مکان عکسی که سردار آزمون از سیستان و بلوچستان منتشر کرد کجا بود؟

سردار آزمون ملی پوش تیم ملی فوتبال ایران در استوری اینستاگرام خود، یک عکس از استان سیستان و بلوچستان، منتشر کرد که در آن دانش آموزانی نشان داده می شوند، که در پشت یک خودرو وانت به مدرسه می روند.

به گزارش«کمال مهر»به نقل از عصرهامون، اصولا محرومیت در استان سیستان و بلوچستان در حاشیه مرزها وجود دارد، مثلا در شمال این استان که بسیاری از خانواده ها به دلایل مختلف از نبود شناسنامه رنج می برند نمی توانند از خدمات جمهوری اسلامی ایران بهره ببرند، در این بین به دلیل عدم وجود شناسنامه و بیمه های درمانی این خانواده های در حاشیه محرومیت قرار می گیرند.
روز گذشته سردار آزمون ملی پوش تیم ملی فوتبال ایران در استوری اینستاگرام خود، یک عکس از استان سیستان و بلوچستان، منتشر کرد که در آن دانش آموزانی نشان داده می شوند، که در پشت یک خودرو وانت به مدرسه می روند.
با پیگیری های خبرنگار ما، مکان این عکس در شهرستان هیرمند، حوزه سیستان مشخص شد در شمال شهرستان هیرمند روستایی به نام تپه کنیز وجود دارد که دانش آموزان این روستا به دلیل عدم وجود مدرسه در روستا مجبورند با تنها سرویس مدرسه که یک خودرو تویوتا است به مدرسه بروند.
قبل از این خودرو دانش آموزان مجبور بودند مسیر ۲۰ کیلومتری را برای رسیدن به مدرسه طی کنند.
حمید سارانی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان هیرمند در این خصوص گفت: عکس منتشر شده در فضای مجازی مربوط به خودرویی است که از سوی اولیا بکار گیری شده وطرف قرار داد آموزش و پرورش نیست .
وی افزود: ایجاد فرصت برابر آموزشی و مسئله ایمنی و مراقبت از دانش آموزان دو مقوله مهم بوده که همواره مورد تاکید وتوصیه این اداره‌ کل بوده و تاکنون از هیچ کوششی دریغ نشده‌است،به همین دلیل در نقاطی که محدودیت دسترسی به مدرسه وجود دارد با تعداد ۷۰۰ سرویس (طرح روستا مرکزی) پوشش داده میشود .
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان هیرمند اظهار داشت: اهمیت این موضوع ایجاب می نماید تا نهایت دقت در خصوص بکارگیری رانندگان و نوع وسیله نقلیه (صرفا مینی بوس ،ون ، سواری )طی دستورالعملی به ادارات اعلام ودرجلسات شورای آموزش و پرورش شهرستان ها ومناطق نیز طرح ومصوب می گردد.
وی گفت: مضاف بر اینکه در روستای تپه کنیز شهرستان هیرمندیک واحد آموزشی توسط خیر در حال احداث است که احتمالا تا بهمن ماه آماده بهره برداری و مشکل ایاب وذهاب دانش آموزان حل خواهد شد.

انتهای پیام/
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x