اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

هشدار در مورد مسمومیت دارویی

مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، در هفته پیشگیری از مسمومیت‌ها با اشاره به اینکه مسمومیت با دارو بسیار رایج است، گفت: هیچ دارویی حتی داروهای ویتامینه نیز نباید خودسر و بدون تجویز پزشک مصرف شود.
برای آگاهی دیگران به اشتراک بزارید

به گزارش کمال مهر ،مجتبی اسماعیلی، مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، در هفته پیشگیری از مسمومیت‌ها، گفت: نیمی از مسمومیت‌ها، مسمومیت با دارو است که به دلیل مصرف بیش از اندازه دارو اتفاق می‌افتد.

مدیر امور دارویی دانشگاه افزود: داروهایی مثل  مسکن‌های اپیوئیدی مانند ترامادول، داروهای آرام بخش و مسکن‌های غیر اپیوئیدی بیشترین سوء مصرف را داشته اند.

این مقام مسؤول یادآور شد: اولین اقدام جهت کاهش عوارض مسمومیت‌ها القای حالت تهوع در بیمار است تا سموم کم تری وارد گردش خون شود.

اسماعیلی تصریح کرد: علائم شایع مسمومیت ها شامل حالت تهوع، سرگیجه و دوبینی می‌باشد،  برخی افراد دچار کاهش سطح هوشیاری می شوند که باید سریعا با اورژانس تماس گرفته شود.

وی ادامه داد: استفاده از داروهای تاریخ مصرف گذشته می‌تواند بسیار خطرناک باشد به خصوص داروهایی که منبع گیاهی دارند.

به گفته این پزشک متخصص مصرف خودسرانه داروها عوارض گسترده ای به دنبال دارد. حتی ویتامین‌ها نیز نباید خودسرانه مصرف شوند.

انتهای پیاک/ج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x