درحال فراهم شدن است، ادامه داد: رایزنی‌های در راستای ارتقاء رامجین و لشکرآباد به شهرنیز صورت گرفته است‌.

هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی چهارباغ باحمایت ستادصیانت به چرخه کشاورزی برگشت

شمیرانی در خصوص مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز از آزادسازی هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی چهارباغ خبر داد و افزود: این حوزه در سه بخش قابل بررسی است، مردم مناطق محروم که از سالیان گذشته مستقر شده‌اند و از انشعابات غیر مجاز استفاده می‌کنند و مقرر شد با همکاری دستگاه قضا ضمن بررسی میدانی درصورت موافقت ستادصیانت انشعابات قانونی موقت در اختیار آن‌ها قرار گیرد. گروه دیگر خوش نشین‌ها هستند که معتقدیم باید طبق قانون با آن‌ها برخورد شود.

وی یکی دیگر از دلایل ساخت و سازهای غیر مجاز را عدم اجرای درست طرح هادی بر اساس تطبیق با جمعیت روستا برشمرد و گفت: اصلاح و بازنگری طرح هادی برای ۱۴ روستا در دست انجام قرار گرفته و اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی را نیز برای این طرح هالحاظ کرده‌ایم. دهیاری‌ها طرح توجیهی تعریف کنند و به بنیاد مسکن ارائه نمایندتا بازنگری براساس شاخص هاصورت گیرد.

۷۰ درصد از جایگاه‌ها ی سوخت چهارباغ بلافاصله به مدار بازگشت

فرماندار چهارباغ در بخش دیگری با اشاره به اینکه در شرایط حساس کنونی کشور قرار گرفته ایم که دشمن هر لحظه در فکر توطئه و سنگ‌اندازی علیه ما است، افزود: جنگ فرهنگی، بیولوژیک، اقتصادی، رسانه در جامعه می‌طلبد همواره آمادگی خود را حفظ کنیم، در این مسیر پیشنهاد می‌شود قرارگاه پدافند غیرعامل  با برنامه ریزی دقیق تری درهردستگاه اجرا یی حوزه وکارشناسان مستقل واعتبارات ویژه ای داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری وعده نابودی دشمنان از جمله آمریکا و اسراییل نزدیک است، ادامه داد: باید در هر دستگاه  کارشناس پدآفند غیرعامل حضور داشته باشد تا از مشکلات احتمالی پیش‌گیری شود.

شمیرانی ادامه داد: روز گذشته شاهد حمله سایبری به پمپ بنزین‌ها بودیم که به سرعت بازدید به عمل آمد و شب گذشته ۷۰ درصد از پمپ‌ بنزین‌ها به مدار بازگشتند. پنج مورد از جایگاه سوخت چهارباغ خدمات ارائه نمودند و تا پایان وقت امروز درمابقی جایگاه‌ها نیز مشکل برطرف خواهد شد.

فرماندار چهارباغ با بیان اینکه نباید نگران هجمه‌های افراد معاندباشیم، ادامه داد: پدافندغیرعامل درهمه ابعادبایدتقویت شود.

وی دربخش دیگری اظهار کرد: انتظار می‌رود مدیر ادارات شهرستانی برای تخصیص بودجه ملی و استانی پیگیری و رایزنی لازم داشته باشند، همچنین تاکید داریم از لحاظ تامین نیرو ی انسانی و ساختار اداری از مراجع مربوطه پیگیری جدی و فوری انجام شود.

به گفته وی زمین درمانگاه، سایت اداری، بلوار پیام، حلقه دره مرکز تعویض پلاک، جاده ابریشم به صورت خاص و ویژه در حال پیگیری است. همچنین مطالعات و بررسی‌های اولیه برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لیزر برای اشتغال حداقل پنج هزار نفر در دستورکار است.

انتهای پیام/ج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x