واکسیناسیون بیش از ۹۰۰ هزار دز در البرز/هیچ موردی از قارچ سیاه مشاهده نشده است

سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا استان البرز گفت: بیماری قارچ سیاه تاکنون در استان البرز مشاهده نشده است اما مردم توجه کنند که این بیماری مورد عجیبی نیست و مربوط به افرادی است که دچار ضعف ایمنی شدید هستند.

به گزارش کمال مهر ، مهرداد بابایی سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا لستان البرز در حاشیه بازدید از مراکز واکسیناسیون در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات گسترده برای ایمن سازی مردم در مقابل ویروس کرونا گفت: واکسیناسیون گروه های سنی اعلام شده با سرعت در این استان ادامه دارد. میزان واکسیناسیون گروه‌های سنی اعلام شده و مشاغل پرخطر این استان از مرز ۹۰۰ هزار دز گذشته است.

بابایی بیان داشت: میزان مراجعه روزانه مردم به مراکز درمانی استان در مرز عدد حدود ۴ هزار و ۸۰۰ ثابت مانده و شمار بستری ها نیز ثابت است. طبق آمار رسمی روزانه حدود ۷۰۰ ماموریت توسط اورژانس البرز برای جابه جایی بیماران کووید ۱۹ انجام می شود.

وی افزود: اکنون وضعیت ابتلا به کووید ۱۹ درسطح  بالا ثابت مانده که انتظار می رود با همکاری مردم در رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی بتوان در روزهای آینده میزان ابتلا به این بیماری را کاهش داد.

سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا البرز با رد شایعاتی مبنی بر شیوع بیماری قارچ سیاه در استان  گفت: این بیماری هیچ ارتباطی با کرونا ندارد. خوشبختانه بیماری قارچ سیاه تاکنون در استان مشاهده نشده است، ضمن اینکه مورد عجیبی نیست چرا که قارچ سیاه مربوط به افرادی است که دچار ضعف ایمنی شدید هستند.

وی افزود: بیماری قارچ سیاه در گذشته وجود داشته و در برخی از بیماران کرونایی که دچارمشکل ایمنی هستند و به واسطه بیماری و درست استفاده نکردن از داروهایی مانند کورتن دچار ضعف ایمنی شدید باشند بوجود می آید.

وی اظهارداشت: ظرفیت تخت‌های بستری کرونا در استان البرز تکمیل شده اما ابتلا به کووید ۱۹ در وضعیت تثبیت شده قرار دارد که انتظار می رود پس از مدتی روند نزولی شیوع کرونا را شاهد باشیم.

سخنگوی قرار گاه مقابله با کرونای استان البرز تأکید کرد: شرط نزولی  شیوع کرونا در استان رعایت  دقیق شیوه نامه های بهداشتی است و در صورتی که این اتفاق نیفتد نه تنها روند کاهشی شیوع کرونا را نخواهیم داشت بلکه احتمال دارد موج دیگری آغاز و دوباره مراجعات و موارد بستری کرونایی افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته آمار مراجعه بیماران کرونایی به مراکز درمانی و بهداشتی البرز ثابت شده است، افزود: ماموریت های اورژانس البرز نیز که در ابتدای موج پنجم تا ۵۰ درصد افزایش یافته بودکه  اکنون ثابت مانده و روند افزایشی آن متوقف شده است.

انتهای پیام/ب

منبع فارس

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x