حقایقی تکان‌دهنده از زندگی سلبریتی‌های غربی/ از روابط غیر اخلاقی تا خودکشی‌های هولناک و دلخراش

سلبریتی‌ها نیز با وجود شهرت، پول و تمام چیز‌های دیگری که در زندگی از آن‌ها برخوردارند در برابر خودکشی مصون نیستند.

به گزارش گروه وبگردی «کمال مهر»،  حلق آویز کردن، مسموم کردن خود با سموم آفت کش، استفاده از سلاح گرم؛ این سه روش شایع ترین روش ها برای خودکشی محسوب می شوند. گرفتن جان خود عملی است که به نوشته انجیل عملی حرام است، با این حال کسانی هستند که گاه دیگر نمی توانند ادامه زندگی را تاب بیاورند و تصمیم می گیرند با دنیا وداع کنند. سلبرتی ها نیز با وجود شهرت، پول و تمام چیزهای دیگری که در زندگی از آنها برخوردارند در برابر خودکشی مصون نیستند. این عمل آنها ما را غمگین می کند، ولی فارغ از اینکه آنها را دوست دارید یا از آنها بدتان می آید، این سلبرتی ها سزاوار چیزی بیش از این هستند.

حقایقی تکان دهنده از زندگی سلبریتی های غربی/

رابین ویلیامز، ۶۳ ساله، بازیگر

غم انگیز است، بازیگری که لبخند را به خانه مردمان زیادی در سراسر جهان آورده نتواند به لبان خودش لبخند بنشاند. این بازیگر با استعداد در سال ۲۰۱۴ با حلق آویز کردن خود در خانه اش درکالیفرنیا به زندگی اش پایان داد. بعد از مرگش گزارش های پزشکی تایید کردند که او با بیماری پارکینسون و زوال عقل دست و پنجه نرم می کرده است. اما چندین منبع و دوست نزدیک وی تایید کرده اند که او دچار افسردگی نیز بوده است.

مریلین مونرو، ۳۶ ساله، بازیگر

یک چیز حتمی است؛ مریلین خیلی زود این جهان را ترک کرد. این دختر جذاب برای بسیاری از مجلات و مراسم زیبایی یکی از سوژه های اصلی و برای مردم یک بت محسوب می شد. با این حال سر و سرّش با جی اف کندی یا هر تاثیر دیگری که شهرت و این رابطه بر زندگی اش گذاشته بود، از حد تحمل این بازیگر معروف بسیار بیشتر بود. سرانجام او با خوردن دوز بسیار بالایی از داروهای خواب آور به رنج و درد خود پایان داد.

کرت کوربین، ۲۷ ساله، بازیگر

برخی از تئوری های توطئه می گویند که کوربین در ۲۷ سالگی به زندگی اش پایان داد فقط برای اینکه بتواند به باشگاه اسرار آمیز بیست و هفتی ها ملحق شود (افراد معروفی که در ۲۷ سالگی جان باخته اند). بد نیست بدانید که این باشگاه شامل نام کسانی چون جیمی هندریکس، برایان جونز، جنیس جاپلین، جیم موریسون و همین اواخر امی وایتهوس نیز هست. کوربین برای پیوستن به این باشگاه در آوریل سال ۱۹۹۴ اسلحه ای برداشت و به زندگی اش خاتمه داد. او با افسردگی و اعتیاد به مواد مخدر دست به گریبان بود و چند روز مانده به خودکشی اش از یک مرکز سم زدایی در لس آنجلس فرار کرده بود.

میندی مک کریدی، ۳۷ ساله، خواننده

می توان گفت که این کار چند سالی زمان برد. و با توجه به این واقعیت که این خواننده معروف پیش از آن دوبار دیگر نیز اقدام به خودکشیکرده بود، باید هم انتظار چنین کاری می رفت. به هر حال این خواننده در سال ۲۰۱۳ با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داد. برخی می گویند قصد وی از این کار ادای احترام به دوست پسر سابقش دیوید ویلسون بوده که او نیز دست به خودکشی زده بود.

