چهره محبوب کشتی قید تیم ملی را زد!

کشتی‌گیر محبوب و پرافتخار ایران که پس از ۴ سال دوری از میادین توسط سرمربی تیم ملی کشتی آزاد به اردو دعوت شده بود، پس از حضور در دور نخست اردو تیم ملی، به‌دلیل دور بودن از شرایط مناسب در اردو حاضر نشد.

مهدی تقوی

به گزارش«کمال مهر»، مهدی تقوی دارنده ۲ مدال طلای بزرگسالان جهان و ۲ طلای جوانان جهان پس از سال‌ها دوری از تیم ملی در اقدامی شایسته‌ی تقدیر توسط غلامرضا محمدی سرمربی جدید تیم ملی کشتی آزاد به اردوی تیم ملی دعوت شد تا در صورت تحمل تمرینات و رسیدن به شرایط مطلوب بدنی، برای رسیدن به دوبنده تیم ملی پس از زمانی در حدود ۶ سال تلاش کند.

تقوی در اردوی نخست تیم ملی نیز دعوت محمدی را قبول کرد و به خانه کشتی تهران آمد تا در تمرینات تیم ملی حاضر شود اما سال‌ها دوری از میادین باعث شده بود تقوی در سن ۳۲ سالگی هیچ نشانی از دوران اوج خود نداشته باشد. وی در اردوی تیم ملی نیز جسته و گریخته و بیشتر به‌صورت انفرادی تمرین کرد و یکی دو روز مانده به پایان اردو نیز محل تمرینات تیم ملی را با هماهنگی کادر فنی ترک کرد.

محمدی در دور دوم اردوی تیم ملی نیز که از روز دوشنبه آغاز شد، از تقوی بار دیگر برای حضور در تمرینات دعوت کرد. اما وی این‌بار حاضر نشد در تمرینات تیم ملی شرکت کند و آن‌طور که شنیده می‌شود به‌دلیل سال‌ها دوری از میادین و همچنین ناآمادگی و داشتن مصدومیت، قصدی نیز برای ادامه کشتی و حضور در اردوهای تیم ملی ندارد.

تقوی در طول یازده سال حضور در تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ به ترتیب برنز نوجوانان آسیا ۲۰۰۳، طلای نوجوانان آسیا ۲۰۰۴، طلای جوانان آسیا ۲۰۰۶، طلای جوانان جهان ۲۰۰۶، برنز بزرگسالان آسیا ۲۰۰۷، طلای جوانان جهان ۲۰۰۷، طلای بزرگسالان آسیا ۲۰۰۹، طلای بزرگسالان جهان ۲۰۰۹، نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰، طلای بزرگسالان جهان ۲۰۱۱ و طلای بزرگسالان آسیا ۲۰۱۲ را در ویترین افتخارات خود دارد.

تقوی همچنین در دو المپیک پکن و لندن حضور داشت اما به مدال نرسید. وی در المپیک ۲۰۰۸ در جایگاه دهم قرار گرفت و در المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز به عنوانی بهتر از چهاردهمی نرسید.

تقوی همچنین در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۰ به عنوان یازدهمی رسید و سرانجام در آخرین رویداد بین‌المللی خود در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۳ در جایگاهی بهتر از چهاردهمی قرار نگرفت.

تقوی در ادامه و در جریان انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ لاس‌وگاس در مشهد برابر حسن یزدانی جوان و آماده تن به شکست داد و نتوانست دیگر به عضویت تیم ملی دربیاید.

وی قصد دارد پس از سال‌ها حضور در تیم‌های ملی و کسب افتخار برای ورزش و کشتی ایران در میادین آسیایی و جهانی، رسماً از میادین کشتی خداحافظی کند.

منبع: ایسنا
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x