آموزش ساخت کیف دستی با پارچه جین قدیمی

دوخت این کیف دستی جین بسیار ساده است و نیاز به مهارت یا ابزار خاصی ندارد. می‌توانید با تغییر توری روی کیف، اندازه یا طراحی کیف، آن را مطابق سلیقه خودتان درست کنید.

 

 

به گزارش کمال مهر به نقل از پرشین وی:

گام اول : وسایل مورد نیاز

تهیه کردن وسایل لازم
پارچه جین
توری، گیپور یا پارچه طرح دار (به عرض حداقل 5 سانتیمتر)
پارچه آستر
چرخ خیاطی
نخ و سوزن
دکمه
مداد، قیچی و متر
گام دوم : قطعات کیف را ببرید

بریدن قطعات کیف
یک تکه از پارچه جین و یک تکه از پارچه آستر در اندازه دلخواه تان ببرید. دقت کنید که این دو پارچه باید دقیقاً هم اندازه باشند. ابعاد پارچه‌های ما 15.2 در 12.7 سانتیمتر است. اگر شما هم پارچه‌ها را با این ابعاد ببرید، عرض کیف 12.7 و طولش 7.6 سانتیمتر خواهد شد (بعد از تا کردن پارچه 15.2 سانتیمتری).
سپس یک تکه توری که 3.5 تا 5 سانتیمتر بلندتر از عرض پارچه اصلی باشد، ببرید.
گام سوم : پارچه‌ها را بهم وصل کنید

وصل کردن پارچه ها به هم
پارچه جین را پشت و رو روی میز بگذارید. سپس توری و پارچه آستر را پارچه جین بگذارید (همانطور که در تصویر می‌بینید).
حالا این سه لایه پارچه را از عرض بهم بدوزید تا آستر، جین و توری بهم وصل بشوند. بعد از دوخت هر دو طرف و بست زدن کوک‌ها، پارچه‌ها را به رو برگردانید.
گام چهارم : پارچه‌ها را تا کنید

تا کردن پارچه ها
پارچه‌ها را از وسط تا بزنید(به جز توری که لبه بالایی کیف دستی است و نباید تا بشود). حالا دو لبه باز کیف را دو دور بدوزید تا کیف کامل بشود. دوختن لبه‌های کیف بسیار ساده است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. کافی است گوشه‌ها را با دست تان نگه دارید و دوخت را روی یک خط صاف و مستقیم انجام بدهید.
بعد از بستن لبه‌ها، باید دو سر دوخت را با نخ و سوزن ببندید. هر دو سر دوخت را چند بست بزنید تا دوخت کیف باز نشود. بعد از بست زدن می‌توانید کیف را به رو برگردانید.
گام پنجم : دکمه را اضافه کنید

اضافه کردن دکمه
برای اضافه کردن دکمه، ابتدا باید با نخ جادکمه ای را بسازید. همانطور که در تصویر می‌بینید با چندبار ر کردن نخ از بین سوراخ‌ها توری یک قلاب بسازید. اندازه این قلاب باید طوری باشد که دکمه از آن بیرون نیفتد. سپس دکمه را درست زیر این قلاب و روی کیف بدوزید.
کیف دستی جین آماده است

کیف دستی جین
دوخت این کیف دستی کمتر از 20 دقیقه طول می‌کشد. اگر چرخ خیاطی ندارید، می‌توانید دوخت را با دست انجام بدهید و  سپس لبه‌ها را خوب اتو بزنید. البته اگر می‌خواهید کیف را با دست بدوزید، باید اینکار را خیلی با دقت و تمیز انجام بدهید.

انتهای پیام/ص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *