مطالبات بانوان به معنای واقعی پیگیری شود

نماینده مردم طالقان،نظرآباد و ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی بر پیگیری هرچه بیشتر مطالبات بانوان با توجه به نقش موثر آنان در تحکیم بنیان خانواده تاکید کرد.

به گزارش کمال مهر ، علی حدادی، نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی در سومین نشست تخصصی الگوی سوم زن مسلمان ضمن اشاره به اصل‌های بیستم و بیست و یکم قانون اساسی مبنی بر تاکید به حق و حقوق بانوان گفت: یکی از موضوعات مهم در قانون اساسی تاکید بر احقاق حق بانوان است.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی هدف از برگزاری سلسله جلسات تخصصی و منسجم در حوزه بانوان را شناخت ظرفیت‌ها، و تلاش برای رشد و شکوفایی آن دانست و افزود: وظیفه من به عنوان خادم مردم در مجلس شورای اسلامی پس از شناسایی نیاز‌ها و ظرفیت‌ها، مطالبه‌گری حق و حقوق بانوان است.

حدادی با بیان این که مهمترین محل تأثیر و تأثر زنان در محیط فردی، خانواده و درعرصه اجتماعی، جامعه است، گفت: باید توجه ما در مجلس و دولتمردان در عرصه‌های اجرایی در بخش بانوان به توانمندسازی دختران نسل جدید در حوزه تحکیم خانواده، حوزه‌های اقتصادی و فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی و تربیتی، عمیق و علمی باشد.

او  بیان این که براساس اصل ۲۱ قانون اساسی دولت موظف است حقوق زن را در تمام جهات با رعایت موازین اسلامی تضمین کند، افزود: ما در مجلس درصدد آن هستیم که در حوزه‌های فردی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بتوانیم پشتیبانی لازم و موثری را در عرصه‌های مختلف بالاخص اصلاح قوانین ملی داشته باشیم و از حمایت بانوان فعال عرصه‌های علمی فرهنگی، اقتصادی، تربیتی، اجتماعی، هنری و همچنین بانوان دستگاه‌های مختلف در سطح استان و شهرستان‌ها دریغ نکنیم.

حدادی در پایان گفت: اصلاح قوانین در سطح استان البرز، شهرستان‌ها و آنچه مربوط به بانوان است باید مورد پیگیری قرار گیرد.

انتهای پیام /ر .ن

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x