موسسه رازی، آزمایشگاه بین المللی آبله گوسفندی شد

موسسه رازی موفق به کسب گواهی تایید صلاحیت جهانی برای تنها آزمایشگاه مرجع بین المللی آبله گوسفندی و بزی کشور شد.

به گزارش کمال مهر ، محمدحسین فلاح مهرآبادی،  معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی گفت: آزمایشگاه آبله گوسفندی و بزی موسسه رازی به عنوان تنها آزمایشگاه تشخیصی مرجع بین المللی و رفرنس سازمان بهداشت جهانی در حوزه دامپزشکی در کشور است.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی افزود: با توجه به الزام اخذ گواهی بین المللی ISO/IEC ۱۷۰۲۵:۲۰۱۷ برای آزمایشگاه‌های تشخیصی و مرجع توسط سازمان جهانی بهداشت دام (OIE)، با تلاش‌های مستمر و پیگیری‌های کارشناسان و متخصصان سخت کوش در بخش‌های مختلف موسسه، گواهی بین المللی ISO/IEC ۱۷۰۲۵:۲۰۱۷ شهریور ماه ۱۴۰۰ اخذ شد.

فلاح مهرآبادی با بیان این که این استاندارد دربر گیرنده الزامات عمومی برای صلاحیت آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون و یک مرجع بین المللی برای آزمایشگاه‌هایی است که فعالیت‌های کالیبراسیون و آزمون را در سراسر جهان انجام می‌دهند، گفت: استاندارد ISO/IEC ۱۷۰۲۵:۲۰۱۷ اجازه می‌دهد تا آزمایشگاه‌ها یک سیستم کیفیت معتبر را پیاده سازی کنند و نشان دهند که از لحاظ فنی دارای صلاحیت و توانایی تولید نتایج معتبر و قابل اعتماد هستند. همچنین این استاندارد کمک می‌کند گزارش‌های آزمون و گواهینامه‌ها از یک کشور به کشور دیگر بدون نیاز به آزمایش بیشتر پذیرفته شود.

او  درباره مزایای دریافت این گواهی بین المللی، افزود: با کسب این گواهی، پیگیر تثبیت جایگاه “آزمایشگاه رفرانس OIE آبله گوسفند و بز” در کنار دو آزمایشگاه همکار در انگلستان و آفریقای جنوبی، به عنوان اولین و تنها آزمایشگاه بین المللی آسیایی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی دام هستیم و برگ زرین دیگری بر کتاب بزرگ افتخارات تاریخی بین المللی موسسه رازی افزوده خواهد شد.

انتهای پیام/ ر .ن

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

سخنگوی پروژه واکسن رازی، گفت: با توجه به تعداد افرادی که واکسن کووپارس رازی دریافت کرده اند به زودی میزان اثربخشی واکسن رازی در مقایسه با واکسن سینوفارم مشخص و...

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x