تارخ انتشار: جمعه 2 مهر 1400 - 16:02
کد خبر : 225327
بازدیدها: 216

امام جمعه کرج: تغییر کارگزاران با سرعت و دقت انجام شود

امام جمعه کرج گفت: دولت محترم نسبت به تغییر کارگزاران اگر تصمیمی دارد با سرعت و قاطع، انتخاب درستی را رقم بزند که در تأخیر آفت یا آفاتی وجود دارد

به گزارش کمال مهر ، آیت‌الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه دوم مهرماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج با اشاره به پنجم مهرماه مصادف با اربعین حسینی، بیان داشت: علت اربعین گیری برای امام حسین (ع) طبق بیان مرحوم سید مرتضی و همچنین شیخ طوسی که در کتب شان مطرح کردند این بود که در آن روز سر مطهر سیدالشهدا به بدن شریف حضرت توسط امام سجاد (ع) ملحق شد.

وی در ادامه افزود: بنی‌امیه که می‌خواستند با حذف فیزیکی امام و بعد دفن شهدای کربلا بدون نام و نشان و علامت همه آثار نبوت و امامت را از بین ببرند با حماسه‌ای که اهل‌بیت در شام درست کردند و با برگشت کاروان به کربلا و اقامه عزا و بعداً تأکید ائمه (ع) بر زیارت مخصوص امام حسین (ع) در اربعین همه نقشه‌های شومشان به هم خورد و از بین رفت و خود اربعین چراغ دیگری برای هدایت و دستگیری افراد شد.

اربعین عامل حرکت پرقدرت جبهه مقاومت در منطقه و بلکه دنیا است

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه اربعین عامل حرکت پرقدرت جبهه مقاومت در منطقه و بلکه دنیا است، اذعان داشت: آن نیروی مستحکمی که در برابر جبهه کفر و به‌خصوص ایادی منفورش مثل داعش و جبهه النصره ایستادند، مجاهدان و مبارزان تربیت‌شده مکتب اربعین بودند که در زندگی آن‌ها تحقیق کنید این مطلب را باور خواهید کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه همه با تأسی به امام حسین (ع)  روحیه انقلابی و خسته نشدن از مبارزه با ظلم و فساد داشتند، گفت: این همان حرارتی است که رسول خدا فرمود: «إنّ لِقَتلِ الحُسینِ حَرارَهً فی‏ قُلوبِ المُؤمِنینَ لاتَبرُدُ اَبَداً». شهادت حسین (ع) حرارتی را در قلب مؤمن ایجاد کرد که تا قیامت سرد نمی‌شود. آتشی که حکایت از رابطه قوی امام با محبین و پیروانش دارد و همین ارتباط باعث رشد و کمالات شیعیان در آشنایی عمیق با معارف دین و عمل در عرصه‌های دیگر شده است.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: محبت به حسین (ع) است که موجب تکرار اجتماع بزرگ شیعیان در هرسال در کنار مضجع شریف حضرت شده و خوف و هراسی در دل جبهه رو به اضمحلال ستمگران انداخته و خواب را از چشمانشان گرفته و آنان را وادار به انواع واکنش نسبت به این حرکت عظیم و شیعه‌ی متحد کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه راهبرد استکبار جهانی مهار و کنترل شیعه است، تصریح کرد: استکبار جهانی برای این کار در سال‌های اخیر تلاش فراوانی کرد تا بین ایران و عراق به‌عنوان مرکز تشیع اختلاف بی اندازند، بحث عرب و عجم راه انداختند و برعلیه ایران با استفاده از رسانه و هنر و … اقدام کردند و حتی عراق را تهدید کردند که روابطش را با ایران توسعه ندهد، اهل سنت عراق را از ایران ترساندند. مردم عراق را از تشکل‌های مردمی که با الگو گیری از ایران به وجود آورده بودند ترساندند. تا امروز که به برکت اربعین بصیرت بخش، شیعیان همه ترفندهای مستکبرین را خنثی کرده‌اند.