حقایقی تکان‌دهنده از زندگی سلبریتی‌های غربی/ از روابط غیر اخلاقی تا خودکشی‌های هولناک و دلخراش

جاناتان برندیس، ۲۷ ساله، بازیگر

جاناتان به عنوان یک عضو دیگر باشگاه اسرارآمیز بیست و هفتی ها، با به دار آویختن خودش دست به خودکشی زد. برندیس بازیگری جوان و پر کار بود که به خاطر شرکت در فیلم «داستان بی پایان ۲» شهرت و اعتبار زیادی در کشور به دست آورد. دوستانش پس از یافتن جسد او در خانه، او را به یک مرکز درمانی رساندند، ولی دیگر برای این بازیگر جوان دیر شده بود.

سویر سویتن، ۱۹ ساله، بازیگر

سویر به عنوان یکی از جوان ترین سلبرتی های این فهرست به خاطر ایفای نقش در فیلم جفری بارون در کمدی بسیار محبوب «همه ریموند را دوست دارند» معروف بود.

با این حال با وجود موفقیت این کمدی، سویتن بعد از پایان این مجموعه با مشکلات مالی رو به رو شد. به اعتقاد خیلی ها مشکلات مالی عاقبت او را به ستوه آورد و با شلیک گلوله ای به سرش به زندگی خود خاتمه داد.

جوآن بلچر، ۲۵ ساله، ورزشکار

این جوان عضو تیم فوتبال آمریکایی کانزاس سیتی چیفز ابتدا به دوست دخترش شلیک کرد و بعد جان خود را گرفت. او ۹ گلوله به طرف دوست دخترش شلیک کرد و دختر سه ماهه او را بدون مادر گذاشت. همان روز او به دیدن مربی و مدیر عامل باشگاه رفت و مقابل آنها به خودش شلیک کرد و دخترش را بدون پدر و مادر گذاشت. آخرین کلمات او این بود« نتوانستم به اندازه کافی کمک کنم.» بخش جالب ماجرا این است که او در دوران تحصیل در کالج در سازمانی فعالیت می کرد که برای پیشگیری از اعمال خشونت آمیز مبارزه می کرد. این سازمان «ورزشکاران مرد در برابر خشونت» نام داشت.

 


الکساندر مک کوئین، ۴۰ ساله، طراح مد

یکی از بهترین طراحان جهان مد یک ضعف داشت و ضعف او مادرش بود. تنها چند روز بعد از درگذشت مادرش این طراح جوان به این نتیجه رسید که دیگر نمی تواند تحمل کند و با خوردن معجونی کشنده از قرص خواب و کوکائین به زندگی خود پایان داد. مک کوئین بعد از خوردن این معجون خودش را حلق آویز نیز کرد.

لوسی گوردون، ۲۸ ساله، بازیگر

لوسی پیش از خودکشی در آپارتمانش درپاریس، نه یکی بلکه دو یادداشت از خودش بر جای گذاشت. این بازیگر که به خاطر ایفای نقش در فیلم «مرد عنکبوتی ۳» معروف شده بود، در آپارتمانی که با دوست پسر آن زمانش جرمو آلوارس شریک بود خود را حلق آویز کرد. این سینماگر هنگام خودکشی لوسی درخواب بود.

حقایقی تکان‌دهنده از زندگی سلبریتی‌های غربی/ از روابط غیر اخلاقی تا خودکشی‌های هولناک و دلخراش

جانی لوئیس، ۲۶ ساله، بازیگر

یک سال بعدتر لوئیس می توانست یکی از اعضای باشگاه بیست و هفت ساله ها شود. او با ایفای نقش در پسران هرج و مرج طلب به یک ستاره تبدیل شد. او تنها در دو فصل اول این سریال بازی کرده بود. برخی از دیگر فیلم هایی که این بازیگر در آنها ایفای نقش کرد عبارتند از فضایی ها دربرابر شکارچی: رکوئیم؛ مردان پایین شهری و فراری ها.

