تکمیل تونل قطعه دوم محور هشتگرد-طالقان پس از 3 سال

مدیرکل راه و شهرسازی البرز گفت: عملیات اجرایی ساخت و تکمیل تونل قطعه دوم محور هشتگرد-طالقان پس از ۳ سال توقف در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش کمال مهر ،رضا خالقی، مدیرکل راه و شهرسازی البرز در حاشیه بازدید از محور هشتگرد-طالقان از شروع عملیات اجرایی ساخت و تکمیل تونل قطعه دوم این محور پس از ۳ سال توقف، گفت: بعد از احداث و بهره برداری از مسیر جدید هشتگرد طالقان و با توجه به این که کنارگذر قطعه ۲ فاقد ایمنی و استاندارد کامل است احداث و تکمیل تونل را در دستور کار قرار دادیم.

مدیرکل راه و شهرسازی البرز افزود: هرچند حدود سه سال است که با پیمانکار بخش خصوصی قرارداد احداث تونل منعقد شده است، اما متاسفانه عملیات اجرایی به دلایل مختلف متوقف شده بود و با پیگیری‌ها و اخطار جدی که چند وقت اخیر از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز به این پیمانکار داده شده است مقرر شد از هفته آینده تجهیز کارگاه انجام شود.

خالقی گفت: با حمل و نصب تجهیزات و مصالح ساخت تونل آغاز شود و امروز این نوید را به همشهریان  می دهم که در چند روز آتی عملیات احداث و تکمیل تونل توسط همان پیمانکار قبلی آغاز خواهد شد و دلیل ادامه کار توسط این پیمانکار مسلماً صرفه اقتصادی برای دولت است.

او در خصوص اعتبار لازم برای تکمیل تونل، افزود: که با برآورد به روز شده قیمت‌ها حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است و با توجه به این که قرارداد پیمانکار در گذشته تنها ۳۲ میلیارد تومان بوده و با توجه به تعدیل‌های در نظر گرفته شده فاصله بسیار زیادی با مبلغ مورد نیاز برای تکمیل و احداث تونل داریم، اما با این وجود و با همین اعتبار محدود در حال حاضر کار ساخت را ادامه خواهیم داد تا در آینده نزدیک شاهد احداث و بهره مندی مردم منطقه از این تونل باشیم.

طول تونل مسیر طالقان-هشتگرد که از نظر ارتفاعی بام تونل‌های ایران است ۹۸۰ متر است که تا کنون ۱۰۰ متر حفاری شده  و با احداث و بهره برداری از آن ضمن کاهش زمان سفر، ضریب ایمنی عبور از مسیر هشتگرد-طالقان و مخاطرات عبور از کنارگذر به طور چشمگیری افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/ ر .ن

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x