راهپیمایی اربعین نماد شکست ابرقدرت‌هاست

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه این پیاده‌روی هم شورآفرین است و هم آگاهی‌بخش، عنوان کرد: پیاده‌روی اربعین هرسال لرزه بر تن آمریکا و اسرائیل انداخته و آنان را با مخارج نجومی که برای از بین بردن فرهنگ عاشورا و دور کردن مردم از مکتب حسینی می‌کنند بیچاره کرده است. حضور عظیم مردم در این سال‌های اخیر گذشته از این‌که جلوه‌ای از قیام آخرالزمان دارد، اما نماد شکست ابرقدرت‌هاست؛ و ابرقدرت‌ها را در این مقطع زمانی خوار و ذلیل کرده است.

وی در ادامه تأکید کرد: خون حسین بن علی است که در منطقه تولید قدرت کرده و روح سازش‌ناپذیری را در دل‌ها زنده کرده و استکبار و ایادی‌اش را زمین‌گیر کرده و همه این‌ها با حضور در اربعین این قدرت و توانمندی تثبیت می‌شود؛ و خلاصه این حرف‌ها آن طنین خوش سردار دل‌ها است که فریاد می‌زند ما ملت امام حسینیم و البته نباید این ظرفیت عظیم اربعین را دریکی دو روز خلاصه کرد و در تمام ایام سال بهره نبرد. باید طراحی و برنامه‌ریزی کرد و استفاده بیشتری کرد.

خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه جلوات پیاده‌روی اربعین بسیار و پر از نکته است، یادآور شد: پیاده‌روی اربعین یعنی تجربه زندگی کردن در دوره تحقق حکومت مهدوی. حکومتی که مردم جهان را از یوغ ستمگرانِ مفسد خارج خواهد کرد و عدالت و آزادی را جایگزین و مسیر هدایت، سعادت، معنویت و حیات طیبه برای بشر را فراهم خواهد کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه در اربعین دیپلماسی فرهنگی به‌عنوان رکن چهارم دیپلماسی که ایران مبدأ آن بود محقق می‌شود، تأکید کرد: اربعین شکاف‌های قومیتی که دشمنان مکتب اهل‌بیت (ع) به‌خصوص صهیونیست‌ها و عربستان دنبال می‌کنند و در حوزه جنگ نرم با تأسیس شبکه‌های مختلف که اخیراً نیز فعال‌شده‌اند و افغانستان اینترنشنال و آذربایجان اینترنشنال راه انداخته‌اند را خنثی می‌کند و از بین می‌برد.

هیچ کاری جایگزین راهپیمایی اربعین نمی‌شود

وی افزود: این تذکر هم لازم است که این روزهایی که توفیق نداریم در کربلا باشیم و حسرت می‌خوریم و هیچ کاری جایگزین راهپیمایی اربعین نمی‌شود اما می‌توان با برپائی تجمعات و جلسات متمرکز با حفظ دستورالعمل‌ها عزاداری کرد تا قسمتی از سوزش دل را تسکین داد. خدای تعالی همه ما را از شیعیان و محبان و موالیان حسین (ع) قرار دهد.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره هفته دفاع مقدس، بیان داشت: هفته گذشته به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس مباحثی را مفصل راجع به دفاع مقدس و فعالیت‌هایی که عزیزان ما در نیروهای نظامی و انتظامی و همچنین بسیج مردمی و مردم داشتند و اینکه چه وظیفه‌ای را برای آینده داریم عرض کردم و تکرار نمی‌کنم اما این نوبت هم به خاطر حضور عزیزان سپاه و بسیج در جمع نمازگزاران به‌صورت رسمی چون هر هفته حاضرند اما امروز نمادین آمدند به مناسبت هفته دفاع مقدس، از همه عزیزان تشکر و قدردانی می‌کنم و خدا قوت میگویم.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: در بعد از دوران دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در کنارش بسیجیان بزرگوار در عرصه‌های مختلف کشور که موردنیاز بود حضور فعال و چشمگیر داشتند و اخیراً در مسئله مواسات و مبارزه با این ویروس منحوس و تشکیل و برپایی مراکز بهداشتی و درمانی فعالیت‌های چشمگیری دارند من به‌نوبه خودم از طرف همه مردمی که باید تشکر کنند و می‌کنند از شما قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم و امیدوارم در این مسیری که قدم برداشتید و برمی‌دارید استوارتر و پرتوان‌تر و قوی‌تر عمل کنید و خدای تعالی به شما اضعاف مضاعف پاداش و جزای خیر عنایت کند.

