برخورد سیاسی اماراتی‌ها با جام ملت‌های آسیا/ هشدار‌هایی که باید جدی گرفت

احتمال برخورد‌های سیاسی و منطقه‌ای امارات با حاضران در جام ملت‌های آسیا خطری است که این رویداد بزرگ آسیایی را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

به گزارش گروه ورزشی«کمال مهر»، رقابت‌های جام ملت‌های آسیا حدود ۶ روز دیگر در این کشور آغاز می‌شود و ۱۶ تیم قدرتمندقاره کهن در سودای قهرمانی به این رقابت‌ها پای می‌گذارند و این در حالی است که امارات و متحدان در راستای مسائل سیاسی کارشکنی‌های احتمالی و سنگ اندازی‌های محتمل را انجام خواهند داد.

امارات در حال حاضر یک کشور جنگ زده محسوب می‌شود و مشارکت در جنگ یمن این کشور را تا حد ممکن درگیر مسائل سیاسی کرده است و چندی قبل حملات پهباد‌های یمن به فرودگاه دبی صلاحیت میزبانی این کشور را زیر سوال برد و احتمال می‌رود در فضای امروز مناقشات منطقه امارات از جام ملت‌ها برای ضربه زدن به کشور های مورد مناقشه سیاسی استفاده کند.

برخورد سیاسی اماراتی‌ها با جام ملت‌های آسیا/ هشدار‌هایی که باید جدی گرفت

ایران و قطر کشور‌هایی هستند که امارات در جام ملت‌های آسیا می‌تواند به روش‌های مختلف در راهشان سنگ اندازی کند و یک رویداد ورزشی را تبدیل به محلی برای عقده گشایی کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا باید در این موارد هوشیار باشد وتا حد ممکن از برخی اتفاقات پیشگیری کند.

اول اینکه جام ملت‌ها یک رویداد ورزشی است و تیم‌ها از لحظه ورود در فرودگاه تا اسکان و بازی‌ها باید از لحاظ تماشاگر بازیکن و کادر فنی و همراهان در آرامش کامل بدون دغدغه و سنگ اندازی‌های اداری در رقابت‌ها حضور داشته باشند که با توجه به سابقه‌ای که از امارات در دست داریم این کشوربه همراه عربستان از جمله تیم‌های آسیایی هستند که مسائل فوتبال را با سیاست تدا خل می‌دهند و در لیگ قهرمانان آسیا بار‌ها این اتفاق تکرار شده است.

انگشت نگاری و تاخیر‌های بی مورد در لحظه ورود و گرفت و گیر‌های تماشاگران در هنگام ورود به ورزشگاه، برخورد‌های نامناسب و …مواردی است که قبلا هم از سوی این کشور مشاهده شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا باید در نهایت احترام به تیم‌های شرکت کننده موارد فوق را دنبال کند و نگذارد روح جام ملت‌ها با این اقدام خدشه دار شود.

طبق شنیده‌ها اماراتی‌ها در چارچوب غیر رسمی و اداری خود هماهنگی‌هایی را برای سد سازی و ایجاد التهاب در اردوی تیم‌های ایران و قطر در نظر گرفته اند و بازرسان امنیتی کنفدراسیون آسیا قبل از وقوع این اتفاقات باید از آن پیشگیری کنند و این بر عهده فدراسیون فوتبال ووزارت ورزش و جوانان است که مسئولان آسیایی را از این تحرکات احتمالی آگاه کنند و توطئه‌های موجود را خنثی کنند.

برخورد سیاسی اماراتی‌ها با جام ملت‌های آسیا/ هشدار‌هایی که باید جدی گرفت

رفتار ناجوانمردانه امارات در رقابت‌های فوتبال و در خارج از زمین سبز بار‌ها تجربه تلخی را برای تیم‌های مهمان رقم زده و امیدواریم این رویداد معتبر دستخوش رفتار غیر ورزشی نشود.

امارت از دیدگاه قانون جهانی فوتبال صلاحیت میزبانی از یک رویداد را نداشت، اما اگر بنا بر مصالح کنفدراسیون فوتبال آسیا و لابی قدرتمند اماراتی‌ها این میزبانی به آن‌ها رسید باید در حد قاره کهن و با احترام کامل به تیم‌های میزبان برگزار شود.

موارد فوق در بحث خارج از زمین فوتبال به این دلیل عنوان شد که کنفدراسیون آسیا در این زمینه حساس‌تر عمل کند و هشدار‌های لازم را به مسئولان برگزاری بدهد، اما بحث دیگر در مورد داوران و ناظران رقابت هاست که احتمال دارد تحت تاثیر میزبانی با هر دلیلی اهم از مادی و معنوی حق یک تیم را پایمال کنند.

اعمال نفوذ امارات و عربستان در کمیته داوران و برگزاری رقابت‌های از ضریب بالایی برخوردار است و تیم‌های خاص همانند ایران که از شانس قهرمانی هم برخوردار هستند باید در ۲ جبهه متفاوت بجنگند و در این مورد خاص مهره اصلی و تاکتیک را فدراسیون فوتبال پیاده خواهد کرد.

تیم ملی ما آماده حضور قدرتمند در رقابت‌های جام ملت‌های آسیاست، اما باید مراقب اینگونه اتفاقات باشیم و آنقدر با قدرت در زمین حاضر شویم که توطئه‌های احتمالی در سرنوشت تیم ملی تاثیر گذار نباشد.


 

انتهای پیام/

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x