اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

اسامی مفسدان اقتصادی استان گلستان اعلام شد

رییس کل دادگستری گلستان در نشست خبری اسامی برخی مفسدان اقتصادی در این استان را اعلام کرد.

اسامی مفسدان اقتصادی گلستان اعلام شدبه گزارش «کمال مهر»؛ هادی هاشمیان رییس کل دادگستری گلستان در نشست خبری اسامی مفسدان اقتصادیرا اعلام کرد.

بر اساس اعلام هادی هاشمیان رییس کل دادگستری گلستان ۸ پرونده مورد بررسی قضایی گرفته و طبق ماده ۳۶ قانوان مجازات سالامی دستگاه قضایی ملزم به انتشار حکم محکومیت قطعی در جرائم شده است.

بر این اساس در پرونده‌ای که مدیریت بانک کشاورزی گلستان، شاکی آن بوده آقای کوروش صداقت به اتهام اختلاس به مبلغ ۲ میلیارد و ۱۹۷ میلیون و ۶۲۰ هزار ریال به ۴ سال حبس تعزیری و انفصال دائم از خدمت دولتی محکوم شده است.

همچنین در پرونده دیگری که اداره امور مالیاتی گلستان و دادستانی شاکی آن بوده آقای کاظم مقدری با جرم اختلاس به مبلغ ۱ میلیارد و ۷۱۵ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۳۴۰ ریال به دو سال حبس تعزیری و انفصال موقت از خدمات دولتی، رد مال در حق شاکی و جزای نقدی معادل دوبرابر مال مورد اختلاس و حق دولت محکوم شده است.

همچنین بر اساس اعلام رئیس کل دادگستری استان گلستان آقایان حسن احمدی، محمود سالاروند، علی‌اکبر سفیدیان، حمید دالوند، محمدباقر یزدانی، مرتضی قربان‌زاده، سعید عسگری‌گلوگاهی و علی‌اکبر غلامحسینی به اتهام مشارکت در قاچاق سازمان یافته کالای مجاز کامیون‌های کشنده شامل ۳۲ دستگاه به ارزش مبلغ ۷۵ میلیارد و ۶۴۱ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۵۰۱ ریال متهم شدند که بر اساس حکم دادگاه آقای محمدباقر یزدانی به ۹ ماه حبس تعزیری و جزای نقدی بیش از ۵۰ میلیارد ریال، علی‌اکبر غلامحسینی ۹ ماه حبس تعزیری و جزای نقدی بیش از ۴۰ میلیارد ریال، علی‌اکبر سفیدیان یک سال حبس تعزیری و بیش از ۱۴ میلیارد ریال و آقایان حسن احمدی و سعید عسگری هر کدام به یک سال حبس تعزیری و جزای نقدی به مبلغ ۱۶۳ میلیارد ریال محکوم شدند.

هاشمیان افزود: در پنجمین پرونده شاکی اداره مالیاتی بوده و متهم ابوالقاسم کشیرنوکنده به جرم جعل فیش مالیاتی و اختلاس به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۷۲۱ میلیون و ۳۲۴ هزار ریال به ۴ سال و ۹ ماه حبس تعزیری، پنج سال و نیم انفصال موقت و ۱۰ میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

در ششمین پرونده بانک توسعه و تعاون استان شاکی بوده و متهمان سیدمحمدکاظم میرافضل و سید مصطفی عقیلی به اتهام مباشرت در پولشویی و اختلاس به میزان ۱۳ میلیارد ریال اختلاس و ۱۲ میلیارد ریال پولشویی به ۵ سال حبس تعلیقی و ۷۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان اضافه کرد: به شکایت بانک سپه استان متهم علی جعفری به جرم اختلاس به مبلغ یک میلیارد و ۶۷۶ میلیون و ۴۴۷ هزار ریال دستگیر و دادگاه وی را به علت بازگشت دادن همه وجوه به بانک به ۵ سال انفصال موقت محکوم کرد.

وی همچنین درباره آخرین پرونده گفت:: در آخرین پرونده نیز بانک سپه استان شاکی پرونده بوده و متهم حمیدرضا سجادی فرزند محمدعلی به جرم اختلاس به مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال توأم با جعل اسناد بانکی به ۱۰ سال حبس تعزیری و انفصال دائم از خدمات دولتی و رد مال به شاکی و دو برابر جزای نقدی محکوم شد.

انتهای پیام / ح

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x