سخنرانی رئیس‌جمهور در اجلاسیه سازمان ملل محکم و از روی موازین انقلابی و ارزشی بود

وی در بخش دیگری از بیانات خود گفت: سخنرانی ایشان در اجلاسیه سازمان ملل که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، محکم و از روی موازین انقلابی و ارزشی، مواضع عزت‌آفرین ایران در موضوعات مختلف که بر اساس عقلانیت و تعامل هست را بیان کردند. البته دشمنان هم ناراحت شدند. چهره منفور آمریکا را ترسیم و از فلسطین شفاف دفاع کردند.

امام‌جمعه کرج در ادامه افزود: مطالب ایشان درباره برجام چون با نگاه به منافع ملی و به‌دوراز باورهای غلط، ایراد شد کاملاً منطبق بر موازین بود. خصوصاً راجع به مسائل هسته‌ای و اینکه ایران به مذاکره‌ای راضی است که تحریم‌ها را بردارد. البته صهیونیست‌ها را عصبانی کرد که مجبور به عکس‌العمل شدند و خزعبلاتی را سر هم کردند که نمی‌دانم دنبال کردید یا نه که رئیسشان حرف‌هایی را زد؛ و رئیس‌جمهور آمریکا هم در سخنرانی پر از دروغش برعلیه ایران حقد و کینه خودش را برای بار چندم نشان داد. ما هم ضمن حمایت از رئیس‌جمهور محترم در مواضع متین و محکمی که گرفتند بیان مرحوم شهید بهشتی را تکرار می‌کنیم که‌ای سران کفر و پلیدی و تبعیض و جنایت، از ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

برکات اقتصادی عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه اظهار داشت: مسئله عضویت دائم ایران در سازمان بین‌المللی همکاری‌های شانگهای که مدت‌ها عده‌ای غرب‌زده آیه‌ی یاس می‌خواندند و می‌گفتند به خاطر نپیوستن ایران به FATF آنان ایران را نمی‌پذیرند که به حمدالله با درایت دولت محترم تحقق پیدا کرد و ایران عضو دائمی شد که تأثیرات فراوانی بر اقتصاد ایران و منطقه خواهد داشت، چون ایران فقط در یک فقره‌اش می‌تواند کالاهای تولیدی خودش را در بازاری که سه میلیارد نفر جمعیت دارد عرضه کند؛ و قدرت سیاسی و امنیتی ایران در مقابل بیگانگان را بالا می‌برد.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: علت هم این بود که دیدند دیپلماسی کشور از حالت انفعال و توجه صرف به کدخدا خارج‌شده و بنا بر تعامل با کشورهای منطقه و به‌خصوص شرق و دیگر کشورهای دنیاست، حاضر به همکاری شدند؛ و این مطلب هم آمریکا و صهیونیست‌ها و گاوهای شیرده را عصبانی کرد؛ چراکه ایران موفق شد انحصار غرب را بشکند و یک‌قدم دیگر در مسیر ایجاد اتحاد بین کشورها بردارد؛ و دروغ بودن انزوای ایران در مجامع بین‌المللی را آشکار کند. آنچه مسلم است این است که به فضل الهی آمریکا در حال افول و منزوی شدن و رژیم غاصب در حال نابودی کامل است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز تأکید کرد: نکته قابل‌تحسین دیگر تشکیل جلسه شورای عالی آموزش‌وپرورش بعد از ده سال بود که با ریاست ایشان برگزار شد و مطالبی راجع به سند تحول بنیادین و عدالت آموزشی تا رسیدن به وضع مطلوب بیان شد و مصوباتی هم داشت که نسبت به همه موارد تشکر و قدردانی می‌کنم.

تغییر کارگزاران با سرعت انجام شود

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه تصریح کرد: این تذکر را هم باید بدهیم؛ همان‌طور که نکات مثبت را میگوییم بعضاً تذکراتی هم باید داده شود که دولت محترم نسبت به تغییر کارگزاران اگر تصمیمی دارد با سرعت و قاطع، انتخاب درستی را رقم بزند که در تأخیر آفت یا آفاتی وجود دارد؛ که حضرت آقا هم تذکر به تشکیل دولت داشتند که با سرعت انجام بگیرد منظور همه ارکان دولت است که مدیران میانی و استانداران و فرمانداران و همه این‌ها باید تشکیل شود. بالاخره این دولت که در حال ترمیم خرابی‌ها و ویرانی‌های گذشته است نباید یک روز را هم برای بازسازی ساختار و تشکیلات خود برای خدمت به مردم از دست دهد.

