اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

آرزوی داشتن دندان‌های هالیوودی چه بر سر دختر جوان آورد؟

دختر جوانی که برای صرفه‌جویی در هزینه درمان دندان‌هایش، به جای دندانپزشک پیش دندانساز رفته بود، ۱۲ دندانش را از دست داد.

به گزارش گروه اجتماعی«کمال مهر»، چهار سال قبل «سیما» به فکر ترمیم دندان‌هایش افتاد. در تبلیغات اینترنتی و از دوستان و آشنایان می‌شنید که می‌شود دندان‌ها را مانند هنرپیشه‌های هالیوودی سفید و مرتب کرد.

او هم عزمش را جزم کرده بود تا دندان‌هایش را مرتب کند، اما وقتی برای مشاوره پیش چند دندانپزشک رفت، با شنیدن قیمت‌ها نظرش تغییر کرد تا اینکه یکی از دوستانش آدرس مطب دندانسازی را در یکی از خیابان‌های مرکزی تهران به او داد.

آن طور که دوست «سیما» به او گفته بود دندانساز علاوه بر کار‌های ترمیمی دندان، کار روکش هم انجام می‌داد و قیمتش هم مناسب بود. وقتی «سیما» به مطب رفت، دندانساز پس از معاینه دندان‌هایش گفت: باید علاوه بر ترمیم ۱۲ دندانی که قرار است روکش شوند، یکی از دندان‌های عقبی‌اش را نیز بکشد.

دختر جوان که متقاعد شده بود، وقت گرفت و قرار شد یک هفته بعد درمانش را شروع کند. ترمیم دندان‌ها بیش از دو ماه طول کشید، اما پس از هر جلسه درد دندان‌های «سیما» بیشتر می‌شد. گرچه دندانساز این شرایط را طبیعی می‌دانست، اما او برای تسکین دردهایش پیش دکتر دندانپزشکی رفت. دکتر پس از معاینه از او خواست عکس کاملی از دندان‌هایش بیندازد و برایش بیاورد. آنجا بود که فهمید دندانساز چه بلایی سرش آورده است. روند درمان او پیش دکتر دندانپزشک چند هفته‌ای طول کشید. «سیما» در این مدت آنقدر درگیر درمان بود که فرصت نکرد پیش دندانساز برود. در این مدت هم او مطبش را بسته بود، اما دختر جوان پس از جست و جو‌های فراوان توانست آدرس جدید را پیدا و از او شکایت کند.

شکایت از دندانساز

«سیما» پس از شکایت در کلانتری برای تشکیل پرونده به دادسرای ناحیه ۱۹ تهران (جرایم پزشکی دارویی) رفت. بازپرس شعبه سوم پس از بررسی اظهارات دختر جوان، پرونده را به کمیسیون پزشکی فرستاد. در این جلسه اعضا پس از معاینه، بررسی مدارک قبلی و شنیدن صحبت‌های «سیما»، اعلام کردند درمان انجام شده براساس موازین علمی نبوده است. همچنین درمان ریشه ناقص بوده و پروتز ثابت تعویض نشده است. همچنین ضرورتی بر کشیدن دندان عقبی نبوده و باید دیه‌اش محاسبه شود. به این ترتیب دندانساز علاوه بر دندان مذکور، باید ارش آسیب و خسارت وارده را به میزان سه درصد دیه کامل انسان پرداخت کند.

با ابلاغ این رأی، پرونده با اعتراض طرفین به کمیسیون ۵ نفره فرستاده شد و آن‌ها نیز حکم کمیسیون اول را تأیید کردند. به این ترتیب پرونده با کیفرخواست ایراد صدمه بدنی غیرعمدی ناشی از قصور پزشکی، برای رسیدگی به شعبه ۱۰۴۳ دادگاه کیفری ۲ (مجتمع شهید قدوسی) به ریاست قاضی محبوب افراسیاب فرستاده شد. قاضی پرونده پس از بررسی مدارک، نظریه پزشکی قانونی و شنیدن اظهارات «سیما» و وکیل مرد دندانساز، متهم را به اتهام وارد کردن آسیب بدنی غیرعمدی ناشی از قصور پزشکی به پرداخت یک سوم از یک چهلم دیه کامل انسان و همچنین سه درصد دیه کامل از بابت ارش قصور پزشکی محکوم کرد.

پرونده با اعتراض وکیل دندانساز بار دیگر بررسی و رأی پرونده تأیید شد.

منبع: روزنامه ایران

انتهای پیام/

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x