معرفی وزرای پیشنهادی دولت به دو هفته آینده موکول شد/ کارت اعتباری ۳۰۰ هزار تومانی به حقوق‌بگیران زیر ۳ میلیون تومان تعلق می‌گیرد

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: قرار بر این شد که ۲۰ میلیون نفر از اقشار کم درآمد جامعه که درآمدی زیر ۳ میلیون تومان دارند از بسته‌های حمایتی دولت برخوردار شوند.

 


معرفی وزرای پیشنهادی دولت به هفته آینده موکول شد/ 25 قلم کالا در اختیار 20 میلیون نفر از اقشار کم درآمد قرار می‌گیردبه گزارش  گروه سیاسی «کمال مهر» بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه غیرعلنی امروز (سه‌شنبه ۱۷ مهرماه) مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: جلسه غیرعلنی امروز پارلمان با حضور نوبخت، حجتی و معاون اقتصادی وزارت صمت، رئیس تعزیرات و کارشناس مرکز پژوهش‌ها برگزار شد و درباره مسائل اقتصادی بحث و بررسی صورت گرفت.

وی افزود: در این جلسه قرار بر این شد که با توجه به اینکه بسته حمایتی دولت باید به اقشار آسیب پذیر اختصاص پیدا کند، برای ۲۰ میلیون نفر از اقشار کم درآمد و کسانی که زیر ۳ میلیون تومان درآمد دارند در ۲ مرحله بسته‌هایی ارائه خواهد شد که این مبلغ در هر مرحله حدود ۳۰۰ هزار تومان و مجموع پرداختی ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادمه داد: همچنین قرار بر این شد که کمیسیون‌های اقتصادی در مجلس جلسات متعددی را با دولت برگزار کنند و به مسائل و مشکلاتی که در امر تولید و گرانی‌ها وجود دارد، بپردازند تا برای حل این قبیل مشکلات ارتباط مناسبی میان مجلس و دولت صورت بگیرد.

نعمتی گفت: یکی از بحث‌های جدی که در جلسه غیرعلنی امروز به آن پرداخته شد، مهار نقدینگی بود که ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در جامعه وجود دارد، لذا قرار شد تا دولت و مجلس با همفکری راه‌های عملی برای حل این مشکل پیدا کنند.

وی ادامه داد: یکی از مسائل دیگری که به آن پرداخته شد، موضوع واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی بود و آقای نوبخت و دیگر دوستان قول دادند که این اتفاق به زودی رخ دهد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: یکی از مسائل مهم دیگری که به آن پرداختیم، عدم برداشت از ذخایر کشور بود که بر مبنای این جلسه و جلسات گذشته دولت باید تلاش کنند تا از محل صندوق ذخیره ارزی برداشت نکند، چرا که این منابع مالی به آیندگان اختصاص دارد.

نعمتی یادآور شد: بحث بعدی که در این نشست به آن پرداخته شد، موضوع کالاهای اساسی بود، ما هیچ‌گونه مشکلی از نظر تأمین کالاهای اساسی در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت نداریم و وزیر جهاد کشاورزی قول داد که نیازمندی‌های کالاهای اساسی تأمین شود، خوشبختانه صندوق‌ها، انبارها و سیلوها پر از ذخایر کالاهای اساسی هستند.

وی تصریح کرد: موضوع دیگری که ضمن جلسه علنی مجلس به آن پرداخته شد گرانی‌ها و افزایش قیمت‌ها بود که در این جلسه رئیس تعزیرات حکومتی از نوع برخوردی که با احتکار و گرانفروشی‌ها شده، گزارشاتی را به نمایندگان ارائه کرد و آقای نوبخت نیز مسائلی را درباره نوسانات نرخ ارز مطرح کرد، ما معتقدیم که دولت، مجلس، قوه قضائیه باید همسو تلاش کنند که گرانی‌ها و چند نرخ‌ها در اسرع وقت برطرف شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: معتقدم اصلی‌ترین موضوعی که در این جلسه به آن پرداخته شد، تعیین زمانبندی برای اقدامات دولت بود، به این معنا که دولت مکلف است زمان تمام اقدامات خود را به مجلس شورای اسلامی اعلام کند و آقای نوبخت نیز قول داد که برنامه‌های زمانبندی مشخص را به مجلس بدهد.

نعمتی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه کالاهای اساسی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد شامل چه مواردی خواهد بود، اذعان کرد: ما ۲۵ قلم کالا را در اختیار مردم قرار خواهیم داد، دولت مکلف است به مردم نیازمند که حدود ۶ میلیون حقوق‌بگیر و ۱۴ میلیون نفر افرادی که حقوق زیر ۳ میلیون تومان دارند ارائه دهد که مجموع این پرداخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به مذاکره‌ای که با آقای واعظی داشتم مقرر شد که چون هفته آینده هفته سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه است، دولت وزرای پیشنهادی خود را دو هفته آینده معرفی کند تا در مدت خود در مجلس معرفی شود، این وزرا شامل اقتصاد، صمت، و تعاون و کار و رفاه اجتماعی است.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x