 همه اعمالی که افراد در مسئولیت‌هایشان دارند نزد خدای تعالی مسئول‌اند

وی بابیان اینکه از فاصله‌ها، افراد سودجو استفاده می‌برند و هزینه‌ها را زیاد می‌کنند، گفت: باید افراد شاخص و مدنظر سریع‌تر در جایگاه خود قرار گیرند تا در خدمت‌رسانی به مردم خللی ایجاد نشود. گاهی وقت‌ها با سرپرست اداره کردن، به ضرر مدیریت کشور تمام می‌شود و آسیب‌های جدی به وجود می‌آید. گاهی دیده می‌شود سرپرست فلان اداره و سازمان با سرعت اقدام به تغییرات می‌کند، کسانی را برمی‌دارند و کسانی را می‌گذارند که حق است و مشکلی نیست و باید این کار را کرد اما سرپرست‌ها وقتی این کار را می‌کنند شائبه ایجاد می‌شود و مسئله را درست می‌کند. بعضی هم میگویند چه اشکالی دارد مدیر است و می‌خواهد در این مقطع این کار را بکند اما باید توجه داشت که این کار برای بیت‌المال هزینه درست می‌کند.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز تصریح کرد: وقتی به کسی عنوانی داده شد، توسط مسئول بعدی برکنار هم بشود با آن عنوان برداشته می‌شود و در حقوق و مزایای او تأثیر دارد که شاید صلاح نباشد؛ و این کمترین خدمتی است که سرپرست با تغییراتش نسبت به دوستانش که در آینده به آنان احتیاج دارد انجام داده است. لذا اگر یک‌وقت مخالفتی می‌شود از باب این است که خدای‌نکرده ضرری به بیت‌المال وارد نشود؛ و همه اعمالی که افراد در مسئولیت‌هایشان دارند در عزل‌ها و نصب‌ها و بکار گیری افراد نزد خدای تعالی مسئول‌اند و باید پاسخگو باشند و باید کار خودشان را با دلیل و حساب به خدا پس بدهند. لذا دولت محترم سریع‌تر ساختار را ترمیم کند تا بیش از این به مردم آسیب نرسد.

انتهای پیام/ب

0
0
رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
”QR:
<div id="pos-article-display-72533"></div>
 • آخرین اخبار
 • ما مثل هم نیستیم +عکس
  چشمی: اردوهای بعدی باید بهتر باشد/ حذف استقلال از آسیا، مایه شرم فوتبال ایران است
  قلعه‌نویی: سبک بازی تیم ملی را عوض می‌کنیم
  صدور حکم نهایی سه پرونده کثیرالشاکی در البرز
  مدیریت بحران البرز نسبت به ورود سامانه بارشی سرد هشدار داد
  جلب رضایت اولیای دم پس از ۲۳ سال در البرز
  انفجار گاز شهری در یک مجتمع مسکونی در فردیس
  مواد فروش منطقه کوهسار دستگیر شد
  دستگیری قاچاقچی مواد مخدر در نظرآباد
  هدایت پولدارها با هدایت فقرا متفاوت است؟
  افزایش میزان گردشگری داخلی با وجود مشکلات اقتصادی/ مقصران گرانی در حاشیه‌ی امن!
  نگاهی بر عملکرد احزاب و جناح‌های سیاسی در سال ۱۴۰۱
  حال جامعۀ ایران؛ «استحکام بنیۀ درونی» یا «فروپاشی»؟!
  از ملک سلمان دعوت می‌کنیم به تهران بیاید/ درهای مذاکرات هسته‌ای برای همیشه باز نمی‌ماند
  صدور کیفرخواست مدیران پتروشیمی رجال
  تغییر رویکرد شهرداری تهران به روایت زاکانی
  حضور سفیر ایران در مراسم افطاری سفیر عربستان+ عکس
  مسکو فردا میزبان امیرعبداللهیان است
  شریعتمداری: روشنگری نباید مانع برخورد با کشف حجاب باشد
  دستور دادستان کل کشور برای رسیدگی به گزارش تخلفات باشگاه استقلال
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...
  0
  افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
  ()
  x