انهدام باند سارقان منزل با 35 فقره سرقت در البرز

با تلاش کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی اعضای باند ۷ نفره سرقت منزل که اقدام به ۳۵ فقره سرقت در سطح شهرستان‌های کرج و فردیس کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش کمال مهر ، سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی البرز گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در شهرستان های کرج و فردیس توسط سرنشینان خودروهای پژو ۴۰۵ و جک، شناسایی سارقان در دستور کار پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ نادر بیگی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که سارقان در گروه های ۳ و ۴ نفره ابتدا منازل خالی از سکنه را شناسایی و سپس در نیمه های شب اقدام به سرقت لوازم با ارزش آن ها با شیوه بالکن روی می کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و به کارگیری اقدامات پلیسی-اطلاعاتی موفق به شناسایی سردسته این باند سرقت شدند و با تحت نظر قرار دادن تحرکات او متوجه شدند که نامبرده با کرایه یک منزل مسکونی در شهر فردیس اقدام به تشکیل یک باند حرفه ای از سارقان غیر بومی استان کرده است.

او با اشاره به شناسایی مخفیگاه متهمان افزود: در ادامه کارآگاهان با هماهنگی مقام قضایی به مخفیگاه نامبردگان اعزام و در یک اقدام غافلگیرانه موفق به دستگیری ۶ سارق و یک مالخر اموال مسروقه شدند.

سرهنگ نادربیگی با اشاره به کشف چندین دستگاه صوتی تصویری سرقتی از مخفیگاه سارقان گفت: سارقان پس از دستگیری ابتدا ممکن انجام هر گونه سرقت بودند، اما پس از مشاهده مستندات غیرقابل انکار پلیس به ناچار زبان به اعتراف گشوده و بسیار و ۳۵ فقره سرقت منزل در شهرستان‌های کرج و فردیس اقرار کردند.

رئیس پلیس آگاهی البرز با بیان این که یکی دیگر از مالخر اموال مسروقه در استان غربی کشور شناسایی شده افزود: اقدامات لازم برای دستگیری نامبرده از سوی پلیس آگاهی استان مورد نظر صورت گرفته است.

سرهنگ نادربیگی با بیان این که ۴ دستگاه خودرو گران قیمت سارقان نیز با دستور مقام قضایی توقیف شد گفت: کارشناسان ارزش اموالی که توسط این باند حرفه‌ای به سرقت رفته را حدود ۳۰ میلیارد ریال برآورد می‌کنند.

انتهای پیام/خ

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

سخنگوی پروژه واکسن رازی، گفت: با توجه به تعداد افرادی که واکسن کووپارس رازی دریافت کرده اند به زودی میزان اثربخشی واکسن رازی در مقایسه با واکسن سینوفارم مشخص و...

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x