حجاب در سلبریتی ها در حال افول است/ دولت دغدغه کار فرهنگی ندارد/ طرح آموزش جنسی کودکان برای بدست آوردن دل غربی هاست/ ازدواج سفید نه ازدواج است و نه سفید

فرشته روح افزا، معاون سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی با اظهار اینکه سلبریتی ها بلد نیستند زندگی سالمی داشته باشند بیان کرد: اکثر سلبریتی ها زندگی های موفقی ندارند، بیشتر اینها طلاق می گیرند، زندگی های پایدار ندارند و برای همین اینها به این دلایل نمی توانند الگو باشند.

حجاب در سلبریتی ها در حال افول است/ دولت دغدغه کار فرهنگی ندارد/ طرح آموزش جنسی کودکان برای بدست آوردن دل غربی هاست/ ازدواج سفید نه ازدواج است و نه سفید

 گروه اجتماعی«کمال مهر» فرشته روح افزا، مدیر رصد و آمار شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کار فرهنگی برای مسئله بی حجابی گفت: ما توقع نداریم در جامعه همین مقدار بی حجابی هم داشته باشیم. برای اینکه دلمان می خواهد مسئولان مان کار فرهنگی ریشه دار بکنند. این نقد امروز ما هم به این مسئله برای این است که ما کار فرهنگی درستی نکرده ایم.

وی درباره اظهارنظرش درباره افول حجاب در ایران گفت: این جمله که به من منتسب شده که «حجاب با شدت در ایران رو به افول است» دروغ است. در جلسه مناظره با خانم سلحشوری که برگزار شد سوال شد که حجاب افول کرده یا بهتر شده است؟ که من در جواب گفتم این سوال اصلا کامل و درست نیست. برای اینکه باید ابتدا قشر و سن مخاطب سوال مشخص شود. شما کارمند را می گویید یا خانه دار را ، زن شهری یا زن روستایی را، دانشجو یا دانش آموز را. برای همین نمی شود این عمومیت را به این سوال داد. من در آن جلسه گفتم که در سلبریتی ها حجاب با شدت در حال افول است اما متاسفانه واژه «سلبریتی» را حذف کردند.

این پژوهشگر و محقق در مسائل زنان با انتقاد از الگو شدن سلبریتی ها در رسانه ها اظهارکرد: من در سلبریتی ها که دارند به عنوان الگوی جوان ما معرفی می شوند حجاب خوبی نمی بینم. طرف سگ بغل می کند، حجابش خوب نیست، در جشنواره فجر آنطور می آید بعد اینها الگو می شوند. من نمی گویم گشت ارشادی با اینها برخورد شود من با جاهایی که اینها را به عنوان الگو معرفی می کند مشکل دارم.کجا دارد سلبریتی ها را الگو می کند. یک بال قوی صداوسیما است یک بال قوی مطبوعات است.

چرا باتخلفات مهناز افشار برخورد نمی شود؟

روح افزا سلبریتی هایی مانند مهناز افشار را سطحی و نازل دانست و گفت: یک بار کسی نمی آید تخلفات مهناز افشار را بررسی کند.  این خانم را با این ابعاد کسی نمی شناسد. من خودم صفحه این خانم را فالو میکنم برای اینکه ببینم چه می گوید. برای همین دنبال کردن به معنای پیرو بودن نیست. سلبریتی ها از الگو بودن باید خارج شوند و این به معنای برخورد چکشی نیست. یک مقداری ابعاد اینها را افشا کرد، حقیقت اینها را برجسته کرد. اینکه اگر فلان مصاحبه را انجام میدهد یا فلان حرف را میزند، دارد از کجا پول میگیرد.

وی با اظهار اینکه سلبریتی ها بلد نیستند زندگی سالمی داشته باشند بیان کرد: اکثر سلبریتی ها زندگی های موفقی ندارند. بیشتر اینها طلاق می گیرند، زندگی های پایدار ندارند. من معتقدم باید اعلام شود که اینها به این دلایل نمی توانند الگو باشند. نوع زندگی مبالغه آمیز و اشرافی و تجملی که دارند مانند لباس های مارک و گرانقیمتی که می پوشند، تعهدی که به خارج از کشور دارند، موضوع فیلم هایی که این ها بازی می کنند، مصاحبه هایی که می کنند. این ها به نفع بچه ها و خانواده های ما نیست. این ها در جهت اهداف یک زندگی سالم نیست؛ چون اینها خودشان بلد نیستند زندگی سالمی داشته باشند؛ حالا چطوری می توانند الگوی یک زندگی سالم باشند.

