وقتی نان از دست ناظران در می‌رود/ بازار مرغ خوابید، تخم مرغ فریاد می‌کشد

روند نظارت و برخورد با تخلفات صنفی حوزه نان مورد رضایت شهروندان البرز نیست.

به گزارش کمال مهر ، براساس گزارش شهروند خبرنگارمان از بالاگرفتن تخلفات صنفی حوزه نان در استان مطلع شدیم.

این شهروند خبرنگار می گوید: یک نانوایی در محله ما نان را بیشتر از نرخ مصوب می فروشد چندین بار با صمت و اصناف تماس گرفتیم اما این تخلف هنوز تکرار می شود.

او می افزاید: ظاهرا دست نانوایان رابرای تخلف بازگذاشته اند.

افزایش نیافتن قیمت نان پس از افزایش نرخ آرد و دستمزد شاطران باعث شد که تخلفات صنفی نانوایی ها در سراسر البرز بالا بگیرد؛ مدیرکل صمت البرز قبلا در این باره اعلام کرده بود که منتظر اعلام هزینه های کارشناسی نانوایی ها از سوی اتحادیه این صنف است.

مرادی، معاون بازرسی اداره کل صمت البرز در این باره گفت: افزایش قیمت نان باید براساس ابلاغ دستگاه های ذیربط باشد که انجام نشده بنابراین هرگونه افزایش قیمت، غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می شود.

او افزود: متخلفان ضمن تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند.

مرادی گفت: روال قانونی ما این است که فقط تخلف را به تعزیرات گزارش می دهیم و تعزیرات نیز با توجه به تکرار تخلف حکم می دهد.

او افزود: بیشتر شکایت های ما مربوط به نان و بیشترین پرونده های تشکیل شده نیز درحوزه همین قوت غالب است.

معاون بازرسی اداره کل صمت البرز با بیان این که  قیمت آزاد مرغ تا حدودی پایین آمده و التهاب بازار آن کم شده است، گفت: جهاد کشاورزی می تواند درباره تاثیر خشکسالی بر افزایش قیمت حبوبات توضیح بدهد اما فروش اقلام بیشتر از نرخ مندرج بر کالا، ممنوع است.

او افزود: کل کشور به افزایش قیمت تخم مرغ مبتلا شده است اما درحال رایزنی برای توزیع تخم مرغ با نرخ دولتی در میادین از سوی همکاران جاد کشاورزی هستیم.

انتهای پیام/د.خ

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x