اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

حمایت آشکار از فتنه و ایستادن در برابر ۹ دی در شورای شهر تهران!/ آقای حق شناس چه کسی “غلط” شهر تهران است؟ +سند

حق شناس در برابر سخنان انقلابی شهردار جدید پایتخت در مقابله با فتنه و حمایت از ۹ دی با شعری بیان داشته که «خود غلط بود آنچه می پنداشتیم»، اما با این مواضع حمایت گرانه از فتنه گران باید پرسید غلط اصلی چه کسی است شهردار یا این عضو شورای شهر؟

حمایت آشکار از فتنه و ایستادن در برابر 9 دی در شورای شهر تهران!/ آقای حق شناس چه کسی "غلط" شهر تهران است؟ +سند

به گزارش «کمال مهر»هر روز شورای شهر تهران یک دسته گلی به آب می دهد. شورایی که مانند شورای شهر اول در آن اصلاحات تماما صندلی‌های سبز پارلمان شهری را در دست دارد حالا کفر نعمت می کند و به جای کار و تلاش همان راه شورای منحله اول یعنی سیاسی کاری صرف را در پیش گرفته است. شهر تهران به شدت بعد از ۱۵ ماه از حضور اصلاح طلبان در شورای شهر و مدیریت ضعیف آنها نیازمند کار است اما اصلاح طلبان هنوز پس از این مدت نسبت به شرایط حساس پایتخت آگاه نشده‌اند؛ بلکه سعی می کنند خلاف جریان آب هم شنا کنند.

نمونه این موضوع را در موضع گیری عجیب «محمد جواد حق شناس» عضو شورای شهر تهران می بینیم. حق شناس در توئیتی معنادار با انتشار سخنان اخیر «پیروز حناچی» درباره فتنه سال ۸۸ و حماسه مردمی ۹ دیماه که آتش این فتنه را خاموش کرد با کنایه از اینکه در انتخاب شهردار با چنین مواضع انقلابی اشتباه کرده است، این شعر را منتشر کرد: «ما ز یاران چشم یارى داشتیم، خود غلط بود آنچه مى پنداشتیم؟ گفتگو آیین درویشى نبود، ورنه با تو ماجراها داشتیم.»

اما به نظر می رسد با این مواضع حق شناس، این عضو شورای شهر تهران نشان داد که خودش از جمله غلط‌های شورای شهر است که سعی دارد روبروی حماسه مردمی ۹ دی بایستد و با فتنه گران اینگونه همنوایی می کند. اینکه بعد از ۹ سال یک از اعضای حزب اعتماد ملی که یکی از سران فتنه دبیر کل همین حزب بوده است، اینچنین با فتنه گران همراهی می کند و مواضع انقلابی شهردار تهران را تقبیح می کند، بسیار قابل توجه است.

ناراحتی حق شناس از موضع گیری قاطعانه شهردار تهران که ۹ دیماه را پاسخ کوبنده به فتنه گران می داند، نشان از مکنونات  و علائق قلبی این شورای شهر به جریان ضدانقلاب دارد.

نگاهی به عملکرد این عضو شورای شهر تهران نیز بیشتر سلائق سیاسی وی را مشخص می کند. وی از جمله افرادی بود که سعی در مدیریت نمایشی در شهر تهران و عوض کردن نام کوچه و معابر پایتخت را داشت و در همین رابطه نام خیابان نفت به نام خیابان «دکتر مصدق» تغییر نام یافت تا خواسته این افراد با یک رویکرد کاملا نمایشی تحقق یابد اما سئوال اساسی اینجاست آیا مسائل و اولویت های شهر تهران تغییر اسامی کوچه و خیابان‎ است؟

حالا غیر از سیاسی کاری و سیاسی بازی این افراد در شورای شهر تهران بر خلاف رویه و وظیفه اصلی شورا شاهد مواضع حمایت آمیز آنان از فتنه گران هستیم. اینکه در مقابل حرف های انقلابی شهردار تهران ایستادگی شود جز همراهی با فتنه گران و حمایت از آنان موضوع دیگری دریافت نمی شود.

در مناسبت‌های مذهبی و انقلابی عمیقا دیده می شود که نوعی بی توجهی به ارزشهای انقلاب اسلامی در کالبد و بیلبوردهای شهری تهران صورت می گیرد. ۹ دیماه امسال نیز همین بی توجهی را شاهد بودیم حالا با این مواضع حق شناس مشخص می شود که نه تنها بی توجهی بلکه یک نوع همراهی و حمایت از فتنه و مقابله با جریانات انقلابی مانند ۹ دی در شورای شهر تهران وجود دارد. به هر جهت مردم انقلابی منتظر پاسخ شورای شهر تهران درباره مواضع حمایت گرانه یکی از اعضای خود در حمایت از فتنه گران و مخالفت با مواضع انقلابی شهردار جدید تهران هستند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x