دردسرهای مادر یک داعشی برای حماقت‌های پسرش +تصاویر

مادر یکی از تروریست‌های داعش از دردسری که به خاطر اشتباهات فرزندش به آن گرفتار شده است، سخن گفت.

دردسرهای که مادر یک داعشی با خاطر حماقت پسرش متحمل شد+ تصاویربه گزارش«کمال مهر» اغلب افرادی که به گروه داعش پیوستند با این اقدام خود برای خانواده‌هایشان که هیچ ربطی با اقدامات تروریستی آنها نداشتند، دردسرهای فروانی ایجاد کردند. لطیفه محمد المینج یکی از زنانی است که به خاطر حماقت های فرزندش اکنون به همراه نوه‌های خود به دردسر افتاده و به دنبال راه چاره است.

بنا بر اعلام “بی بی سی” این زن مراکشی درباره وضعیت کنونی خود و خانواده‌اش می‌گوید: «در سال ۲۰۱۴ پسرم به همراه نوه‌ام مراکش را ترک کرد تا به گروه تروریستی داعش ملحق شوند اما چند ماه بعد خبر مرگ آن‌ها به دستم رسید. آن‌ها به دنبال یک حمله هوایی در رقه کشته شدند و  اکنون همسر و ۵ فرزند به جا مانده از او را به دوش بکشم.»

لطیفه در ادامه صحبت‌هایش گفت: «پس از مرگ پسرم، همسرش با من تماس گرفت و خواست که برای بازگرداندن فرزندانش به مراکش راهی سوریه شوم. من هم اول به ترکیه و سپس به رقه رفتم اما در آنجا با نوه‌هایم گرفتار تروریست‌های داعش شدیم.

 


داعشی‌ها گفتند اگر می‌خواهی زنده بازگردی به وطن خود، باید بچه‌ها را نزد ما بگذاری و بروی! من هم گفتم نه اگر تا اینجا آمده‌ام تنها به خاطر آنهاست. پس از این ماجرا به هر مصیبتی بود، یک وانت گیر آوردم و با تمام وسایل همراهمان به  المیادین گریختیم، سپس با یک قاچاقچی انسان ملاقات کردم. آن شخص ما را شهر الشدادی رساند و در نهایت خودمان را به نیرو‌های کرد معرفی کردیم که اکنون سر از اردوگاهی مخصوص خانواده داعشی‌ها درآوردیم.

دردسرهای که مادر یک داعشی با خاطر حماقت پسرش متحمل شد+ تصاویر

پس از تمام این ماجرا‌ها طی تماسی تلفنی از فرزندانم در مراکش خواستم تا با مقامات کشور برای بازگردادن ما ملاقات کنند اما تا این لحظه هیچ اقدامی از سوی آن‌ها صورت نگرفته است. مسئولان کشورمان کُردهای سوریه را به رسمیت نمی‌شناسند و راه ارتباط رسمی بین آن‌ها وجود ندارد.

دردسرهای که مادر یک داعشی با خاطر حماقت پسرش متحمل شد+ تصاویر

ما مرتکب هیچ اشتباهی نشدیم و می‌خواهیم به دور از این دردسر‌ها به زندگی عادی خود در مراکش ادامه دهیم. اصلاً ما هیچ ارتباطی با کار‌های پسرم و همچنین تروریست‌های داعش نداریم، راهمان از آن‌ها جداست. من فقط به خاطر نجات بچه‌ها خود را به دردسر انداختم، حالا کشور‌هایی که حتی خودشان هم علیه داعش می‌جنگیدند، اجازه بازگشت خانواده تروریست‌هایی مانند ما که هیچ جرمی مرتکب نشده‌ایم را به وطنمان نمی‌دهند.

دردسرهای که مادر یک داعشی با خاطر حماقت پسرش متحمل شد+ تصاویر

دردسرهای که مادر یک داعشی با خاطر حماقت پسرش متحمل شد+ تصاویر

دردسرهای که مادر یک داعشی با خاطر حماقت پسرش متحمل شد+ تصاویر

انتهای پیام/

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x