جیا آلماند، ۲۶ ساله، مجری تلویزیون

وقتی که جیا با حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد، این دوست پسرش رایان اندرسون بازیگر لیگ بستکبال آمریکا بود که او را پیدا کرد و به بیمارستان رساند. او یکی از موارد معدود خودکشی است که وقتی به بیمارستان رسید هنوز زنده بود. با این حال الماند روز بعد جان باخت. این زوج چند روز پیش از خودکشی با هم بگومگویی داشتند که در آن الماند اندرسون را متهم به تقلب کرده بود. جیا در نمایش تلویزیونی بچلر حضورداشت و در چندین نمایش مد مختلف شرکت کرده بود.

دانا پلاتو، ۳۴ ساله، بازیگر

دانا با استفاده از ترکیبی کشنده از مسکن ها و داروهای شل کردن عضلات در سال ۱۹۹۹ جان خود را گرفت. او به خاطر ایفای نقش در کمدی «سکته های مختلف» معروف بود. پسرش تیلر لمبرت نیز در سال ۲۰۱۰ دست به خودکشی زد و میراث شوم خانوادگی اش را دنبال کرد.

کریس بنیتو، ۴۰ ساله، ورزشکار نمایشی

کریس بنیتو «عمل همسرکشی و ارتکاب خودکشی» را به سطح بالاتری ارتقا داد. این سوپر ستاره عالم کشتی تفریحی ابتدا همسر و پسر ۷ ساله اش را خفه کرد و بعد خودش را کشت. گزارش های پزشکی نشان دادند که او به زوال عقل مبتلا بوده و از یک آسیب مغزی شدید رنج می برده است.

لوارن اسکات، ۴۹ ساله، طراح مد

دوست دختر دیرینه میک جگر در سال ۲۰۱۴ خود را با یک روسری حلق آویز کرد. بخش غم انگیز ماجرا این است که موفقیت شغلی بزرگ او به دلیل روابط خصوصی اش به سایه رانده شده بود. زندگی فوق العاده او و شغلش به عنوان یک طراح مد ماه ها پیش از خودکشی اش او را به این نقطه رسانده بود. او یادداشتی از خود باقی نگذاشت. همچون اکثر دیگر موارد این فهرست، افسردگی این طراح مد را از پای درآورد.

جونیور سیو، ۴۳ ساله، بازیگر

جونیور برنده ۱۰ بار جام های لیگ فوتبال آمریکایی و یکی از معروف ترین و موفق ترین ورزشگاران این لیگ بود.ولی موفقیت او در ورزش کافی نبود، چرا که او با شلیک گلوله درخانه اش در کالیفرنیا به زندگی خود پایان داد.

میستی اوپام، ۳۲ ساله، بازیگر

اوپام یکی از موفق ترین بازیگران سرخپوست آمریکایی بود و در کنار نام های بزرگی چون مریل استریپ، جولیا رابرتز و بنیچیو دل تورو بازی کرده بود. خودکشی او یکی از بزرگ ترین اسرار درهالیوود محسوب می شود. این بازیگر ناپدید شد و چند روز بعد جسدش پایین یک صخره پیدا شد. خانواده اش فاش کردند که او درگذشته با مشکلات سلامت روانی درگیر بوده است.

ارنست همینگوی، ۶۱ ساله، نویسنده

همینگوی که نیاز به معرفی ندارد به عنوان یکی از بهترین داستان نویسان تاریخ جهان تحسین شده است. او با کتاب های «پیرمرد و دریا» و «زنگ ها برای که به صدا درمی آیند» توانست در دل پیر و جوان راه بگشاید. اما با وجود تمام شهرت و موفقیتی که داشت، همینگوی از شکلی مزمن از افسردگی رنج می برد. او تلاش کرد با پناه بردن به الکل افسردگی خود را درمان کند، همانطور که به خاطر عشقش به میخوارگی نیز معروف است. سرانجام او تصمیم گرفت با شلیک گلوله به رنج خود خاتمه دهد.

