سنجش شبانه روزی کیفیت آب رودخانه کرج

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: سه ایستگاه آنلاین سنجش آلودگی آب روی رودخانه کرج نصب شده است.

به گزارش کمال مهر ، فردین حکیمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: به منظور رصد کیفیت آب رودخانه حفاظت شده کرج، سه ایستگاه آنلاین سنجش آلودگی آب روی این رودخانه نصب شده است؛ پایش و نظارت بر صحت عملکرد آنالایزرها به طور متناوب توسط کارشناسان محیط زیست انجام می شود.

او با بیان این که تلاش ما بر این است که آلاینده‌های زیست‌محیطی در آب‌های جاری را شناسایی و تا حد امکان برطرف کنیم، افزود: بخش اساسی مشکل، برطرف کردن آلودگی‌هایی است که با سهل‌انگاری و برخورد غیرمسئولانه برخی همچون فاضلا‌ب‌های صنعتی و سموم کشاورزی وارد طبیعت می شود و منابع آب را آلوده می‌کند.

حکیمی گفت: اقدام برای بهبود روش‌های کنترل کیفیت در بخش آب رودخانه حفاظت شده کرج در اولویت قرار دارد و تجهیزات آزمایشگاهی، جمع‌آوری اطلاعات، تخصیص منابع مالی و پرورش نیروی انسانی مدام درحال بروز رسانی است.

به طور کلی آنالايزرها تجهیزاتی هستند که مقدار و خلوص يك ماده را در یک تركيب بر اساس خواص شیمیایی و فیزیکی آن مورد اندازه گیری قرار می دهند.

انتهای پیام/د.خ
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

سخنگوی پروژه واکسن رازی، گفت: با توجه به تعداد افرادی که واکسن کووپارس رازی دریافت کرده اند به زودی میزان اثربخشی واکسن رازی در مقایسه با واکسن سینوفارم مشخص و...

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x