فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران: امسال سخت‌ترین پاییز را تجربه خواهیم کرد

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران، طبق مطالعات جهانی، پاییز امسال را سخت‌ترین پاییز معاصر دانست.

از زمانی‌که به خاطر داریم، در فصل‌های سرد سال و مخصوصا پاییز، ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا اجتناب‌ناپذیر بوده است. ویروس‌های سرماخوردگی در این فصل‌ها با تضعیف سیستم ایمنی بدن منجر به بروز بیماری‌های مختلفی می‌شوند. از طرفی امسال با همه‌گیری کرونا در سرتاسر دنیا پاییز متفاوت‌تری را پیش رو خواهیم داشت که می‌توان آن را سخت‌ترین و خطرناک‌ترین پاییز تاریخ تا به امروز توصیف کرد. در پاییز امسال ویروس‌های جدید آنفولانزا درکنار ویروس همه‌گیر و خطرناک کرونا و بروز آلرژی‌های فصلی منجر به خلق بحران‌های بزرگ‌تری خواهند شد و به‌همین‌دلیل، خودمراقبتی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بیش از پیش ضرورت پیدا کرده است.

علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران، در نشست ستاد فرماندهی بیماری کرونا در شهر تهران اعلام کرد که درحال‌حاضر کرونا از مرز یک همه‌گیری و بیماری بیولوژیک گذشته و مؤلفه‌های اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و سیاسی را نیز دربرگرفته است. وی ایجاد علائم تنفسی و آلرژی در فصل پاییز و ورود موج جدید H1N1 را بسیار نگران کننده دانست و پاییز امسال را سخت‌ترین پاییز معاصر معرفی کرد.

زالی با ابراز نگرانی نسبت به شروع موج سوم بیماری در پاییز، از ضرورت ادامه‌ی محدودیت‌ها در این فصل سخن گفت. به‌اعتقاد زالی آغاز فعالیت‌های آموزشی و افزایش استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی، یکی از راه‌های افزایش کرونا است و به همین دلیل احتمال می‌رود حضور فیزیکی دانش‌آموزان در مدارس کاهش یابد. به‌گفته‌ی فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، ۲۷ درصد انتقال بیماری کووید ۱۹ در وسایل حمل‌و‌نقل عمومی اتفاق می‌افتد.

به‌نقل از ایسنا، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران، کرونا را عامل بحران‌های اقتصادی حال حاضر دانست و اعلام کرد که افت شاخص‌های PMI در سراسر دنیا (شاخصی که بهبود شرایط کسب‌وکار را نشان می‌دهد) و کوچک‌تر شدن آن تا پایان حاکمیت کرونا بر جهان، ادامه خواهد داشت.

زالی همچنین به تبعات ویروس کرونا و قابل مقایسه نبودنش با پدیده‌های طبیعی دیگر اشاره کرد و احتمال از‌بین‌رفتن این ویروس در طبیعت را حداقل در بازه‌ی زمانی کوتاه غیرممکن دانست. وی افزود که طبق مطالعات بین‌المللی، تغییر شگرفی در ساختار ویروس رخ نداده و تغییرات آب ‌و‌ هوایی نیز روی آن بی‌تأثیر بوده است. زالی تغییرات کرونا را صرفا در میزان سرایت ‌پذیری بیشتر آن در محیط‌های اجتماعی و پرتردد دانست.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x