هانتر اس . تامپسون، ۶۷ ساله، روزنامه نگار

تامپسون یکی از جالب ترین و منحصر به فردترین یادداشت های خودکشی را از خود باقی گذاشته است. مرگ او بسیار غم انگیز بود، اما نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که یادداشت او از این جهت بسیار منحصر به فرد است. او طی تماسی تلفنی که با همسرش داشت به خود شلیک کرد و این یادداشت را از خود برجای گذاشت: «فصل فوتبال تمام شده.۶۷٫یعنی ۱۷ سال از ۵۰ سالگی گذشته. ۱۷ سال بیشتر از زمانی که نیاز داشتم یا می خواستم. خسته کننده است.»

سیمونه بتل، ۲۵ ساله، خواننده

مشکلات مالی و افسردگی به زندگی این نامزد شرکت کننده در مرحله نهایی برنامه ایکس فاکتور پایان داد. او یکی از افراد گروهی دخترانه به نام جی.آر.ال بود ولی نتوانست به اهدافش دست پیدا کند. در نتیجه در سال ۲۰۱۴ در خانه اش در کالیفرنیا تصمیم گرفت به زندگی خود پایان دهد.

کریستین چوبوک، ۲۹ ساله، گزارشگر تلویزیونی

او به همان شکلی که زندگی می کرد دست به خودکشی زد، یعنی در حین یک برنامه تلویزیونی. کریستین یک گزارشگر اخبار موفق تلویزیونی بود و درست قبل از گذاشتن اسلحه روی سرش و چکاندن ماشه گفته بود: «و حالا در راستای سیاست های کانال ۴۰ که همیشه تازه ترین خبرها را درباره خون و دل و روده، در رنگ های زنده و جاندار به خانه های شما می آورد، شما درحال تماشای یک اقدام به خودکشی دست اول دیگر هستید.»

لی تامپسون یانگ، ۲۹ ساله، بازیگر

هنگام تهیه یک فیلم، روزی تامپسون سر صحنه فیلمبرداری حاضر نشد به همین دلیل از پلیس خواسته شد تا مکان او را پیدا کند و ببینند آیا در خانه اش هست یا نه. وقتی پلیس وارد خانه اش شد با جسد این بازیگر جوان که به خاطر ایفای نقش که درفیلم های شرکت دیزنی داشت به شهرت رسیده بود رو به رو شد.

سیلویا پلات، ۳۰ ساله، شاعر

سیلویا به عنوان یکی از تاثیرگزارترین و تحسین شده ترین شاعران قرن بیستم یکی از معدود سلبرتی های این فهرست است که با اسلحه، اوردوز یا حلق آویز کردن دست به خودکشی نزده است. این نویسنده داستان های کوتاه از هر نظر در جهان بی همتا بود و مرگش نیز به همین ترتیب. او با فرو کردن سرش در یک اجاق گازی جان خود را گرفت. این اولین باری نبود که او اقدام به خودکشی می کرد.

آرون سوارز، ۲۶ ساله، فعال اینترنتی

سوارز یک فعالی اینترنتی، سازمان دهنده سیاسی و برنامه نویس رایانه ای بود. او با توسعه ردیت و آر اس اس به همراه دیگران عصر اینترنت را شکل داد و هنگام طراحی آر اس اس تنها ۱۴ سال سن داشت. او در سال ۲۰۱۱ به خاطر جعل اینترنتی و در اختیار داشتن مدارک غیرقانونی دستگیر شد. آرون که با مجازات ۵۰ سال زندان مواجه بود تصمیم به خودکشی گرفت.

مایک آلفونسو، ۴۲ ساله، ورزشکار

آلفونسو که به «مایک معرکه» معروف بود، یکی از بهترین کشتی گیران تاریخ در این رشته ورزشی محسوب می شد. دلیل مرگ او به طور رسمی اعلام نشده است، چرا که مقامات سازمان کشتی تلاش کردند واقعیت خودکشی او را پنهان کنند. دوستان مایک جسد او را در حالی در خانه اش در تامپا پیدا کردند که خود را حلق آویز کرده بود.

تونی اسکات، ۶۸ ساله، سینماگر

تونی اسکات برادر یک کارگردان معروف دیگر ریدلی اسکات است. تونی کارگردانی فیلم تاپ گان و یک ماجرای عاشقانه واقعی را بر عهده داشت. او با پریدن از پل وینسنت توماس در لنگرگاه لس آنجلس دست به خودکشی زد. هیچ یادداشت خودکشی از او یافت نشد، ولی برادرش ریدلی گفته بود که تونی با سرطان مبارزه می کرد که این مبارزه بازنده شد.