دولت دغدغه حجاب و عفاف ندارد

دبیر کمیته علمی دبیرخانه اندیشه های راهبرد با بیان اینکه دولت اصلا دغدغه کار فرهنگی ندارد گفت: برنامه فرهنگی برای دغدغه های فرهنگی حجاب و عفاف وجود ندارد. نه دولت دغدغه دارد، نه دستگاه های فرهنگی. ما تا وقتی این ساختارها را اصلاح نکنیم چیزی درست نمی شود. ما بخواهیم کار کنیم وقتی اینها دغدغه اش را نداشته باشند هیچ اتفاقی نمی افتد. دست ما که می خواهیم کار فرهنگی انجام بدهیم باز نیست. دست آنهایی که نمی خواهند کار فرهنگی بکنند باز است. الان وزارت ارشاد جلوی تئاتر همجنسگرایی را می گیرد؟ جلوی فیلم با موضوع تن فروشی را می گیرد؟ این یک جریان علیه جریان فرهنگی انقلاب است. دولت ما اصلا دغدغه کار فرهنگی ندارد. در این رابطه هم قدمی برنمی دارد. آنجایی هم که کار فرهنگی دارد انجام می شود، سازمان های مردم نهاد و حرکت های آتش به اختیار مستقل و غیردولتی است.

معاون سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان آمارهای آسیب های حوزه عفاف و حجاب را مطابق با واقع ندانست و افزود:  درباره آمار زنان مبتلا به ایدز از طریق روابط جنسی گفته شده که در دو سال گذشته ۱۰ برابر شده است.آنها درست می گویند مثلا ۲ نفر بوده شده ۲۰ نفر. برای اینکه می دانند بعد ما مصاحبه و اعتراض می کنیم. آمار کلی مبتلایان ایدز ایران در سایت بهداشت جهانی اعم از زن و مرد ۳۷۵۰۰ نفر است. آقای وزیربهداشت می گوید که ما آمار پنهان داریم. در جایی گفته است۱۰۰ هزار نفر. یعنی حدود یکصدم درصد در همه اقسام مبتلایان به ایدز. ۷۰ درصد این تعداد طبق آمارها از طریق سرنگ های آلوده مبتلا شده اند. خب یک عده خانواده اینها هستند، یک عده فرزندان این مبتلایان هستند. خب حالا چقدر سهم ابتلا از طریق رابطه جنسی است که اینها می گویند ۱۰ برابر شده است. این عدم واقعیت نمایی درست است.

این استاد دانشگاه درباره سن تن فروشی در ایران گفت: اینکه به دروغ از قول من گفته شده چون سن تن فروشی پایین آمده پس باید زودتر دخترها ازدواج کنند، اصلا اینطور نیست. اولا بنده معتقد نیستم که سن تن فروشی پایین آمده است و بعد اگر بر فرض این چنین هم باشد که این حرف را در بین دانشجویان نباید زد، این حرف باید در جمعی گفته شود که برایش راه حل پیدا بشود. اینها می بینند که برخی حرف ها و روشنگری ها می شود، خب عصبانی می شوند.

روح افزا با تاکید براینکه باید بر روی آثار بی حجابی در جامعه کار فرهنگی دقیق صورت بگیرد گفت: چه کسی آمده درباره نگاه حرام و شهوت آلود مردان همسردار بررسی کند و تاثیر آن بر روی خانواده آنها را از بعد روانشناسی بررسی کند. الان چه کسی آمده در دادگاه های خانواده بررسی کند که ریشه طلاق ها اقتصادی است یا این روابط مبتنی بر حرام است. الان یک خانم که آرایش می کند در جامعه حق یک خانم را که با همسرش دارد در آرامش زندگی می کند را سلب میکند. ما چه زمانی این ها را اخبار کردیم و بازنشر دادیم. آن کسی که آرایش کرده و پوشش بدی در جامعه داشته، چه زمانی متوجه آثار عمل خودش در سست شدن بنیان های خانواده بوده است. ما یک فیلم یا سریال ندیده ایم که به این موضوع پرداخته شود.

