اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

فرمانده نیروی دریایی سپاه را بهتر بشناسید

روز پنج‌شنبه با حکم فرماندهی کل قوا، سردار علیرضا تنگسیری به‌عنوان فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی و جانشین سردار فدوی شد.

به گزارش  گروه سیاسی «کمال مهر»، بنا به پیشنهاد فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نظر به تعهد و شایستگی و تجارب ارزنده، شما را به سمت فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب می کنم، این بخشی از سخنان فرمانده کل قوا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکم انتصاب دریادار تنگسیری به فرماندهی کل نیروی دریایی سپاه است.

روز پنج‌شنبه با حکم فرماندهی کل قوا، سردار علیرضا تنگسیری به‌عنوان فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی و جانشین سردار فدوی شد. در حالی که سردار فدوی در سال ۱۳۸۹ به‌عنوان فرماندهی نیروی دریایی سپاه انتخاب شده و بر اساس فرامین کلی رهبر انقلاب که هر فردی می‌تواند دو دوره ۵ ساله، یعنی ۱۰ سال در سمت انتخابی بماند، اما سردار فدوی فقط ۸ سال این عنوان را داشت، آن وقت به اهمیت انتخاب سردار تنگسیری به این عنوان پی خواهیم برد. دریادار سیاری نیز درست ۱۰ سال در سمت فرماندهی نیروی دریایی ارتش بودند. اما اهمیت این انتخاب به کجا باز می‌گردد؟ این انتخاب ابعاد بسیار مهمی دارد که رسانه‌های داخلی نتوانسته‌اند به خوبی ابعاد آن را واکاوی کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه را بهتر بشناسید

برای بررسی بهتر این مساله، کافی است به واکنش رسانه‌های غربی، به ویژه آن دسته از رسانه‌های که مستقیم بودجه خود را از مراکز نظامی و اطلاعاتی غربی دریافت می‌کنند، توجه کرد. برای همه آنها انتخاب دریادار تنگسیری به این عنوان، تقریبا حالت یک شوک را داشته و نمی‌توانند به سادگی از کنار آن بگذرند. تقریبا بیشتر نیروهای دریایی کشورهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس به‌عنوان محدوده تحت نظر نیروی دریایی سپاه، دریادار تنگسیری را می شناسند و همه آنها می‌دانند که این انتخاب در روزهای فشار اقتصادی شدید بر کشور، بدون دلیل نیست. تاکنون دو بار انگلیسی‌ها، دو بار آمریکایی‌ها، یک بار استرالیایی‌ها و یک بار هم کانادایی‌ها در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه به دلیل تجاوز به آب‌های سرزمینی ایران دستگیر شده‌اند، در قلب همه این دستگیری‌ها، نام یک نفر بیش از همه به چشم می‌خورد، سردار علیرضا تنگسیری.

سردار تنگسیری زاده استان بوشهر و هم استانی شهید نادر مهدوی و شهید بیژن گرد به‌عنوان دشمن خونی آمریکایی‌ها از آنجا برخواسته، نگاهی عمیق‌ و همه‌جانبه به بحث مبارزه با آمریکا دارد. در این مورد کافی است به سخنان و مواضع پیشین سردار تنگسیری در مورد ضرورت، شکل و نوع برخورد با نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس و فراتر از آن توجه کرد تا بتوان به حسن این انتخاب توسط فرماندهی کل قوا توجه کرد. بدون شک، با این انتخاب و با توجه به سخنانی که پیش از این سردار سلیمانی در مورد برخورد با آمریکا گفته بود، ایران در حال حرکت به سمت برخورد سخت‌تر و تندتر با نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس، به‌ویژه تنگه هرمز خواهد رفت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه را بهتر بشناسید

عملکرد سردار تنگسیری پیش از این نشان داده که او جرات، توانایی و برنامه کار برای محدود کردن حرکت نفتکش‌ها و کشتی‌های نظامی و باری در این منطقه را دارد و این همان نکته‌ای است که غربی‌ها به خوبی از آن خبر دارند و در حال سمپاشی علیه این فرزند راستین ایران زمین هستند. بر اساس سیاست‌های اعلامی مقامات ارشد کشور مبنی بر اینکه در صورت صادر نشدن نفت ایران، نفت کشور دیگری هم صادر نخواهد شد، واقعیت این است که سردار تنگسیری باید در این برهه حساس تاریخی، خود را برای مدیریت رفتار و حرکت آمریکایی‌ها از تنگه هرمز به داخل و خارج از خلیج فارس مهیا کند.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x