دن کرنلیوس، ۷۸ ساله، مجری تلویزیونی

دن معروف و موفق ترین برنامه ها را در تاریخ تلویزیون آمریکا به نام «سول ترین» تولید کرد. او از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۹۳ مجری این برنامه بود. در سال ۱۹۸۲ کرنلیوس تحت یک جراحی مغز قرار گرفت و به گفته پسرش این مجری تلویزیونی در ادامه زندگی اش در نتیجه این عمل مبتلا به حملات صرع می شد. این حملات بی اندازه دردناک بودند و از هفته ها پیش از مرگش دن رنج و عذاب می کشید. سرانجام او در سال ۲۰۱۲ لوله اسلحه ای را روی سرش گذاشت و شلیک کرد.

مایکل هاچنس، ۴۱ ساله، خواننده

مایکل به عنوان موسس، خواننده اصلی و ترانه نویس گروه راک اینکس در سال ۱۹۹۷ جان خود را گرفت. بعد از مرگش معلوم شد که او نسبت به کایلی مینوگو وسواس فکری داشته، کسی که زوج هنری او به شمار می رفت. هاچنس برای خودکشی اش از دوز بسیار سنگینی از الکل و مواد مخدر استفاده کرد.

حقایقی تکان‌دهنده از زندگی سلبریتی‌های غربی/ از روابط غیر اخلاقی تا خودکشی‌های هولناک و دلخراش

جان-اریک هگزام، ۲۶ ساله، بازیگر

از نظر فنی جان اریک مرتکب خودکشی نشد. او به دلیل شلیک به خودش جان باخت، اما این کار را در طی صحنه فیلمیرداری برای نمایش لاپوشانی انجام داد. شخصیت او در این فیلم بازی رولت روسی را انجام می داد. او شش روز بعد از این حادثه جان سپرد.

فردی ای، ۲۲ ساله، خواننده

این هنرمند سبک هیپ هاپ قبل از ارتکاب خودکشی چندین توئیت پست کرد. در یکی از آنها نوشته بود: «اگر خدایی باشد پس مرا به خانه برمی گرداند. از اینکه این لوله تفنگ را روی کله ام گذاشته ام اصلا احساس خوبی ندارم. سرد است و ترجیح می دهم بمیرم تا تنها زندگی کنم.» او ساعاتی پیشتر به دوست دخترش پیام داده و گفته بود که این احساس را دارد که همه بیرون هستند و تلاش می کنند او را وارد کنند. در انتها نیز خطاب به خانواده اش گفت که آنها را دوست دارد و نوشت:«معذرت می خواهم» و بعد به سر خود شلیک کرد.

دیوید فاستر دالاس، ۴۶ ساله، نویسنده

پدرش گفته است که این داستان نویس، مقاله نویس و معلم سابق مدت ها قبل از ارتکاب خودکشی با افسردگی دست به گریبان بوده است. فاستر والاس بعد از مرگ برای عده ای به یک نماد، یک شخصیت و حتی یک قدیس تبدیل شد.او صنعت سرگرمی را در کتاب هایش هجو می کرد.

فردی پرینس، ۲۲ ساله، بازیگر

یک کمدین دیگر این فهرست که سال ها روی لبان مردم جهان خنده نشانده بود. اما شوخ طبعی های او نتوانست افسردگی خودش را درمان کند. این کمدین استندآپ از اعتیاد به مواد مخدر نیز رنج می برد.

دایان آربوس، ۴۸ ساله، عکاس

این عکاس معروف یکی از افراد نادر دراین صنعت بود که از کوتوله ها، افراد دو جنسی، عریان گرایان، بداندام ها و خیلی های دیگر که غالب جامعه آنها را به چشم افرادی سورئال و زشت می دیدند عکس می گرفت. او با بریدن رگ دستش جان خود را گرفت.

منبع:فارس

انتهای پیام/

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x