اشتیاق رئیس جمهور عراق برای ارتباط با ایران

رئیس‌جمهور عراق در دیدار با وزیر انرژی ایران بر اهمیت گسترش روابط با تهران در حوزه انرژی، آب و تقویت همکاری‌های دو جانبه تاکید کرد.

دیدار روحانی با برهم صالح

به گزارش«کمال مهر»«برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق دیروز پنجشنبه با «رضا اردکانیان» وزیر انرژی ایران و هیأت همراه او در کاخ السلاح در بغداد دیدار کرد.

به گزارش المنار، صالح در این دیدار بر اهمیت گسترش روابط با تهران در حوزه انرژی و آب و تقویت همکاری‌ها بین دو کشور دوست تاکید کرد.

رئیس جمهور عراق افزود: همه کشورهای منطقه در خصوص برقراری و صلح و ثبات مسؤولیت بزرگی بر عهده دارند.

وی تصریح کرد: کشورهای همسایه در قبال تقویت صلح و ثبات منطقه از طریق گفتگوهای جدی و همکاری‌های مشترک مسئول هستند، چراکه توجه به این مساله می‌تواند باعث اعتمادسازی بیشتر در راستای منافع ملت‌های منطقه شود.

از سوی دیگر، اردکانیان در این دیدار که در آن «لوی الخطیب» وزیر برق عراق و ایرج مسجدی سفیر ایران در بغداد نیز حضور داشتند، گفت که دولت ایران خواستار ادامه همکاری با عراق در زمینه‌های آب، برق، انرژی و همچنین سرمایه‌گذاری در زمینه‌های تولید و آموزش نیروهای متخصص و تبادل اطلاعات است.

وزیر انرژی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه گذشته به دعوت رسمی وزیر برق عراق، در سفری دو روزه وارد بغداد شده بود و دو طرف یادداشت تفاهم مشترک در حوزه انرژی امضا کردند.

منبع: فارس
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x