دختر و داماد ترامپ چگونه ثروت خود را به بیش از یک میلیارد دلار رساندند؟

پایگاه اینترنتی بیزنس اینسایدر به بررسی شواهد جدیدی درباره میزان ثروت ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ و همسرش جرد کوشنر، مشاور رئیس‌جمهور آمریکا پرداخت.

 

ایوانکا ترامپ

به گزارش«کمال مهر»، پایگاه اینترنتی بیزنس اینسایدر در مطلبی به بررسی شواهد جدیدی درباره میزان ثروت ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ و همسرش جرد کوشنر، مشاور رئیس جمهور آمریکا پرداخت.

بر اساس برآوردهای جدید، ارزش ثروت خالص ایوانکا ترامپ و همسرش که هر دو از خانواده‌های شناخته شده در حوزه املاک و مستغلات در آمریکا هستند، در مجموع یک میلیارد و یکصد میلیون دلار است.

ایوانکا ترامپ و همسرش هردو در زمینه کسب و کار فعالیت داشتند، با این حال، پیش از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۶، به ثروتی که آنها را به چهره‌های مطرح تبدیل کند، دست نیافته بودند. ایوانکا پس از ورود پدرش به کاخ سفید، به عنوان یکی از مشاورانش مشغول به کار شد ولی طبق گزارش رسانه‌ها از دریافت دستمزد خودداری کرد. همسرش جرد کوشنر نیز به سمت مشاور ارشد ترامپ و مسئول تیم مذاکرات صلح میان فلسطین و رژیم صهیونیستی منصوب شد. اما پرسشی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آنها چگونه در دو سال اول ریاست جمهوری ترامپ به به این ثروت هنگفت دست یافتند؟

بر اساس یک گزارش قدیمی پایگاه اینترنتی بیزنس اینسایدر، این زوج در نخستین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ ۸۳ میلیون دلار از فعالیت‌های اقتصادی خارج از کاخ سفید، کسب درآمد کرده بودند. این در حالی است که پایگاه آماری (Celebrity Net Worth) در جدیدترین گزارش خود از افزایش ثروت ایوانکا به ۳۰۰ میلیون دلار و رشد چشمگیر ثروت جرد کوشنر به ۸۰۰ میلیون دلار خبر داده است.

طبق آمار این پایگاه، ایوانکا ترامپ و همسرش چندین دفتر و فعالیت تجاری خارج از دولت ترامپ دارند. گفته می‌شود بخش عمده ثروت کوشنر از رشد معاملات شرکت املاک او تحت عنوان شرکت مستغلات کوشنر حاصل شده است.

کوشنر همچنین با همکاری برادرش شرکت « Cadre» را به ارزش ۲۵ میلیون دلار راه اندازی کرده است. این شرکت که سابقه‌ای چندان طولانی ندارد نیز در زمینه سرمایه گذاری املاک فعالیت دارد.

ایوانکا ترامپ نیز سازمان تجاری پدرش را برای کمک به او در کاخ سفید ترک کرد. طبق گزارش واشنگتن پست، سوابق مالی او در سال ۲۰۱۷ حاکی از کسب و کار ۵ میلیون دلاری ایوانکا است. او ۲ میلیون دلار برای جدایی و بازخرید از سازمان پدرش دریافت کرد و همچنین از پیش فروش کتابش تحت عنوان «زنانی که کار می کنند» ۲۸۹ هزار دلار گرفت. با این حال، این مبالغ فاصله خیلی زیادی با ثروت ۳۰۰ میلیون دلاری او که پایگاه آماری (Celebrity Net Worth) اعلام کرده است، دارد.

این پایگاه آماری اسنادی را ارائه کرده که نشان می‌دهد ارزش مجموعه‌های هنری این زوج در حال حاضر ۲۵ میلیون دلار است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x