انتقاد از ترویج ایده آموزش جنسی به کودکان

وی درباره علت طرح فیلم و گزارش هایی با موضوع آزار جنسی کودکان گفت: اینها می خواهند سطح آموزش های جنسی را در جامعه بالا ببرند و برای همین نیاز به بهانه دارند. در محیط اطراف زندگی مردم ما این چیزها کم است، به این شکلی که اینها مطرح می کنند و همه چیز را بحرانی نشان می دهند. در کنار این ما قوانین حمایتی خوبی هم داریم و خوب هم اجرا می شود. هیچ جایی برای این موارد حکم اعدام نداریم اما در کشور ما دارد این اجرا می شود و مجازات سنگینی دارد و بازدارنده است. هیچکدام از اینها هم اعتراض به حکم اعدام ندارند.

این استاد دانشگاه با انتقاد از ترویج ایده آموزش جنسی به کودکان اظهار کرد: ما روایت داریم سوره نور را بخوانید و آموزش بدهید تا در امنیت باشید. حدیث کساء بخوانید. الگو را حضرت زهرا سلام الله معرفی کنید. آن وقت ما آموزش جنسی می دهیم که یک وقت این غربی ها از دست ما ناراحت نشوند. فلان سمینار رفتیم به ما بد نگاه نکنند. مگر ما ملزم هستیم هر اشتباهی که آنها انجام دادند را تکرار کنیم. اگر آنها الان آمار بالای مبتلایان به ایدز از طریق روابط جنسی را دارند این نتیجه بی بندوباری آن ها است. اگر ما نداریم نتیجه امنیت فرهنگی و معنوی ما است.

معاون فرهنگی اجتماعی زنان درباره ازدواج سفید گفت: ازدواج های سفید نگوییم چون نه ازدواج است و نه سفید، این یک عمل شنیع است. بعد از مدتی مرد زن را دور می اندازد. در غرب هم اینطور است. خانم به ۴۰ سالگی که میرسد خسته و افسرده است، سه فرزند که هرکدام از یک مرد روی دستش مانده است. پناهگاه عاطفی ندارد. من نمی گویم دولت های آنها حمایت های مالی و قانونی نمی کنند اما آن زن دنبال پایگاه عاطفی است، برای همین می رود دائم الخمر می شود و فرزندانش را می کشد.

وی بی بندوباری و بی عفتی را ریشه مشکلات اجتماعی غرب دانست و افزود: الان در یوتیوب جستجو کنید فرزندانی که زیر دست پدر و مادرها بر اثر کتک خوردن کشته می شوند، عکس و فیلم اینها را ببینید تا متوجه شوید چه خبر است. خود خانم‌هایی که در غرب مورد ضرب و شتم همسر قرار می گیرند. این برای این است که زن در فرهنگ غرب یک جنس دست دوم و ابزار است برای اینکه فقط خواسته های مردان را تامین کند. در یکی از ایالت های آمریکا پسری رفته در مدرسه با اسلحه ۱۸ نفر از همکلاسی های خود را می‌کُشد و شب قبلش در اینترنت پیام داده که من از مادری که به من ۵ پدر معرفی کرده انتقام می‌گیرم. خودم، مادرم و همه آن جامعه را تا بتوانم می کُشم.

روح افزا با اشاره به جشنواره فیلم فجر گفت: من دیگر جشنواره فیلم فجر نمی گویم چون جشنواره فیلم فجر زجرآورترین جشنواره هاست. آنچه که نباید و نشاید در عکس ها، در فیلم ها، روی فرش های قرمز در تالارهای برج میلاد شکل می‌گیرد. من می گویم اینها نباید الگو بشوند. من نمیگویم یک خانم استاد دانشگاه یا پزشک ما در جامعه جایگاهش افت کرده است، من هیچ وقت این را نگفته ام. افول در هنرپیشه های ما است. هرچه آدم ها پوچ تر، مضمحل تر، بی محتواتر، الگوتر. این آفت عفاف و حجاب ما است.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x