اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

آماری از زنان بازداشت شده در تجمعات اخیر البرز

دادستان کرج گفت: ۷ درصد افراد دستگیر شده از بانوان بودند و سعی کردیم که احترام این افراد حفظ شود و در این ۷ درصد دو الی سه نفر بیشتر باقی نماندند و سعی کردیم به آنها کمک کنیم.

دادستان کرج

به گزارش«کمال مهر»، حاجی رضا شاکرمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان البرز در محل دادستانی، اظهار داشت: شفافیت موضوع مهمی است و در رسانه‌ها باید بر اساس پیشگیری عمل کرده و خدایی نکرده در این میان به آبروی فردی لطمه وارد نکنند.

وی افزود: رسانه‌ها زبان گویای مردم و ابزاری برای نظارت عمومی مردم بر مسئولان و هم بر کسانی که به هر نحوی انجام وظیفه می‌کنند، هستند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه رسانه‌ها باید به وظیفه و رسالت خود درست عمل کنند، بیان کرد: رسانه‌ها باید بدون اغماض و پرده‌پوشی حرف‌های خود را بزنند ولی این انتقادات و خبررسانی باید به گونه ای باشد که مجرمانه نبوده و موجب تخریب فرد یا دستگاهی یا تشویش اذهان عمومی نشود.

شاکرمی با بیان اینکه انتقاد درست و صحیح از سوی رسانه ها خوب است،گفت: مدیران باید پاسخگوی خبرنگاران باشند و هر مدیری در حیطه مسئولیت مکلف است به افکار عمومی پاسخ بدهد،  اگر رسانه‌ها به وظیفه خود عمل کرده و مدیران هم پاسخگوی عملکرد خود باشند هم افکار عمومی و هم پیشگیری از فساد محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی از پرونده‌های مهم توسط رسانه ها پیگیری شد،تصریح کرد: فشار افکار عمومی بسیاری اوقات حکومت‌ها را به تمکین از تصمیم مورد خواست مردم هدایت می‌کند و در دنیا یکی از ابزارهایی که حکومت‌ها را به تصمیمات درست وادار می‌کند رسانه‌ها است که انتخاب راه صحیح در این مقوله بسیار مهم است.

شاکرمی با بیان اینکه در موضوع اطلاع رسانی پرونده‌های قضایی با محدودیت‌هایی در مورد دسترسی به دیگر متهمان، متواری شدن همدستان و اختفای ادله جرم مواجه هستیم، عنوان کرد: تلاش دادستانی کرج اطلاع‌رسانی در مورد اخبار و اطلاعات  است.

دادستان کرج در پاسخ به سئوالی در مورد معترضان اظهار داشت: افرادی که سابقه نداشتند و صرف حضور در اغتشاشات داشتند و در بحث تخریب و حریق عمدی اموال و درگیری با ماموران حضور نداشتند سعی کردیم با رافت اسلامی برخورد و به این افراد کمک کنیم.

وی با اشاره به دستگیری  افرادی که در دی ماه  دارای سابقه قضایی بودند،گفت: افرادی که در اغتشاشات دی ماه اقدام به ایجاد کانال های تلگرامی کرده بودند و برای ایجاد نا آرامی تحریک و تشویق می‌کردند و وابستگی داشتند، دستگاه قضایی سیاست برخورد شدیدتری با آن ها در پیش گرفت.

شاکرمی با بیان اینکه افرادی که تحت تاثیر هیجانات در این تجمعات دستگیر شده بودند شامل رافت اسلامی شدند، عنوان کرد: برای این افراد پرونده قضایی تشکیل ولی برای آنها تعلیق تعقیب یا منع تعقیب صادر کردیم که کمک آنها بشود به شرط اینکه دیگر در این باره ورود نکنند.

دادستان عمومی و انقلاب کرج با بیان اینکه تحقیقات لازم در مورد پرونده‌های قضایی نیازمند زمان است،گفت:در یک شعبه برای ۶۰ نفر منع تعقیب و تعلیق صادر شد اما در شعبات دیگر هنوز تحقیقات برخی پرونده‌ها تکمیل نشده است.

وی در مورد شایعه سازی رسانه‌های خارجی در مورد حضور پررنگ زنان در تجمعات کرج اظهار داشت: ۷ درصد افراد دستگیر شده از بانوان بودند و سعی کردیم که احترام این افراد حفظ شود و در این ۷ درصد دو الی سه نفر بیشتر باقی نماندند و سعی کردیم به آنها کمک کنیم و کسی از بین آنها سرشاخه نبوده بلکه بیشتر برای هیجان حضور داشتند.

شاکرمی در مورد اغتشاشات دی ماه، گفت: از مجموع پرونده‌های دی ماه به جز ده نفر مابقی تعلیق تعقیب داده شده و برای ۱۰ پرونده منجر به صدور حکم شد و افرادی که نقش داشتند در حال شناسایی هستند.

دادستان کرج با بیان اینکه در مورد موضوع برخورد با محتکران اقدامات مشترکی با تعزیرات داریم، تصریح کرد: در جاهایی که سپاه، بسیج و نیروی انتظامی شناسایی می‌کنند اقدامات هماهنگی انجام و در حال حاضر هر جا که انباری هست همه مورد رصد قرار می‌گیرد و یکی از استانهایی که برخوردهای خوبی در زمینه احتکار داشته و کشفیات زیادی هم  داشته استان البرزبوده چون ناجا، سپاه،  بسیج و مردم هماهنگ هستند و هر وقت از شبانه‌روز تعزیرات اجازه ورود خواسته ما هم اجازه برای آنها صادر کرده ایم که نتایج خیلی خوبی داشته است.

وی افزود: مردم موارد مربوط به احتکار را به نهادهای متولی گزارش کنند.

منبع: تسنیم
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x