واحد های ریخته گری باید به شهرک های صنعتی منتقل شوند

مدیرکل محیط زیست البرز گفت: بیش از ۲۰ واحد ریخته گری برای کاهش آلودگی صدا باید به شهرک های صنعتی اشتهارد و کوثر در این استان منتقل شوند.

به گزارش  کمال مهر ، فردین حکیمی، مدیرکل محیط زیست البرز گفت: رعایت الزامات زیست محیطی به ویژه نصب سیستم های کنترلی در بخش هوا با هدف پیشگیری از هر گونه تهدید برای سلامت شهروندان  باید انجام شود.

مدیرکل محیط زیست البرز افزود: به همین منظور ضمن بررسی و شناسایی صنایع آلاینده هوا مستقر در حوزه های شهری توسط محیط زیست استان، تلاش خواهد شد با همکاری شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنعت و معدن در اولویت اول، روند انتقال بیش از ۲۰ واحد ریخته گری به شهرک صنعتی اشتهارد و کوثر انجام شود.

حکیمی گفت: یکی از راهکارهای مناسب برای رفع آلایندگی صنایع آلاینده هوا، بهره گیری از سیستم فیلتراسیون، عدم مصرف سوخت‌های فسیلی و گاز رسانی به واحدهای صنعتی است که انتظار می رود توسط شرکت گاز و همکاری سایر دستگاهها این مهم تسریع و محقق شود.

او افزود: بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره ماده ۱۴ قانون هوای پاک، صنایع آلاینده هوا از جمله ریخته گری ها بایستی در خارج از محل سکونتگاهی ساماندهی شوند.

مدیرکل محیط زیست البرز گفت: در اجرای این قانون، صنایع آلاینده هوا که در مجاورت سکونتگاه ها واقع شده اند و به دلیل بی توجهی به الزامات زیست محیطی و ایجاد آلودگی سلامت شهروندان را به خطر می اندازند در صورت عدم توجه به اخطاریه های محیط زیست در جهت رفع آلایندگی و یا استفاده از فناوری های نوین ، موظف به انتقال به شهرک های صنعتی یا مکان های مجاز محیط زیست خواهند بود.

انتهای پیام/خ

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

سخنگوی پروژه واکسن رازی، گفت: با توجه به تعداد افرادی که واکسن کووپارس رازی دریافت کرده اند به زودی میزان اثربخشی واکسن رازی در مقایسه با واکسن سینوفارم مشخص و...

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x