۶ اصطلاح عجیب و غریبی که مردم آلمان به کار می‌برند!

مردم هر کشور در زبان خود اصطلاحاتی منحصر به فرد دارند که در این مطلب کشور آلمان را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

به گزارش «کمال مهر»؛ شاید ندانید اما مردم آلمان در زبان خود هفت اصطلاح عجیب و غریب دارند که احتمالا دانستن آنها برای شما هم جالب خواهد بود. اصطلاحاتی منحصر به فرد که مردم هر کشور در زبان خود دارند و برای رساندن مفهومی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه گزارش دویچه وله درباره این موضوع را مشاهده می کنید.

۱- “کمی خاکستری در خاکستری کشیدن”: هنگامیکه مردم آلمان به شخصی اشاره می کنند که گویا در حال ریختن رنگ خاکستری در زمینه خاکستری است منظورشان کنایه به کسی بوده که بسیار بدبین است، برایش تفاوتی میان پدیده ها یا رنگ ها وجود ندارد و همه چیز برایش خسته کننده است.

6اصطلاح عجیب و غریبی که مردم آلمان به کار می‌برند!

۲-“این زرده تخم مرغ نیست”: مردم این کشور علاقه عجیبی به تخم مرغ دارند و خوردن زرده آن در وعده صبحانه برایشان از نان شب واجب تر است،بنابراین هنگامیکه یک شهروند آلمانی چنین عبارتی را به کار می برد منظورش این است که این مناسبترین گزینه نیست یا شرایط هنوز به حد ایده آل نرسیده است.

6 اصطلاح عجیب و غریبی که مردم آلمان به کار می‌برند!

۳-ای تو ۹ سبز”: این اصطلاح زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که موضوعی شگفتی آنها را برانگیخته باشد، زیرا در کارت هایی که برخی رمالان و فالگیرهای این کشور استفاده می کنند عدد ۹ نشانه حادثه ای عجیب است.

۴-“بنفش: آخرین کوشش”:در زمان های دور باوری مبنی بر این وجود داشت که رنگ بنفش  نشانه دخترانی است که با نا امیدی به دنبال شریک زندگی خود می گردند.

6 اصطلاح عجیب و غریبی که مردم آلمان به کار می‌برند!

۵-“دیدن موش سپید”:اصطلاح مذکور نیز درباره افرادی به کار برده می شود که از مواد روانپریش استفاده کرده اند و موجوداتی غیر واقعی را اطراف خود می بینند.

6اصطلاح عجیب و غریبی که مردم آلمان به کار می‌برند!

۶-“از خشم سیاه شدن”:وقتی یک آلمانی کاسه صبرش لبریز شود اصطلاحا هموطنانش به او می گویند از خشم سیاه شده ای! آنها در بازی مخصوص کشور خود تحت عنوان عصبانی نباش از این اصطلاح بسیار استفاده می کنند.گفتنی است این بازی برای محک زدن قدرت اعصاب انجام می شود.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x