اجرای ۸ طرح در حوزه نگهداری ابنیه فنی راه‌های البرز

رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راه‌های اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای البرز گفت: هشت طرح در حوزه نگهداری ابنیه فنی راه‌های البرز با هدف افزایش ایمنی تردد در حال اجراست.

به گزارش  کمال مهر، فیروز خدابخشی رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راه‌های اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای البرز با اشاره به اجرای طرح ‌های نگهداری ابنیه فنی راه‌ها در استان گفت: ابنیه فنی پل، تونل و سازه‌هایی را شامل می‌شود که به منظور بهره‌برداری از راه، تکمیل و یا حفاظت آن برای سرویس‌دهی مطمئن احداث می‌شوند.

رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راه‌های اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای البرز افزود: این سازه‌ها از پرهزینه‌ترین و مهم‌ترین عناصر راه‌ها هستند و اختلال و خرابی آن‌ها در اکثر موارد سبب قطع سرویس‌دهی محور می‌شود و یا حداقل بر عبور و مرور سریع و روان تاثیر می‌گذارد، از این رو نگهداری و تعمیر آن‌ها بسیار مهم است.

او با تاکید براین که بهسازی و نگهداری ایمنی پل‌ها و ابنیه فنی راه‌ها از اولویت‌های اصلی اداره‌کل حمل و نقل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای البرز است، در توضیح طرح های اجرا شده، گفت: از ابتدای سال تاکنون تعمیر و مرمت پل‌های میر، خوزنکلا و خوروین در محور کرج-چالوس و پل فردیس در آزادراه تهران-کرج، محل رودخانه در جاده مخصوص تهران-کرج و پل فلزی نسا در طالقان انجام شده است.

خدابخشی افزود: با توجه شرایط محور کرج-چالوس و ضرورت افزایش ایمنی تردد در این محور علاوه بر مرمت پل ها، در محدوده خرگوش دره و پل چوبی دیوار گابیون، قبل از پیچ خرگوش دره و پیچ آینه دیوار جانپناه سنگی و در محدوده درده دیوار سنگی اجرا شده است.

او با اشاره به این که برای اجرای طرح‌های فوق تاکنون ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هزینه شده است، افزود: باتوجه به اهمیت ایمنی تردد در محور‌های استان، تا پایان سال طرح‌هایی دیگری همچون احداث گالری در محدوده پیچ آینه، تعمیر و مرمت پل کفتر کولی، پل شهرستانک و تعمیر و مرمت گالری تکاوران ۱ و ۲ نیز برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/ ر .ن

منبه باشگاه خبرنگاران جوان

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x