راهیابی آثار هنرمندان البرز‌ی به نمایشگاه آرمان صلح

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از راهیابی آثار منتخب هنرمند‌ان البرز‌ی به نمایشگاه آرمان صلح خبر داد و گفت: هنرمند‌ان البرز‌ی با ارسال آثار در رشته‌های مختلف هنری از قبیل معرق، مشبک و سوخت‌نگار چوب، منبت، خراطی چوب، کاشی شکسته، مجسمه‌ساز‌ی، نقاشی و عروسک و دوخت در جشنواره شرکت کرده‌اند.

به گزارش کمال مهر ،فریدون محمد‌ی، مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز، گفت: فرا‌خوان دو‌مین جشنواره آرمان صلح با عنو‌ان هنر برا‌ی صلح به مناسبت گرامیداشت این روز و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو در مر‌داد ماه سال جار‌ی منتشر شد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز بیان کرد: بر این اساس هنرمند‌ان البرز‌ی با ارسال آثار در رشته‌های مختلف هنری از قبیل معرق، مشبک و سوخت‌نگار چوب، منبت، خراطی چوب، کاشی شکسته، مجسمه‌ساز‌ی، نقاشی و عروسک و دوخت در جشنواره شرکت کرده‌اند.

وی در ادامه افزود:  مراسم افتتاحیه نمایشگاه و رو‌نمایی از کتاب مجموعه آثار منتخب عصر روز یک‌شنبه با حضور جمعی از مقاما‌ت کشور‌ی، دیپلمات‌ها و سفر‌ای خارجی و تنی چند از هنر‌مند‌ان در سالن آمفی تئاتر و نگار‌خانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو تهران بر‌گزار‌ شد.

این مقام مسؤول اظهار کرد: از این میان تعدا‌دی از آثار هنر‌مند‌ان البرز‌ی همچون سمیه فیروز‌ی، صابر فیروز‌ی، نسترن کا‌شا‌نیا‌ن، زهرا کرمی، امیر طاهر‌خانی، عاطفه گلریز سرا‌‌وانی، معصومه نصیر‌شعیبی، بهاره جعفری جواهر، معصومه معد‌نی‌پور، محمدرضا معد‌نی‌پور و عرفان قدیمی به عنو‌ان آثار منتخب در کنار آثار سایر شرکت‌کنندگان ایرانی و خارجی در نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

محمد‌ی یادآور شد: همچنین مقرر شد تا چند نسخه از کتاب آرمان صلح که حاوی آثار منتخب و توضیحات مختصری پیرامون آن‌ها‌ است به ساز‌مان ملل و سایر مؤسسا‌ت فعال حقوق بشر‌ی ارسال شده و نمایشگاهی مجاز‌ی نیز بر‌گزار شود.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز تصریح کرد: دومین نمایشگاه آرمان صلح بیست‌و‌هشتم شهریور ماه لغایت دو‌م مهرماه سال جاری از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ عصر پذیر‌ای علاقمند‌ان و باز‌دید‌کنند‌گان خواهد بود.

انتهای پیام/ج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

سخنگوی پروژه واکسن رازی، گفت: با توجه به تعداد افرادی که واکسن کووپارس رازی دریافت کرده اند به زودی میزان اثربخشی واکسن رازی در مقایسه با واکسن سینوفارم مشخص و...

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x